Mój przyjaciel Leonard

2006-01-01
83-60376-16-6
Maria Olejniczak-Skarsgård
literatura amerykańska powieść

Kontynuacja "Milionu małych kawałków". Życie poza ośrodkiem. Lektura skupia się na relacji głównego bohatera z Leonardem. Opowieść pełna bólu i cierpienia, ale również wielu refleksji i cząstki nadziei.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest kontynuacja historii z Miliona małych kawałków
Bardzo ważna, ale także wg mnie dużo słabsza
Niemniej polecam przeczytać

Jest kontynuacja historii z Miliona małych kawałków
Bardzo ważna, ale także wg mnie dużo słabsza
Niemniej polecam przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

w mojej ocenie Milion małych kawałków nie powinno mieć kontynuacji, ponieważ przekaz tamtej książki był jeden - uzależnienie na granicy życia i śmierci. natomiast historia opisana w Mój przyjaciel Leonard jest trudna do uwierzenia, wręcz naciągana. o ile przemiana uzależnionego jest możliwa, ale raczej nie w takim zbiegu okoliczności. jestem trochę rozczarowany.

C

C

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przed czytaniem tej książki, warto zapoznać się z treścią "Milion małych kawałków". Ta i poprzednia pozycja, pobudziła moje emocje. Momentami jest trudna do przebrnięcia, ale jest ciekawa i prawdziwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wzruszająca, ciekawa, emocjonalnie może sponiewierać. Bez wcześniejszego przeczytania 'Milion małych kawałków" nie da się w pełni zrozumieć tej książki. W mojej ocenie obie pozycje są wybitne. Mam wrażenie , że to najlepsze książki jakie czytałam, a może po prostu książki, które zrobiły na mnie największe wrażenie ..(?) Nie wiem, wiem tylko, ze poczułam głęboki żal, że to już koniec.

Kontynuacja historii z ,,Milion małych kawałków" . Równie dobra.

Kontynuacja historii z ,,Milion małych kawałków" . Równie dobra.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po przeczytaniu książki "Milion małych kawałków" koniecznie chciałam przeczytać jej kontynuację. Okazało się to jednak nie takie proste.
Otóż "Mój przyjaciel Leonard" nie był dostępny w żadnej księgarni. Sieć bibliotek w moim mieście nie dysponowała ani jednym egzemplarzem. Kilka osób sprzedaje tę powieść za niebotyczne kwoty na allegro.
Cóż.. poddałam się - pozostał mi jedynie PDF.
Dla mnie - analogowca to naprawdę ostateczność...
Zastanawiałam się co też w tej powieści musi być skoro jest tak wysoko ceniona i tak trudno dostępna?
Nie zawiodłam się. Po raz kolejny Frey udowodnił, że jest prawdziwy, szczery, czasem zagubiony i samotny ale bardzo silny.
Bo najważniejsza jest wiara...

Cóż.. poddałam się - pozostał mi...

Po "Milion małych kawałków" miałam wrażenie, że ta książka, to napisana, żeby napisać... Czuć tutaj mnóstwo "płynięcia z tematem", mało autentyczna. Wszystko poszło pięknie, łatwo i przyjemnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

bardzo się cieszę, że ją znalazłem, to opatrunek na ranę, jaką jest pierwsza część.

• Do kupienia
  • Chcę mieć