Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem

Okładka książki Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem Susan Herbert
Okładka książki Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem
Susan Herbert Wydawnictwo: Media Rodzina albumy
albumy
Media Rodzina
2016-07-21
2016-07-21
9788380082076
album koty sztuka historia sztuki

hallo hallo!
Czy są tu jacyś kotomaniacy? 🐈

Jeśli tak to mam coś dla Was 😻

Susan Herbert urodziła się w 1945 roku w hrabstwie Warwickshire.
Jej ojciec, który był architektem zachęcał, aby wraz z siostrą, kiedy były jeszcze dziećmi, eksperymentowały z rysowaniem.

Susan pracowała dla Royal Shakespeare Company, a następnie w English National Opera. Malowała wówczas zwierzęta w różnorodnych przebraniach, początkowo myszy i szczury, które z czasem zamieniła na koty. Koty wydawały jej się bardziej wdzięcznymi modelami.

Choć zamiarem Susan było rozśmieszanie swoimi dziełami to zdarzało jej się mierzyć z oskarżeniami o artystyczną herezję.

Akwarele Susan w zabawy i zniewalający sposób odtwarzają słynne obrazy i sceny z filmów, przedstawiając kolekcję kocich bohaterów - od czasów Tutanchamona, po koniec XX wieku. Koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie.

hallo hallo!
Czy są tu jacyś kotomaniacy? 🐈

Jeśli tak to mam coś dla Was 😻

Susan Herbert urodziła się w 1945 roku w hrabstwie Warwickshire.

Pochodzę z rodziny kociarzy, jestem kociarą i kocham koty! Memy i filmiki z kotami w rolach głównych należą do jednych z moich ulubionych zabijaczy czasu. A tutaj trafiłam na wersję de lux dla wszystkich miłośników kotów.

"Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem" Susan Herbert jest znakomitym wydaniem albumowym, w którym przedstawione są koty na najsłynniejszych obrazach oraz w kultowych filmach.
Podróż rozpoczynamy od czasów Tutanchamona, podziwiamy koty sztuki starożytnej, średniowiecznej, renesansowej, impresjonistycznej i prerafaelickiej. Naszą przygodę kończymy na kotach filmowych - czarno-białych i w technikolorze.

To, co mnie w książce urzekło, to niezwykły kunszt i prawdziwy talent autorki! Jej kocia odsłona najsłynniejszych dzieł wprawia w zachwyt. Precyzja odwzorowania scen ze znanych obrazów, ścisłe trzymanie się założeń malarskich danego nurtu w sztuce oraz genialna antropomorfizacja kotów jest bezapelacyjnie rewelacyjna.
Koci Tutanchamon, małżeństwo kotów Arnolfinich, Narodziny kociej Wenus, kicia Mona Lisa, Kocur Henryk VIII, kot Charlie Chaplin czy Max Schreck jako koci Nosferatu, to tylko namiastka tego, co można podziwiać w albumie.

To, czego mi zabrakło, to choćby krótkie opisy przedstawianych dzieł, ciekawostki nt. sztuki czy powstawania zamieszczonych w książce dzieł.

Niemniej jednak to pozycja, która pozwala troszkę pobyć ze sztuką oryginalną, nieujętą szablonowo. Dozuje ekscentryzm oraz wyzwala śmieszkowanie pod nosem.
Ta elegancko wydana "Książka z obrazkami" to unikat dla każdego kochającego sztukę miłośnika kotów i dla każdego kochającego koty miłośnika sztuki.

Jeśli podoba Wam się moja recenzja, to zapraszam po więcej:

W zasadzie nie do końca ,,książka do czytania, ale zachwycający album do oglądania... Co w nim takiego niezwykłego? Dzieła malarstwa światowego, kadry kinowe, a w głównych rolach... koty :) Polecam zwłaszcza wielbicielom kotów, a także... rodzicom, którzy chcieliby zapoznać swoje pociechy z malarstwem - ta pozycja świetnie się sprawdzi!

