Kiedy na mnie patrzysz

Okładka książki Kiedy na mnie patrzysz Agata Czykierda-Grabowska
Okładka książki Kiedy na mnie patrzysz
Agata Czykierda-Grabowska Wydawnictwo: Novae Res literatura piękna
Novae Res
2015-01-01
2015-01-01
new adult young adult miłość pies zaufanie strach bół

Motylki w brzuchu, czyli pierwsza miłość

Rozczarowałam się trochę tą powieścią. Lubię twórczość Agaty, ale ta pozycja na tle innych które przeczytałam jest słaba. Po przeczytaniu dwóch trzecich treści znalazłam informacje, że to debiut, więc może tu jest pies pogrzebany.
Przede wszystkim książka jest niesamowicie rozwleczona a treść to absolutne lanie wody. Można by ją skrócić i wtedy nabrałaby lepszej akcji. Niestety nie polubiłam bohaterów. Karina, jak dla mnie, była mało wiarygodna. Dziewczyna, która dwa lata wcześniej doznała okropnej napaści i ma po tym traumę, bez problemu idzie do łóżka z dopiero co poznanym facetem. Jakoś mi się to gryzło. Aleksander natomiast był do bólu natrętny, wręcz miał obsesje na punkcie Kariny i ciągle ją stalkował. Trochę to było toksyczne. A ostatnia jedna trzecia powieści była tak słodka, że aż mdła. Drażniło mnie jak bohaterowie w kółko powtarzali sobie nawzajem, że się kochają, że nie mogą bez siebie żyć itp. A kłócili się jak para nastolatków.
Cieszę się, że nie przeczytałam tej pozycji jako pierwszej z książek Agaty, bo mało prawdopodobne, że sięgnęłabym po inne. A tak, z racji, że to debiut, to mogę brać na nią poprawkę.

Kiedy na mnie patrzysz – Agata Czykierda Grabowska
Książka potrafi tchnąć w człowieka nowe życie, spowodować że zapomni się o swoich problemach a na niektóre spojrzy się przychylniejszym okiem. Po jej przeczytaniu dostrzega się wiele pozytywów życia, docenia się ogrom aspektów których do tej pory się nie zauważało. Ta pozycja wciąga od pierwszej strony i w napięciu do ostatniej strony czyta się z zapartym tchem. Pod względem emocjonalnym są w niej zawarte trudne tematy które w niektórych książkach mogą być przytłaczające lub zbyt drastycznie opisane natomiast ta powieść swoimi elementami komicznymi, charakterystycznymi pełnymi charyzmy bohaterami przekazuje nam ciężkie tematy w przystępny, delikatny sposób lecz w konkretny i właściwy sposób.
Ta książka jest przecudowna dlatego nie mam się do czego przyczepić więc pozostaje mi napisać tylko POLECAM BARDZO SERDECZNIE!!!

Kiedy na mnie patrzysz – Agata Czykierda Grabowska

Miałam problem z oceną... Głównie z uwagi na mocno rozwleczoną fabułę - możnaby skrócić ją o dobre 200-300 stron wtedy fabuła byłaby bardziej wartka, infantylność bohaterów mniej irytująca a powtarzalność "problemów" bohaterów mniejsza.....

Pięknie o strachu, nadziei i miłości

Pięknie o strachu, nadziei i miłości

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nudna.., przeciągnięta na maxa. Infantylni bohaterowie. Pierwszy raz się tak zmęczyłam treścią...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

początek był obiecujący ale z rozdziału na rozdział było coraz gorzej, główni bohaterowie powinni dorosnąć

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam pewien problem z oceną tej książki.

Powieść z jednej strony może poruszyć, ale z drugiej mam wrażenie, jakby autorka nie bardzo mogła się zdecydować, w którą stronę powinna pójść akcja.

Momentami to ckliwy, łzawy romans, momentami zbyt dosadnie pokazywany erotyzm ocierający się o pornografię a jeszcze innymi momentami dwoje dzieciaków z traumatycznymi przeżyciami.
Świadomie używam słowa 'dzieciaki', bo wiele reakcji pary głównych bohaterów wywoływały nieodparte skojarzenia z bardzo dziecinnymi zachowaniami.
Co chwilę miałem wrażenie, że czytam jakąś nową wersję 'Love story' lub oglądam nowe 'Con amore'.
Moim zdaniem całość jest skierowana w stronę nastoletnich czytelników a mnie, starego konia, niespecjalnie to wszystko ruszało.

Czyta się to nawet nieźle, akcja płynie dość szybko, nie ma dłużyzn, zakończenia w stylu 'żyli długo i szczęśliwie' można się było domyślić, ale nie odbierało to pewnej frajdy z lektury.

Nie żałuję czasu spędzonego nad powieścią, ale nie sądzę bym jeszcze kiedyś do niej wrócił.

6/10.

Mam pewien problem z oceną tej książki.

Moja pierwsza przeczytana historia Pani Agaty, dosłownie się w niej zakochałam;) Czytając, miałam wszystko przed oczami, przeżywałam wszystko wspólnie z Aleksandrem i Karina. Do końca nie byłam pewna zakończenia historii i książka należy do moich ulubionych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Kiedy na mnie patrzysz" to powieść o przyjazni, miłości, zazdrości, o samotności.
Opowiada ona o losach Kariny-studentki z Warszawy, która przyjechała do rodzinnego miasteczka na wakacje i Olka- chłopaka, który spędził wakacje w Polsce. Tych dwoje połączył potracony pies, któremu postanowili oboje pomóc. Postanowili zostać przyjaciółmi. Ale czy na pewno tylko przyjaciółmi? Przekonajcie się sami

Uwielbiam tę książkę i często do niej wracam! Bardzo podoba mi się styl pisania, oraz fajnie przeprowadzone dialogi bohaterów. Dużym plusem jest to, że dokładnie opisane są sceny „ bliskości”. W niektórych innych książkach tego nie ma. Bardzo polecam ;)

• 2017