Metody. Zmień swoje problemy w odwagę, wiarę i kreatywność

Okładka książki Metody. Zmień swoje problemy w odwagę, wiarę i kreatywność Barry Michels, Phil Stutz
Okładka książki Metody. Zmień swoje problemy w odwagę, wiarę i kreatywność
Barry MichelsPhil Stutz Wydawnictwo: Wydawnictwo Filo nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Tools. Transform your problems into courage, confidence and creativity
Wydawnictwo Filo
2012-10-01
2012-10-01
978-83-62903-06-1
Anna Las
psychologia zmiany osobowość

Dlaczego sabotujemy swoje własne pragnienia? Dlaczego wyznaczamy cele, po czym nie jesteśmy w stanie ich osiągnąć. Dlaczego nie umiemy utrzymać motywacji na dłużej niż parę chwil? I jak to ogarnąć?

Zapraszam do lektury książki, poruszającej wiele trudnych, ale życiowych aspektów, jak np:
🔸️Szczere przyglądanie się swoim motywacjom, szczególnie, kiedy przychodzi nam do głowy pomysł unikania dyskomfortu.
🔸️Budowanie i utrzymywanie poczucia celu, które przekłada się na konkretne działania (także w zdrowym dyskomforcie)
🔸️Metody wizualizacyjne pomagające w zmaganiach ze zwykłą, często przytłaczającą rzeczywistością. Metody do aktywnej poprawy jakości życia. Metody, które pomagają w spojrzeniu na siebie łagodniejszym okiem, a także w zarządzaniu trudnymi emocjami, zwłaszcza złością, w bardziej adekwatny sposób.
🔸️Budowanie wewnętrznego autorytetu, jakże ważnego podczas stawiania granic innym (i sobie!).
🔸️Wskazówki dotyczące utrzymywania wypracowanych efektów, tak aby stały się one integralną częścią naszego życia, a nie tylko chwilowym etapem wzmożonej aktywności.

To ciekawa książka, momentami kontrowersyjna! Plus za rzeczowe podsumowanie każdej z metod. Ten zabieg zdecydowanie układa w głowie. Kolejny plus za odpowiedzi na „no dobra ale”, które mogą pojawić się w trakcie lektury. Autor przewiduje! Całkiem nieźle...

Fajna na uzupełnienie wiedzy o nowe narzędzia, na zachętę, na budowanie autonomii.

Metody. 5 metod rozwijania odwagi, kreatywności i siły woli

„…Cień jest źródłem jednego z podstawowych konfliktów u człowieka. Każdy chce mieć poczucie, że jest wartościową jednostką. Gdy jednak zaglądamy w głąb siebie, widzimy cień i jest nam wstyd…”

Życie, potencjał i nasze rozwiązania. Nie jest to wszak matematyczne równanie. Czy proste metody są najlepsze? Ponoć to "prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku, odwagi i pracy...". Kreatywność i siła woli, czym naprawdę one są? Wszyscy mamy różne problemy w życiu. Jak się ich pozbyć? Nie wykorzystujemy jednak w pełni własnego potencjału do ich rozwiązania.

Ludzie nie wykorzystują własnego potencjału do rozwiązywania problemów. Zwykle chcą się ich tylko pozbyć. Zamknąć drzwi, przestać o nich mówić albo uciec. Zamiast działać, poprzestają na szukaniu źródeł swoich kłopotów w przeszłości, ale tego rodzaju wyjaśnienia nie przynoszą pomyślnego rezultatu. Mało kto traktuje problemy i niedoskonałości jak okazje, do wkroczenia na drogę do sukcesu. Wystarczy sięgnąć do swojego ukrytego potencjału za pomocą kilku potężnych i prostych metod.

W książce opisywane są sposoby przekształcania problemów w okazje do zmian w swoim życiu. Poznamy takich pięć wyjątkowych sposobów. Stosując się do zaleceń odzyskamy kontrolę nad życiem i nadzieje. Nauczymy się kontrolować gniew i złość.

Benjamin Franklin mówił: „…- To co rani, poucza…”. Prawdziwa zmiana wymaga zmiany zachowania, nie tylko nastawienia.

Trzeba:
1. Obrać nową drogę
2. Odwrócić pragnienia
3. Umieć kochać, być aktywnym w miłości
4. Mieć wewnętrzny autorytet
5. Mieć wdzięczność
6. Poczucie zagrożenia.

Do czego prowadzi poczucie zagrożenia? Co daje wiara w siły wyższe? Ludzie mający problemy często panikują, mają złe nastawienie do danej sprawy, unikają odpowiedzialności. Działań sił wyższych doświadcza każda istota ludzka. Sam psychoterapeuta kiedyś dostał olśnienia, działania sił wyższych. Kiedyś dobry prawnik rezygnuje, staje się psychoterapeutą. Obecnie jest doświadczonym specjalistą. Żeby uczynić taki krok trzeba odwagi, determinacji.

Co z oczekiwaniami rodziców? Nowe moce zostały mu oferowane przez siły wyższe. Po przeczytaniu tej książki nie będziesz się zastanawiać, co zrobić z danym problemem, ale która metoda pozwoli Ci go rozwiązać.

Autorami książki są Phil Stutz, lekarz i terapeuta. Pracował jako psychiatra więzienny na Rikers Island, a następnie prowadził prywatną praktykę w Nowym Jorku, skąd w 1982 roku przeniósł się do Los Angeles. Z kolei Barry Michels jest psychoterapeutą i autorem książek. Od 1986 roku prowadzi prywatną praktykę. Publikuje artykuły na temat psychologii i rozwoju osobistego w magazynie Psychology Today.