Ten album to chyba najlepszy prezent dla każdego wielbiciela i miłośnika kotów. Dla mnie samej, choć nie jestem aż tak bardzo kocim świrem to była wspaniała i cudowna uczta dla moich oczu. Ciężko się oderwać... Te obrazy są tak fascynujące i koty tak doskonale wcielają się w ludzkie postacie, że po prostu można je oglądać bez końca... Bo, czy ktoś widział kota jako Damę z łasiczką albo kota Charlie Chaplina?
Idealny prezent dla wszystkich kocich fanatyków albo miłośników sztuki ❤️

Ten album to prawdziwa gratka dla kochających sztukę miłośników kotów, ale też dla kochających koty wielbicieli sztuki.

Autorka miała genialny pomysł i zrealizowała go wyśmienicie. W pierwszej części przedstawione zostały dzieła największych artystów, jak obrazy Leonarda Da Vinci, Boticellego, Michała Anioła, Vermeera, Moneta czy van Gogha, jednak tym razem bohaterami dzieł są przesympatyczne koty. Druga część poświęcona jest sztuce w innym wydaniu, albowiem kotki wcielają się tu w znanych filmowych aktorów, takich jak na przykład Charlie Chaplin, Marlene Dietrich, Audrey Hepburn, Marylin Monroe. Koty w książce Herbert malują i pozują do obrazów, reżyserują i grają w filmach. Uwodzą, wzruszają i hipnotyzują. Są koty renesansowe, impresjonistyczne i prerafaelickie, czarno-białe i w technikolorze. I są w tym wszystkim tak urocze, że nie można od nich oderwać wzroku. Świetnie odgrywają swoje role.

Bardzo, bardzo polecam, bo ten album jest rewelacyjny i idealnie nadaje się na prezent, z dowolnej okazji, także na Święta ❤️

Powiem Wam szczerze, że mocno zaintrygowała mnie ta książka, szczególnie, że zauważyłam wzmożoną miłość mojej córki do tego gatunku zwierząt w ostatnim czasie.

Po drugie szanuję pomysł, wytrwałość i talent autorki. Bo nie ukrywamy, trzeba było mieć to wszystko, żeby stworzyć takie wersje dzieł sztuki w swoim wydaniu. W takim, gdzie koty zastąpiły ludzi. Musicie przyznać, że pomysł jak i wykonanie jest świetne.

Dzięki temu albumowi odkryłam na nowo kilka dobrze znanych mi obrazów, ale także poznałam inne i sprawdziłam sobie w internecie jak wyglądają ich pierwowzory. Na kolejnych zdjęciach wstawiłam Wam znane i jednocześnie jedne z moich ulubionych dzieł sztuki.

Mi się bardzo ten album podoba i mojej prawie trzyletniej córce równie mocno. Więc my zdecydowanie polecamy fanom kotów, sztuki czy choćby pięknych albumów 😻

„Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem” autorstwa Susan Herbert to prawdziwa gratka dla miłośników kotów oraz sztuki. Książka jest podzielona na dwie części, pierwsza z nich została poświęcona sztuce i w kolejności chronologicznej przedstawia takie dzieła jak „Sarkofag Tutenchamona”, „Narodziny Wenus” Botticelliego, wybrane obrazy Leonarda Da Vinci, Michała Anioła, Vermeera, van Gogha czy Moneta, tyle, że tym razem bohaterami są słodkie kociaki. W drugiej części zwierzaki wcielają się w znane filmowe role, zastępując na ekranie takich aktorów jak Marlene Dietrich, Charlie Chaplin, Marylin Monroe czy Audrey Hepburn i grają w przygodach o „Jamesie Bondzie”, „Casablance” i „Ojcu chrzestnym”. Te puchate stworzonka są słodkie, zabawne i trudno oderwać od nich wzrok, potrafią przywołać wspomnienia ulubionych ekranizacji i obrazów i przypomnieć sobie najsłynniejsze dzieła tego świata.

„Galeria kotów. Historia sztuki z pazurem” to jedna z tych książek, o które nikt nie prosił, a bez których ciężko się obejść gdy już trafią w nasze ręce! Jakby wnętrze tej pozycji jest niesamowite. Przyznam szczerze, że nie raz mnie też rozbawiło bo jednak jest to trochę komiczne - kocia wersja „Narodzin Wenus”? A jak że! I to tylko jeden z wielu najbardziej znanych obrazów w historii sztuki, które możecie zobaczyć z puchatym ogonem i futrzastym pyszczkiem.

