Szukając tego

Kinga Tatkowska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2016-08-11
2016-08-11

"Najtrwalsze związki zaczynają się od przyjaźni. Potem miłość przychodzi łatwo."

Nela w końcu powiedziała sobie dość. Znalazła w sobie siłę i odwagę by odciąć się, spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w świat w poszukiwaniu spokoju. Będzie mogła zastanowić się co dalej zrobić ze swoim życiem.

Przed Łodzią okazuje się, że autobus odjechał bez niej. Tak właśnie poznaje Arka, który oferuje jej podwózkę. Okazuje się, że mają o wiele więcej wspólnego, a ich ucieczka przerodzi się w zwiedzanie Polski. To będzie niesamowita podróż, ale także w głąb siebie i w najciemniejsze zakamarki drugiego człowieka.

Czy dwoje zrobionych przez życie ludzi potrafią jeszcze zaufać i pokochać?

Zazdrościłam bohaterom tej podróży po Polsce! Kto nie miałby ochoty rzucić wszystko, zostawić problemy za sobą, wsiąść do samochodu i po prostu jechać przed siebie? A naszym jedynym zmartwieniem będzie znalezienie noclegu Beztroska podróż, w której poszukujemy odpowiedzi na pytanie: co dalej? Mamy czas dla siebie oraz na przemyślenia.

Autorka stworzyła bohaterów, którzy w swoim życiu zaznali wiele bólu i cierpienia. Spotkało ich coś, co zmieniło zarówno ich samych jak i ich życie. Ja nie mogłam doczekać się, aż odkryje ich tajemnice i poznam ich sekrety!

Uwielbiałam ich rozmowy podczas podróży! Czasem zabawne, na luzie, czasem życiowe, z głębszym sensem. Arek i Nela swoją historią dostarczyli mi wiele emocji.

Ta historia pokazuje, że życie nie jest proste. Czasem dzieją się rzeczy, na które nie mamy wpływu. Czasem podejmujemy złe decyzje. Ale jeszcze może być pięknie. Jeszcze można coś zmienić- zaufać, pokochać, czuć się bezpiecznie. Można mieć nadzieję na więcej, chcieć więcej i dawać więcej. Dawać z siebie wszystko. Dla tej drugiej osoby. Dla miłości.

Ja mam tylko jedno pytanie: kiedy dalsza część? Ja nie mogę doczekać się dalszych losów bohaterów. A coś czuję, że przeszłość I problemy zapukają do ich drzwi, i to już niedługo.

Przed Łodzią okazuje się, że autobus odjechał bez niej. Tak właśnie...

To moja druga ksiazka tej autorki. Pierwsza mnie tak oczarowała że liczyłam na kolejną czarujacą podróz. Niestety nie pojechałam. Czyta sie lekko. I to tyle. ..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciężko mi powiedzieć coś o tej książce.

Zdecydowana większość osób w swoich opiniach raczej chwali niż krytykuje. A mi jakoś ciężko w stuprocentach podzielać zdanie tych ludzi.

Owszem, książka nie jest jakaś bardzo płytka, bez ładu i składu, z głupią historią i jeszcze głupszym zakończeniem, ale dla mnie nie jest też arcydziełem.

Oczywiście jest w niej jakaś głębia, jestem tego pewna, można znaleźć jakieś życiowe metafory, wartości, można wynieść z niej coś ważnego, jakąś lekcje, ale ja osobiście tego wszystkiego nie poczułam. Czytałam ze sporą ciekawością, aż doszłam do pewnego momentu, który po prostu mnie znudził i musiałam chwilę odpocząć i zrobić drugie podejście. A później to już nie było to samo.

Czytałam aby dotrzeć do końca i muszę stwierdzić, że ani mnie zakończenie nie ucieszyło, ani nie rozczarowało. Poczułam jedynie ulgę, że to już koniec.

Ciężko mi powiedzieć coś o tej książce.

Oczywiście jest w niej jakaś głębia,...

Ciekawa, miłosna opowieść. Mnie zauroczyła.

Ciekawa, miłosna opowieść. Mnie zauroczyła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dwoje obcych sobie ludzi z trudna przeszłością rozpoczynają wspólna podroż.W trasie może wszystko się zdążyć.Mimo trudnej przeszłości,różnicy wieku odnajdują miłość.Czy demony przeszłości powrócą?Czy miłość przetrwa?Czekam na drugi tom bo warto.Uwielbiam takie klimaty i mam nadzieje,że nie długo ukaże się zakończenie tej historii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra. Dobrze się czyta fajnie płynie ta opowieść i aż żal że się kończy ta podróż. W głąb człowieka. W sam środek myśli. Tak jakbyśmy bardzo chcieli zabrać porwać i chwycić drugą zagubioną osobę za rękę i chcieli jej powiedzieć: " A chodźmy tam... Ale razem." Świetnie się czyta. Fajna po prostu ciekawa przygoda.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Dla tych, którzy szukają i znajdują. Dla tych, którzy szukają, ale nie znaleźć nie mogą. Aż wreszcie dla tych, którzy pomimo całego bólu, jaki wypełnia ich serca, mają nadzieję- nadzieję na znalezienie tego, czego pragną"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem w totalnym szoku, czego tak wspaniała książka nie spotkała się z większą ilością opinii. Powieść jest cudna, pisarka bardzo dojrzała, pisząca na poziomie wielu, znanych polskich pisarek. Historia pochłonęła mnie całkowicie. Polecam bardzo! Tylko, kiedy będzie II tom?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna debiutancka powieść na polskim rynku i kolejne, jakże pozytywne zaskoczenie. "Szukając tego" to pierwsza pozycja w dorobku Kingi Tatkowskiej. Pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Nie będę owijać w bawełnę, jestem zakochana w historii jaką zafundowała nam autorka. Mimo, iż moje serce po przeczytaniu zostało całkowicie przemielone ta książka na długo pozostanie w mojej pamięci. I ze względu na ujmująca fabułę i ze względu na świetnie wykreowanych bohaterów, którzy na każdym kroku nas zaskakują. Autorka ma lekkie pióro, a zwyczajną obyczajówkę zmieniła w powieść, która choć jest odrobinę schematyczna, to jednak ma w sobie coś nowego i świeżego. "Szukając tego" to książka, której się nie czyta, a połyka, bo czytelnik jest najzwyczajniej w świecie ciekawy co wydarzy się dalej. Ach, bo bym zapomniała! Oprócz tego, że powieść bardzo wciąga, to na dodatek wywołuje tyle emocji, że to szok. W jednej chwili się śmiałam i było naprawdę zabawnie, zaraz odczuwałam już tylko smutek i czułam łzy pod powiekami, a tu za chwilę byłam naprawdę zezłoszczona. Na pytanie czy polecam, odpowiadam: tak. Jak najbardziej, czytajcie tę powieść, bo naprawdę warto.

Piękna historia, która od samego początku wciąga nas w wir niesamowitych wydarzeń ❤️

• 2017
  • 2016