15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

Okładka książki 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu? Kevin Kruse
Okładka książki 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?
Kevin Kruse Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
15 Secrets Successful People Know About Time Management
Onepress
2017-01-13
2017-01-13
Arkadiusz Romanek

Trochę za bardzo amerykańska, ale da się wyciągnąć wartościowe rady. Pozostaje tylko się do nich stosować...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka daję subiektywne rady autora odnośnie za zarządzania czasem. W zasadzie nic odkrywczego, ale dobrze raz na jakiś czas sobię przeczytać coś w tym stylu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uważam, że ta książka jest napisana troszeczkę w stylu Dale Carnegie. Bardzo dobrze się ją czyta, często do niej wracam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W zasadzie spełnia swoje zadanie - jest poradnikiem pełnym dobrych rad i podpowiedzi. Na plus zdecydowanie można zaliczyć mnogość przykładów (choć w dużej mierze na tzw. amerykańskich ludziach sukcesu, których w Europie nie znamy i też nie mamy takiego kultu prezesów),na minus język typowy dla takich poradników amerykańskich oraz w dużej mierze powielanie pomysłów z innych książek (GTD, zasada Pareto, wstawaj wcześnie). Czasami nawet autor sam sobie zaprzecza (albo wybiera przykłady zupełnie odrębne, typu skup się na jednym zadaniu i jednocześnie używaj kilku monitorów, bo na tym to na tamtym tamto). Jednak można traktować tę książkę jako "the best" w temacie zarządzania czasem i wtedy będzie rewelacyjna.

Dobrze napisana książka, która nie męczy czytelnika. Jeśli chodzi o rady to jest to po prostu zbiór myśli wielu ludzi, którzy sukces osiągnęli. Można wypróbować kilka podpowiedzi i zobaczyć co nam pomoże.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Osoby zainteresowane tematem zarządzania czasem, raczej nic nowego się z niej nie dowiedzą. Jednak z całej książki spodobały mi się 2-3 rozdziały, przez co uważam, że czas poświęcony na zapoznanie się z tą lekturą nie był zmarnowany.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest couchingowym syfem, autor podaje się za bóstwo w kwestii zarządzania czasem. Używa dowodów anegdotycznych i jak już poda badanie naukowe to dokładnie jedno, co nie ma nic wspólnego z metodą naukową. Książka jest jak koło fortuny, jeżeli macie odpowiednie predyspozycje biologiczne to może pomóc, jeżeli nie to bardzo utrudni funkcjonowanie i zmarnuje sporo czasu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Warto przeczytać. Na pewno trudno stosować. Na minus muszę zaliczyć męczące wielokrotne powtórzenia o notatnikach. Mimo to uważam, że to bardzo wartościowa książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Osoby interesujące się tematem znają w niej pewnie niewiele nowych metod - cześć metod sami już stosują, a inne są im dobrze znane. Natomiast dla nowicjuszy może być dobrym wstępem. Autor przedstawia kilkanaście metod planowania oraz organizowania czas aby można go było wykorzystać najbardziej efektywnie. Sam autor podkreśla, że każdy musi znaleźć swój własny system gospodarowania czasem. 1440 minut tyle każdy z nas ma do dyspozycji każdego dnia, i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy.
Osobiście mam zastrzeżenie do stylu wypowiedzi autora. Po pierwsze jest bardzo subiektywny, uważa swój punkt widzenia za jedyny słuszny i próbuje go potwierdzić wyrywkowymi wypowiedziami z przeprowadzonych przez siebie wywiadów. Po drugie autor powtarza zbyt często te same, czasami dość długie cytaty z wywiadów znanych osób.
Ja słuchałam audiobook, więc kończenie każdego rozdziału reklamą darmowych materiałów na takiej a nie innej stronie było mocno irytujące.

Wśród innych poradników tego typu książka jest jednym z lepszych, można z niej zaczerpnąć rad i wskazówek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?