W środku znajdziecie prace akwarelowe Susan Herbert, która odtwarza słynne sceny z malarstwa oraz filmów. I robi to w naprawdę genialny, uroczy oraz precyzyjny sposób. Ja totalnie nie znam się na sztuce, ale przeglądając te pełne futrzaków prace nie mogę się nadziwić jak autorka dostosowywała swój styl do oryginału. Bez problemu w kocich mordkach można dojrzeć oryginalne prace i to bez czytania podpisów!

Ciężko tak naprawę wybrać kilka najlepszych obrazów, bo każdy kolejny jest tak samo dobry! Ale uwaga… udało mi wybrać parę takich, które szczególnie mnie zachwyciły.

Z arcydzieł malarstwa najbardziej zauroczyły mnie kocie wersje:

▪️Sarkofagu Tutanchamona (ok 1340r. p.n.e)
▪️Portret małżonków Arnolfinich, JAN VAN EYCK (1434 r.)
▪️Narodziny Wenus, SANDRO BOTTICELLI (1486 r.)
▪️Damy z gronostajem, LEONARDO DA VINCI (1489-1490 r.)
▪️Mona Lisa, LEONARDO DA VINCI (1503-1506 r.)
▪️Stworzenie Adama, MICHAŁ ANIOŁ (1511-1512 r.)
▪️Ofelia, SIR JOHN EVERETT MILLAIS (1851-1852 r.)

⬆️Między innymi to te dzieła zobaczycie w kociej wersji! Te i wiele, wiele innych. 🐱⬆️

Ale, ale to nie wszystko! Bo w kolejnej części książki przenosimy się do złotego wieku kinematografii. I to również w kitkowej wersji!
Spotkacie tam między innymi:

▫️Maxa Schrecka w filmie NOSFERATU - SYMFONIA GROZY (1922 r.)
▫️CASABLANCA (1942 r.)
▫️PRZEMINĘŁO WIATREM (1939 r.)
▫️OJCA CHRZESTNEGO (1962 r.)
▫️WEST SIDE STORY (1961 r.)
▫️Jane Russel i Marilyn Monroe w filmie MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI (1953 r.)

Bardzo wyjątkowy album zwłaszcza dla miłośników kotów! Gorąco polecam! 🐱🐱

Od zawsze bardziej przepadałam za psami niż za kotami, jednak filmiki i memy z kotkami to coś co jest mi niezbędne do przeżycia w gorszych chwilach. „Galeria Kotów. Historia sztuki z pazurem” to nie film ani mem, ale album wypełniony mnóstwem ilości słodkich pyszczków, które idealnie sprawdzą się na szarobure jesienne dni.

Susan Herbert akwarelami ukazuje nam w zabawny i słodki sposób obrazy oraz sceny z kinematografii. I nawet jeśli nie interesujecie się sztuką futrzane pyszczki przekonają was do poznania słynnych i tych mało znanych dzieł sztuki.

Moim zdaniem jest to świetny początek zaznajamiania się z sztuką. W tym albumie odnalazłam parę obrazów, przy których zatrzymałam się na dłużej jednak moim ulubionym dziełem jest „Ophelia” Sir John Everett Millais (1851-1852). Nigdy go nie widziałam, więc cieszę się, że dzięki temu albumowi jestem w stanie poznać coś zupełnie nowego.

Jedyne czego mi brakowało to krótkiego opisu o autorze, obrazie czy filmie. Oczywiście można obyć się bez tego, zwłaszcza, że mamy ciągły dostęp do Internetu, ale uważam, że byłby to świetny dodatek.

Susan Herbert akwarelami ukazuje nam w zabawny i...

1989

Ok, mało tutaj treści, ale to przecież nie jest zwykła książka, a album. I to jaki album! Album dla każdego miłośnika kotów i sztuki. Pięknie wydana, na honorowym miejscu w mojej biblioteczce.

• Koty
  • Sztuka