Gorąco polecam interesującą publikację

Tłumaczenie: Tomasz F. Misiorek
Liczba stron: 288
(nowość wydawnicza)

Metody. 5 metod rozwijania odwagi, kreatywności i siły woli

Zmień swoje problemy w odwagę, wiarę i kreatywność! „Metody” Phila Stutza i Barrego Michels’a to książka o rozwoju osobistym, przedstawiająca wyjątkowo wg autorów skuteczny zestaw 5 metod, które wniosą w życie dynamiczne zmiany. Rewolucyjna praktyka, dająca nowe siły staje się dostępna dla każdego czytelnika. Życie stanie się niepowtarzalne w doświadczaniu prawdziwego szczęścia. Niestety jak dla mnie zbyt naiwna i "amerykańska" ta książka w stylu głaskania po głowie nie martw się bądź pewny siebie.. jak dla mnie zbyt mało konkretów więcej marketingowej miękkiej gadki.

Uwierzycie, że kupiłam tą książkę za 2 złote? Coś niesamowitego, wręcz niemożliwego. Przyznam, iż to moja pierwsza książka kupiona tak tanio.

Przyznam, iż 2 złote nie było mi szkoda wydać, lecz równocześnie nie spodziewałam się zbyt wiele. Bo czego można się spodziewać po książce kupionej tak tanio?

Chyba nie okazałam się czytelnikiem, jakiego autorzy oczekiwali. Bowiem książkę przeczytałam od deski do deski. Ale równocześnie, uznałam, że nie skończę tylko na czytaniu. Wypróbuję metody. Będę je stosować tak długo, aż zaczną działać. Tak długo, aż stanę się lepszą wersją samej siebie.

Tytułowe METODY to coś, czym według autorów można odmienić swoje życie. Każda z METOD ma swoje zastosowanie. Niektóre można stosować w podobnych sytuacjach. Dzięki nim pokonamy lęki, stres. Będziemy gotowi na działanie. Wyjdziemy z strefy komfortu. Zaczniemy żyć. Usuniemy z naszego życie złość na kogoś, nienawiść, poczucie krzywdy, przesadne zamartwianie się, nieśmiałość, poczucie bycia gorszym od reszty. Będziemy łatwiej nawiązywać kontakt z innymi ludźmi. Nie będziemy mieć obsesyjnych myśli, przestaniemy przesadnie siebie krytykować, powracać wciąż do przeszłości. Staniemy się silniejsi. Nie staniemy wiary w siebie, siły do działania.

Kusząca oferta, nie sądzicie? Aż żal nie skorzystać.
Ale na czym polegają? Tak, w skrócie? Na uruchomieniu wyobraźni, bo wiele rzeczy musimy sobie wyobrazić. Na wizualizacji obrazów, które nie zawsze będą miłe dla nas. Na regularnym stosowaniu metod. Ich się nie stosuje do momentu polepszenia swojego życie. One mają nam towarzyszyć przez całe nasze życie.

Czy więc warto? Trudno mi powiedzieć, bo mam z nimi problemy. Na początku musimy je stosować w domu, w każdej wolnej chwili. Jak dojdziemy do perfekcji, stosujemy je w określonych sytuacjach. I podobno czujemy się lepiej. Mamy siłę do pokonywania problemów, naszych lęków, smutków.

Uważam, że w METODY trzeba wierzyć. Bez wiary, że nam pomogą, nie widzę sensu w ich stosowaniu. Bez tej wiary nie mamy też ochoty na ich stosowanie. Fajnie się czyta o pacjentach autorów, lecz jednak mając tylko książkę, nie poradzimy sobie z METODAMI. Choć można spróbować bez wiary w nie, ona być może pojawi się później. Zresztą sami autorzy poświęcają jeden rozdział wierze.

Czy polecam? Jeśli pragniecie zmienić swoje życie, jesteście gotowi na nietypowe metody, na stosowanie ich do końca swojego życia, to coś dla Was. Jeśli potrzebujecie zmian, ale nie jesteście pewni METOD - spróbujcie, może są one dla Was. Jednak przyznam, że ta książka nie jest dla każdego. Nie mogę też powiedzieć, że METODY na 100% działają - ja dopiero zaczynam z nimi przygodę. Gdy zaś będę pewna, że one działają, napiszę o tym. Teraz nie wiem. Nie wiem, czy mi pomogą, czy po czasie uznam, że nie ma sensu ich stosowanie. Jednak chcę je wypróbować. Książka zachęciła mnie do METOD, do ich stosowania.

Mój koszt w książkę był niewielki. Jednak, gdybym wydała złotych 30, a ona nie przypadłaby mi do gustu - zawiodłabym się. METODY dla niektórych mogą wydawać się czymś magicznym, wręcz śmiesznym do stosowania. Musicie więc sami odpowiedzieć sobie na pytanie, czy coś takiego przypadłoby Wam do gustu. Czy to Wasz klimat?

Na razie oceniam ją wysoko. Mam nadzieję, że nigdy nie zmienię jej oceny. Mam nadzieję, że pomoże uporać się z moimi demonami.

Chyba nie okazałam się czytelnikiem, jakiego autorzy oczekiwali. Bowiem...

W książce wiele rzeczy się powtarza tylko innymi słowami , jednakże całokształt super ! Książka wniosi wiele zmian do zycia codzinnego ! Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Myślałam że będzie bardziej coachingowa a mniej magiczna. Dużo tego samego tylko innymi słowami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia
  • Psychologia
  • 2016
  • Kreatywność

Phil Stutz Metody. Zmień swoje problemy w odwagę, wiarę i kreatywność Zobacz więcej