Sztuka biegania

2013-09-25
Tomasz Szlagor
bieganie sport maraton

Sztuka pisania o bieganiu

Prawdziwa mistrzyni udziela profesjonalnych porad miłośnikom biegania.

Prawdziwa mistrzyni udziela profesjonalnych porad miłośnikom biegania.

Wiedza o bieganiu w pigułce. Wszystko co na początek powinno się wiedzieć by zacząć i z przyjemnością kontynuować. Sporo uwag praktycznych, ćwiczeń i planów. zdecydowanie godna polecenia.

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów (nie licząc wstępu i podziękowania ) każdy z nich jest ciekawie opisany i dobrze wyjaśniony. Czyta się ją miło i przyjemnie. Autorka pisze w prosty sposób, zrozumiały dla osoby, która po raz pierwszy czyta coś o bieganiu . Poleciłabym ją szczególnie tym z was, którzy chcą zacząć biegać, ponieważ tak jak już wcześniej wspomniałam będzie ona dla nich klarowny. Myślę, że dobrze zmotywuje. Ponadto w książce znajdziemy ułożone przykładowe treningi do biegów na 5 kilometrów,10 kilometrów,półmaratonu, maratonu dla tych którzy biegną pierwszy raz ale również zestawy na poprawienie swojego wyniku . Jest to fajna opcja dla osób, które zaczynają przygodę z bieganiem. Na przykład takiej jak ja, która nie miała pojęcia jak stworzyć taki plan treningowy żeby był efektywny. Taki przykładowy plan jest zdecydowanie pomocny . Po skorzystaniu z tego planu i jego weryfikacji (tak jak było dla mnie najkorzystniej chodzi mi tutaj o czas treningu i kilometraż w poszczególne dni) pierwszą swoją dychę wybiegałam w zadowalającym mnie czasie :) Książka zawiera ciekawe ćwiczenia i porady. Świetnie motywuje. Jeśli się jeszcze zastanawiasz czy książka będzie dobrym zakupem to już się nie zastanawiaj kup ją,przeczytaj sięgnij po buty i biegaj bo bieganie to super sprawa :) Serdecznie polecam :)

Pomijając to, że książka jest dość nachalną reklamą produktów firmy Nike (i to nie tylko na obrazkach, ale i w treści),jest to warta do przeczytania pozycja dla kogoś, kto chce poważnie podejść do biegania.

Bardzo konkretna pozycja, bez lania wody. Lubię takie. reklama jest, i owszem, ale mnie zupełnie to nie przeszkadzało. Szkoda tylko, że tak mało jest w tej książce o samej autorce. no ale taki był chyba zamiar. Ogólnie, polecam zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym biegaczom.

Bardzo konkretna i wartościowa książka. Posiada dużo ćwiczeń wraz ze zdjęciami, dokładnie opisuje najważniejsze problemy oraz odpowiada na prawie wszystkie pytania każdego biegacza. Dobry poradnik zwłaszcza dla początkujących, ale nie tylko. Osoby zainteresowane bieganiem lub biegające powinny tą książkę przeczytać.

Dość ciekawe dzieło. Moja pierwsza lektura tego rodzaju.
Wnerwiała mnie reklama pewnej firmy produkującej odzież sportową.
Za najciekawsze uważam rozdziały o odżywianiu i ćwiczeniach do wykonywania pomiędzy dniami biegowymi.

Dość ciekawe dzieło. Moja pierwsza lektura tego rodzaju.
Wnerwiała mnie reklama pewnej firmy produkującej odzież sportową.

Fajnie przygotowane kompendium wiedzy na temat biegania. Pozycja raczej skierowana do początkujących lub tych zaawansowanych, którzy nie mają zielonego pojęcia, że w bieganiu nie samo bieganie jest najważniejsze.

Fajne zestawy ćwiczeń, informacje o tym jak dobierać buty (chociaż akurat tutaj polecałabym raczej pójść do dobrego sklepu),jak dobierać skarpetki, strój, co jeść, jak się przygotować do startów i jak się zachować w dniu startu. Mnóstwo wartościowych informacji.

Ja nie dowiedziałam się z tej książki niczego, czego nie wiedziałabym wcześniej - ale dobrze jest mieć taką książkę na półce, żeby móc w każdej chwili do niej zajrzeć i przypomnieć sobie podstawy.

Moim zdaniem dobra książka dla kogoś początkującego, szukającego podstawowych informacji i zachęty do pierwszego wybiegnięcia z domu. Kto chociaż ze 3 razy miał w rękach np. Runner's World nie znajdzie tam wiele nowego. Nie znaczy to, że nic... ;)

Ciekawe porady dla początkujących biegaczy, propozycje ćwiczeń, planów treningowych. Niestety przeszkadzała mi wszechobecna reklama pewnej firmy sportowej.

• Bieganie
  • Poradniki
  • Sport
  • Wymienię
  • Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Sztuka biegania