Zakochaj się, Julio

Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2017-11-01
2017-11-01

Przyjemna i lekka powieść romantyczna. Fabuła bardzo przewidywalna w swej prostocie, mimo wszystko przyjemna - zwłaszcza jako przerywnik między cięższą literaturą. Polecam dla każdego kto potrzebuje oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat prosto z komedii romantycznej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to trzecia książka z serii Zakopiańskiej i chociaż każda poprzednia mi się bardzo podobała, to właśnie ta od początku zyskała moją największą sympatię ❤️

Julia Konarska - nauczycielka matematyki w krakowskim liceum. Bardzo mądra, empatyczna kobieta. Całą sobą oddaje się swojej pracy. Uwielbia współpracować z młodzieżą.
Podczas ferii zimowych wraz z innymi nauczycielami zorganizowali wycieczkę dla swoich uczniów i pojechali do Zakopanego. Korzystając z pogody aktywnie spędzali czas. W trakcie wyprawy na narty Julia przez przypadek wpadła na stoku na nieznanego jej mężczyznę, który momentalnie zagościł w jej myślach. Ze wzajemnością!
Jednak jak wiadomo życie nie jest tak łatwe i proste jakby się mogło wydawać. Liczne komplikacje i zamieszania wystawiały na próbę Julię i jej ukochanego - Jakuba.

Czy udało im się dojść do porozumienia? Czy Julia i Kuba będą razem? Czy uda im się wyjaśnić wszelkie nieporozumienia? Tego wszystkiego dowiecie się czytając książkę! ❤️

Podczas ferii zimowych wraz z innymi...

Przeczytałam już kilka książek Pani Sońskiej i zauważyłam, że jest wątek, który powtarza się w każdej jej powieści, a mianowicie zakochany kolega z pracy, który w dodatku jest nachalny. Poza tym mam wrażenie, że w każdej jej powieści bohaterowie są tacy sami, mają taką samą osobowość, różnią się tylko imionami. Ona - wyjątkowo atrakcyjna, pewna siebie, spełnia się zawodowo, ma wspaniałą przyjaciółkę i kochających rodziców. On - mega przystojny i bajecznie bogaty przedsiębiorca, wylewny romantyk, ideał. I zwykle szybko się w sobie zakochują, by po chwili rozstać się przez jakąś głupotę. I w tej powieści jest podobnie. Ze wszystkich, które do tej pory przeczytałam trochę inne były "Wszystkie nasze dni" i "Francuskie love story". Dlatego robię sobie przerwę od twórczości Pani Sońskiej. Za jakiś czas pewnie znów sięgnę po jej książkę, by sprawdzić czy tym razem mnie zaskoczy. Oczekuję czegoś innego, z ciekawymi realistycznymi bohaterami, którzy nie mają takiego łatwego życia i z którymi można się utożsamić. Nie historii jak z bajki, bo te już mnie znudziły. Może w kolejnej powieści główni bohaterowie nie będą tacy doskonali. Może ona będzie skromną kelnerką z trudną przeszłością, a on nieśmiałym ale zabawnym mechanikiem albo dostawcą pizzy, któremu trudno wyrażać uczucia?

Bardzo fajna, lekka i optymistyczna książka.
Taka na zastój czytelniczy.
Może i nazbyt wszystko wygładzone, przesłodzone i wyidealizowane ( zwłaszcza główna bohaterka i jej nauczycielski zawód ),ale czyta się to przesympatycznie i błyskawicznie, a na sercu robi się jakoś cieplej.
Książka wycisza i relaksuje. To doskonały sposób na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia. Jest też i mały bonus dla miłośników polskich gór - cudne opisy Tatr i zimowych górskich krajobrazów.
Serdecznie polecam 📖

Bardzo fajna, lekka i optymistyczna książka.
Taka na zastój czytelniczy.

