Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa

Okładka książki Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa Wiktoria Zender
Okładka książki Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa
2008-04-11
978-83-10-11551-5
wspomnienia

Okładka książki Jeśli doczekam jutra Kathryn Bonella, Schapelle Corby
Jeśli doczekam... Kathryn Bonella, Sc...
Okładka książki Pomylona tożsamość Whitney Cerak, Susie Van Ryn
Pomylona tożsa... Whitney Cerak, Susi...
Okładka książki Spotkamy się kiedyś w moim Raju Christel Zachert, Isabell Zachert
Spotkamy się k... Christel Zachert, I...

Dla mnie ciekawa.

Dla mnie ciekawa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest napisana niestety tak, że byłam pewna, że ta historia jest zmyślona. Dopiero po przeczytaniu wygooglowałam informację o autorce i okazało się, że jest prawdziwa. Nie będę w takim razie oceniać ani sposobu pisania ani oczywiście samej historii - na chłodno zostawiam 6, bo książka jest dość wciągająca ale nie wybitna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie ocenię, bo mam zawsze dylemat, z jakiej racji mam ocenić książkę na faktach, pisaną przez ofiarę. (Tak, wiem, że oceniłam "My, dzieci z Dworca ZOO").
Czytałam to BARDZO DAWNO, pewnie na jakichś wakacjach czy coś. Ciekawa sprawa, że tego typu historie zawsze można znaleźć w biblioteczkach w kurortach. Jakbyśmy pragnęli zakosztować mroku, równocześnie nurzając się w pełni słońca.

Historia trudna i pełna emocji. Wciągająca i napisana przez samo życie. Mogłabym do niej wrócić raz jeszcze. Polecam ku przestrodze szczególnie kobietom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pod pseudonimem kryje się ofiara ściganego do dziś zwyrodnialca. Historia szokująca, okrutna. Warto przeczytać, w szczególności polecam tę książkę wszystkim kobietom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dosyć topornie się czyta. Smutne, że oparte na faktach. Bulwersujące, bo ofiara nie umiała się w porę postawić. Manipulujący dużo starszy facet momentami był tak irytujący, że zastanawiałam się, jak główna bohaterka mogla z nim tyle wytrzymać. Książka w sumie przeciętna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Takie książki się trudno ocenia. Warto przeczytać by otworzyć oczy sobie, innym, koleżankom, własnym córkom. Przestrzec, uchronić... I uświadomić , ze takie rzeczy "się zdarzają" i to często pod naszym nosem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza książka na początku mojej przygody z czytaniem, która wzbudziła we mnie żywe emocje, prawdziwe łzy. Mocna historia prawdziwa.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Strefa cienia. Trzy lata z psychopatą – historia prawdziwa" to debiut prozatorski Wiktorii Zender. Pod tym pseudonimem kryje się jedna z wielu ofiar nadal ściganego listami gończymi Eugeniusza G., przez polską prasę porównywanego do Kalibabki lub Hannibala Lectera. Autorka była przez kilka lat z nim związana, a gdy zdecydowała się na rozstanie, on bestialsko ją okaleczył. Teraz, po ponad dziesięciu latach postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, co ją spotkało. Ciężka, ale wciągająca lektura.

Trudno ocenić tę książkę "dając gwiazdki". Więc powstrzymam się od oceny. Jednak co trzeba mieć w głowie żeby tak okrutnie postąpić z drugim człowiekiem. Szok! Warto przeczytać chociażby ze względu na obserwację ludzkich zachowań, motywów działań......

• Literatura faktu
  • 2011

Wiktoria Zender Strefa cienia: Trzy lata z psychopatą - historia prawdziwa Zobacz więcej