Sztuka cierpienia

Galaktyka
2015-10-20
2015-10-20
bieganie

Co jakiś czas przeglądam się w życiorysach innych ludzi, najczęściej zawodowych sportowców.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Każdy znajdzie w tej książce częściową inspirację. Nie musisz być narkomanem po próbie samobójczej by odmienić swoje życie, jednak historia takiego kontrastu jak autora książki jest dowodem, że nasze problemy są często błahe. Jestem wdzięczny, że mogłem poznać tą historię, a sam tworzę swoją :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uzależnienie to przede wszystkim choroba emocji. Nałóg sprawia, że nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować w domu, czy w pracy, ponieważ jakaś rzecz lub substancja pozwala - na jakiś czas - uciec w lepszy świat, odsunąć problemy, opóźnić konieczne działania czy ważne decyzje.

Pozbawiony dostępu do swojego świata jest niezrównoważony, wywołuje kłótnie i konflikty. Huśtawka emocji uzależnionego przekłada się na relację z innymi ludźmi.

Uzależnionym jest się zawsze. Jednostki bardziej podatne, pozbywając się jednego nałogu, znajdują sobie inny, np. sport. Jest to nieco zdrowsze, ale emocje są tak samo chore.

Ta książka, mimo, że jest pięknym przykładem podniesienia się z upadku mówi o takim właśnie uzależnieniu.

Niemeyer odbija się od dna i zaczyna intensywnie ćwiczyć. Triathlon jest dla niego jednocześnie terapią jak i nowym uzależnieniem. Wszystkie działania bohatera książki podszyte są strachem przed powrotem do przeszłości.

Książka o tym jak nałogi i stoczenie się na sam dół drabiny społecznej, można przekształcić w nałóg sportowej walki, starcia z własnymi słabościami, ograniczeniami. To prawdziwy przykład że nasze życie jest zależne od nas samych, jak nim pokierujemy.
Motywująca książka choć czasami opisy nużą.

Motywująca książka choć czasami opisy nużą.

Jedna z ciekawszych ksiazek typ biografia jaka kiedykolwiek czytalem :D

Bardzo inspirujaca, dajaca energie

Jedna z ciekawszych ksiazek typ biografia jaka kiedykolwiek czytalem :D

Bardzo inspirujaca, dajaca energie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Narkoman, alkoholik i przestępca. Potem sportowiec, uczestnik triathlonu i trener osobisty. Autentyczna historia człowieka, któremu udało się odmienić własne życie. Musiał znaleźć się na samym dnie, aby odbić się i wspiąć na wyżyny. Bo przecież każdy ma szansę, wystarczy spróbować 😊 Shane Niemeyer - brawo On 💪

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szanuję bardzo takich ludzi.

Szanuję bardzo takich ludzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim zdaniem, książka jest lekko chaotyczna. Autor skupia się głównie na swojej przeszłości i jej wpływie na teraźniejszość. Trochę brakowało mi sportowego aspektu, ale rozumiem że książka ta ma charakter bardziej psychologiczny niż sportowy.

• Bieganie
  • Biografie
  • Sport
  • ROK 2020
  • UMCS
  • Do upolowania

Dodaj cytat z książki Sztuka cierpienia