Nazywam się Julia i jestem nauczycielką matematyki, większość ludzi nienawidzi tego przedmiotu jednak dla mnie jest on prosty, nie sprawia mi żadnych trudności a móc nauczać młodych ludzi sprawia mi ogromną przyjemność. Pierwszy raz jestem wychowawcą i moja klasa jest tuż przed maturą! Jak można się domyśleć to jest dość stresujące nawet dla nauczyciela a co dopiero dla uczniów. W szkole jest organizowana wycieczka do Zakopanego podczas ferii zimowych także ja również się na nią wybieram ze swoimi uczniami. Oczywiście moja przyjaciółka Ola jak się dowiedziała o tym od razu spakowała swoje walizki i wynajęła apartament aby być blisko mnie. Z jednej strony się cieszę ale z drugiej wiem że nie będę mogła poświęcić jej tyle czasu ile ona będzie chciała.
Będąc na stoku wpadłam na przystojnego faceta i w hotelu Oli to się powtórzyło, jest naprawdę przystojny i mi się chyba podoba ale wiecie co? Ma narzeczona.. serio. Nie rozumiem czemu ze mną flirtuje skoro jest na wyjeździe że swoją przyszłość żoną, tak się nie robi! Ale z jakiegoś powodu nie mogę przestać o nim myśleć i nasze drogi się ciągle gdzieś przecinają.
_______________________________________
Myślałam że książka będzie świąteczna, zaczęłam ją czytać w trakcie świat jednak okazało się że bardziej jest ona zimowa niż świąteczna. Dobrze się ją czytało jednak nie jest ona w żaden sposób wyjątkowa, historia podobna do tych które już czytałam. Nic oryginalnego tutaj nie znajdziecie ale jeśli szukacie lekkiej lektury romantycznej to powinna wam się spodobać. Wiem na pewno że ze mną nie zostanie ona na dłużej bo podczas czytania nie żyłam się z żadnym bohaterem.

Z wielką przyjemnością wróciłam do serii zakopiańskiej. Minęło już sporo czasu od przeczytania „Obudź się Kopciuszku” i co roku obiecywałam sobie, że wrócę do tych magicznych gór. W tym roku nareszcie mi się udało. Te książki mają tak cudowny klimat, że aż chce się wszystko rzucić i znaleźć na jednym z górskich stoków. Ta seria urzeka też swoją bankowością. Natalia Sońska jest moją ulubioną, polską autorką i wiem, że każda historia spod jej pióra mnie zadowoli, ale seria zakopiańska ma szczególne miejsce w moim sercu. Każda kolejna część porywa mnie i wzrusza. Uwielbiam połączenie zimowych, polskich gór z odrobiną bajkowej magii.
Tym razem poznajemy Julię Konarską, która jest nauczycielką matematyki w jednym z krakowskich liceów. Kocha swoją pracę, ma szacunek wśród uczniów mimo młodego wieku, ale jest też żywym dowodem na to, że można być pedagogiem z powołania. Jest bardzo ambitna, ale przede wszystkim zależy jej na dobrych relacjach zarówno z uczniami jak i innymi nauczycielami oraz rodzicami. Zawsze stawia dobro uczniów na pierwszym miejscu.
Jakub jest deweloperem, który z powodzeniem kończy kolejną inwestycję. Spełnia się zawodowo i wydaje się, że jego życie prywatne również jest na dobrej drodze do stabilizacji. Mimo wszystko mężczyzna czuje, że jego życie utknęło w jakimś martwym punkcie, a on nie potrafi tego zmienić i brnie dalej w to, co go unieszczęśliwia.
Julia i Jakub spotykają się przypadkiem na jednym z górskich szlaków. Od tego momentu coraz częściej na siebie wpadają, a seria niefortunnych zdarzeń zdaje się nie mieć końca. Tylko czy Julia i Jakub są sobie pisani czy to tylko przypadkowe spotkanie, które miało ich czegoś nauczyć? Życie bywa nieprzewidywalne a los lubi płatać figle i zawsze w najmniej spodziewanym momencie wywraca nasze życie do góry nogami.
Pełna ciepła i emocjonująca opowieść o prawdziwej miłości, sile przyjaźni, a przede wszystkim o tym, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę i szczęście. Do tego magiczna, zimowa atmosfera polskich gór, która sprzyja miłości.

Przyjemna opowieść rozgrywająca w Krakowie i chwilami w Zakopanem. To piękna opowieść o dobru, uczciwości ,miłości a także o tym że warto walczyć do końca, warto przebaczać i dawać innym przebaczenie. Bardzo przyjemnie czytało się tę opowieść, wędrowało ulicami Krakowa, Zakopanego czy szlakami górskimi. Od pierwszego spotkania kibicowałam Julii i Jakubowi, wątki poboczne które się pojawiały ładnie uzupełniały całość nie powodując u mnie przesytu. To był dobrze i przyjemnie spędzony czas z książką. Polecam :-)

Cudowna książka. Pięknie opisana sceneria gór.

Cudowna książka. Pięknie opisana sceneria gór.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka, przyjemna. Daje pomysł na szlaki.

Lekka, przyjemna. Daje pomysł na szlaki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka idealna na pochmurne dni. Czyta się lekko i przyjemnie. Historia przedstawiona w książce tak miła..... aż samemu chciałoby się taką przeżyć. Polecam dla nieposkromionych romantyczek !

• 2017