Biżuteria, aplikacje, dekoracje. 100 modnych wzorów. Ozdoby z koralików

Okładka książki Biżuteria, aplikacje, dekoracje. 100 modnych wzorów. Ozdoby z koralików Amanda Brooke Murr-Hinson
Amanda Brooke Murr-Hinson Wydawnictwo: Buchmann rękodzieło
rękodzieło
100 Beaded Flowers, Charms & Trinkets. Perfect Little Designs to Use for Gifts, Jewelry, and Accessories
Buchmann
2012-09-26
2012-09-26
978-83-7670-549-1
Aleksandra Gietka-Ostrowska
ozdoby wzory koraliki rękodzieło

Książka ta wpadła mi w oko, ze względu na kilka ciekawych wzorów (zwłaszcza wszelkiej maści kwiatki koralikowe).

Jest to na pewno ciekawa publikacja dla wszystkich, którzy "bawią się" w wyplatanie różności z maleńkich koralików. Mnogość ich barw jest znana chyba wszystkim rękodzielniczkom Sama, przyznaję się bez bicia :),miałam niewiele z nimi do czynienia. Jak wykorzystać toto do haftu - wiem, jak wykorzystać we frywolitkach - wiem trochę, ale jak zrobić np. koralikowe dodatki (np. dżinksy do komórki),aplikacje czy dekoracje - już nie. Ekspertem od typowych koralikowych wyplotów - kulek, łezek, bransoletek, na tym blogu jest Weraph, ale jeśli szukacie czegoś łatwiejszego i mniej skomplikowanego, co byłoby fajne na początek przygody koralikowej - polecam tę publikację. Znajdziecie w niej, oprócz mnóstwa interesujących projektów, również opis jak je wyplatać i jakie akcesoria są do tego potrzebne. Bez obaw, nie jest tego jakoś strasznie dużo i nie są one zbyt drogie, rzekłabym, że spokojnie, na nastoletnią, czy studencką kieszeń :D

Oprócz kwiatków czy ciasteczek, wewnątrz, znaleźć można sposoby na wykonanie projektów zebranych w "rozdziałach" pt. świat owadów (pająk, mrówka, ważka itp.),na plaży (np. palma, krab, klapki, żaglówka, rybka, muszelka),przy stole (np. napój ze słomką, cheeseburger, pizza w trójkątnych kawałkach),na szlaku natury (jabłonka, sowa, muchomor, lisek),zwierzątka (np. kotek, żółw, królik, pingwin),Wesołych Świąt (m. in. św. Mikołaj czy piernikowy ludek oraz inne ozdoby świąteczne),Dawno, dawno temu, czyli postacie i akcesoria bajkowe (m. in. zamek, karoca, księżniczka - a la Kopciuszek, szklany pantofelek),Zostań moją walentynką (np. serduszka, kieliszek i butelka wina, pierścionek z brylantem czy pudełko czekoladek z otwieranym wieczkiem),Herbatka w Krainie Czarów (np. Alicja, królik, filiżanka i imbryczek, babeczki) oraz Dookoła Świata (m. in. Matrioszki, Strażnik z pałacu Buckhingham, maraksay i balon). To, oczywiście nie wszystko, ale, jak widać, jest w czym wybierać :)

Na końcu książki przedstawiono kilka pomysłów, jak wykorzystać przedstawione w niej projekty, np. jako biżutki czy aplikacje do odzieży.

• 📚 REGAŁ
  • » diy
  • Biżuteria/koraliki
  • Koraliki
  • Od B

Dodaj cytat z książki Biżuteria, aplikacje, dekoracje. 100 modnych wzorów. Ozdoby z koralików