Wyłącznik awaryjny

Okładka książki Wyłącznik awaryjny Grant Blackwood, James Rollins
Okładka książki Wyłącznik awaryjny
Grant BlackwoodJames Rollins Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tucker Wayne (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Tucker Wayne (tom 1)
The Kill Switch
Albatros
2017-06-14
2017-06-14
Maria Gębicka-Frąc

Fajna, naszpikowana wiedzą książka. Duet z Kainem dla mnie ekstra, lekko się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jako młody chłopak zaczytywałem się w książkach Ludluma, Higginsa, MacLeana. Teraz też czasami lubię sięgnąć po książkę sensacyjną. Mam kilku sprawdzonych pisarzy, a Rollins jest jednym z ulubionych.
Plusy:
- kolejny raz spotykam się z ciekawą wizją zagrożenia dla współczesnego świata;
- człowiek musi ciągle liczyć się z tym, że zostanie zaskoczony przez naturę (COVID),w przyszłości może to być LUCA;
- uwielbiam zwierzęta, a szczególnie psy, dlatego pokazany świat widziany zmysłami owczarka belgijskiego Kaina naprawdę fascynujący;
- rewelacyjne pokazanie więzi łączących człowieka i psa;
- wzajemne zaufanie i wiara w partnera, oddanie i bezgraniczna przyjaźń;
- dynamiczna akcja, trzymająca w napięciu, nie ma chwili na oddech;
- intrygujący wątek z odkrywaniem sekretów z początków istnienia ziemi;
- natura wciąż skrywa przed nami wiele sekretów, często jeszcze niezrozumiałych;
- wierne opisy nieznanych zakątków świata Syberia, RPA, Namibia;
- zakończenie, które wcisnęło mnie w fotel.
Minusy:
- jak dla mnie za mało tła naukowego.
Ogółem książka bardzo dobra.

Plusy:
- kolejny raz spotykam się z ciekawą wizją zagrożenia dla współczesnego świata;

W tej książce urzekła mnie fabuła rozpoczynająca się od wydarzeń z początku XX wieku w Afryce i kontynuowana w obecnym stuleciu, gdzie główny bohater - Tucker Wayne (a także jego pies - Cain) na polecenie szefa Sigmy Force - Paintera Crowe'a ma wywieźć z Rosji naukowca, który mogłby wyeliminować najstarszą i niebezpieczną formę życia o nazwie LUCA. Wydarzenia zabierają głównych bohaterów z jednego miejsca na świecie w drugie, nieco gorętsze w jaskiniach Afryki Południowej, a jednocześnie los stawia Tuckerowi na drodze do sukcesu niebezpiecznych ludzi działających na polecenie rosyjskiego generała. Ta powieść mnie poprostu wciągnęła niczym jak kreskówki z kanału Jetix/Fox Kids, które lubię na YouTube oglądać.
Wszystko, co się działo, było precyzyjnie opisywane, co traktuję jako plus powieści. A do tego jeszcze chcę dodać, że już w USA wydano kolejną książkę o Tuckerze Wayne i jego psie, noszącą tytuł ,,Warhawk" (,,jastrząb wojny"),i narazie jeszcze nie ma informacji, aby ta powieść miała zostać u nas wydana, na co ja bardzo liczę, bo książki pana Rollinsa są super! Do tego jeszcze bardzo czekam na jego kolejną książkę o Sigmie, która ma nosić tytuł ,,Siódma Plaga" i zostać wydana 28 lutego następnego roku przez Wydawnictwo Albatros.
Krótko mówiąc książka jest majstersztykiem literackim i doskonałą ucztą dla czytelnika, a także dowód na to, że James Rollins potrafi mnie zaskakiwać!!!

Pierwsze moje spotkanie z tym autorem i... jestem pod ogromnym wrażeniem. Książka dość długa, ale czyta się ją w szybkim tempie, wszystko dlatego, że jak najszybciej chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. Przygoda się ciągnie od mroźnej Syberii, po upalną Afrykę. Pięknie pokazana przyjaźń między człowiekiem a psem, w zasadzie nie tylko przyjaźń, ale miłość, ogromne zaufanie, walka, porozumienie bez słów, nieprawdopodobna siła, w niektórych sytuacjach wielkie szczęście oraz ich doskonałe przeszkolenie na przetrwanie w różnych warunkach. Sprawy widzimy z dwóch stron, co jakiś czas jest opis ze strony Kaina, czyli psa. Sporo bohaterów, nie wszyscy byli źli, Kain i Trucker na swojej drodze spotkali dużo pomocnych ludzi, niestety paru przez to zginęło. Zakończenie jest wspaniałe, szczególnie z Christopherem i jego braćmi. Na pewno sięgnę jeszcze po inne książki tego autora, a szczególnie z Kainem i Truckerem.

Pierwsza połowa w porządku, resztę popsuła ta cała Ania - nie polubiłam kobiety.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szanowni tłumacze macie pięć lat spóźnienia .Czekam na drugi tom.

Szanowni tłumacze macie pięć lat spóźnienia .Czekam na drugi tom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra nowa seria jednego z moich ulubionych autorów. Świetny wątek wprowadzający psa. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza część przygód Tuckera Wayne`a i na razie jedyna. Książkę czyta się szybko. Jeżeli ktoś lubi książki przygodowo- sensacyjne to polecam.

Wciągające.

Wciągające.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fani Michaela Crichtona i Dana Browna będą zachwyceni. Porywająca fabuła, dużo akcji i wspaniały duet głównych bohaterów tworzą wspaniałą mieszankę przygodowo-sensacyjną. Będę niecierpliwie czekać na wydanie dalszych przygód Tuckera i Kaina.

• James Rollins
  • Thriller/sensacja/kryminał