Feluś i Gucio idą do przedszkola

Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Okładka książki Feluś i Gucio idą do przedszkola
Katarzyna KozłowskaMarianna Schoett Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Feluś i Gucio (tom 1) opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Feluś i Gucio (tom 1)
Nasza Księgarnia
2018-02-14
2018-02-14
40 min.

Okładka książki Jano i Wito. W domu Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos, Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski
Wierszyki ćwic... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...

Choć nie jest to moja ulubiona pozycja jest ulubioną mojej 4-latki. Mamy kilka książek o pierwszych i kolejnych przygodach przedszkolnych jednak do tej książki córka najczęściej wraca. W czym tkwi fenomen? Nie wiem. Ale nie mi w sumie to oceniać, ważne że młodzież zadowolona :)

Bardzo fajna książeczka dla najmłodszych, w przyjazny sposób tłumacząca emocje i zachowania towarzyszące dziecku i dorosłym,gdy pociecha idzie do przedszkola. Jedyny minus zminimalizowanie roli ojca do minimum (jest to już druga książka z tej serii,gdzie tata w wychowaniu jest pominięty i to znacznie).

Autorka ewidentnie ma problemy z mezczyznami. Ojciec przedstawiony w ksiazce jest totalnie marginalizowany lub traktowany w gorszy sposob niz matka. Nie widzialem jeszcze bajki gdzie tak w skrajny sposob byloby to przedstawione.
Cytat: „ Pozegnania bywaja trudne, nawet dla mamy… Czasem jest mi latwiej byc dzielnym, gdy do przedszkola odprowadza mnie tata. Wtedy zegnamy sie szybciej”,
„ Lubie, gdy przychodzi po mnie mama”, „ Czasem robi mi sie smutno - gdy ktos mi dokucza, tesknie do mamy lub uderze sie w kolano”.

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" to książka, która pozwala oswoić się z nowymi doświadczeniami, które bywają trudne zarówno dla maluchów, jak i ich opiekunów. Rozstanie w rodzicami bywa naprawdę ciężkie, ale wiele zależy od nas - dorosłych i od tego, jak się sami przygotujemy do nowej sytuacji oraz od tego, ile się dowiemy o przedszkolu, do którego zapisaliśmy nasze pociechy i jakie panują tam zwyczaje. Nowe otoczenie, koledzy, koleżanki oraz pani nie będą tacy straszni, jeśli maluch będzie wiedział, czego może się spodziewać.

Zachęcam do zapoznania się z tą wartościową i potrzebna pozycją, z pięknymi ilustracjami oraz sympatycznymi bohaterami. Warto wspólnie poczytać, a przy okazji porozmawiać o tym, co nas czeka, o naszych oczekiwaniach, ale także obawach.

"Feluś i Gucio idą do przedszkola" była jedną z książek, których użyłam do przygotowania nas na rozpoczęcie przygody z przedszkolem. Temat może być niełatwy zarówno dla dziecka, jak i rodzica, co podkreśla autorka w krótkim wstępie dla rodzica. Książka zawiera całkiem ładne, sympatyczne ilustracje, przedstawiające elementy porządku dnia dziecka, uczęszczającego do przedszkola. Czytanie z dzieckiem o tej instytucji, omawianie ilustracji może przybliżyć dziecku temat i oswoić je z tym, co go czeka w najbliższym czasie. takie rozmowy mogą też zawierać trochę elementów modelowania (na przykład zwrócenie dziecku uwagi, że w sytuacji dla niego trudniej może się zwrócić do wychowawczyni). Fajny element to też podkreślenie, że wpadka toaletowa może na tym etapie się dziecku zdarzyć i to normalne.

Myślę, że książka ta może być przydatna i warto po nią sięgnąć.

Lada dzień moja córcia idzie pierwszy raz do przedszkola. To wielkie wyzwanie, więc trzeba się przygotować do tego wydarzenia również czytelniczo. Na rynku jest mnóstwo książek o przedszkolu. Jedne lepsze, inne gorsze. Tym razem trafiliśmy na tę właściwą. Mamy tutaj książeczkę z kartonowymi kartkami, z ładną grafiką, nie przesadzoną w żadną stronę. Tekstu nie ma dużo, ale jest esencjonalny i co najważniejsze, dostosowany do realiów polskich przedszkoli. Bez cudów, nie wiadomo czego, tak w sam raz i adekwatnie. Na każdej kolejnej stronie autorka opisała jeden fragment przedszkolnego życia, a w sumie w książce mamy opisany dzień od początku do końca. Jak dla nas - to książka idealna 😊 Polecamy bardzo 😊

Książka w której mama ubrała dziecko, spakowała dziecko, przyprowadziła do przedszkola, pożegnała, odebrała z przedszkola, rozpytała się i zainteresowała się tym co się działo w przedszkolu, ułożyła do snu. Tata zjadł sobie śniadanie, spakował swoje rzeczy i zniknął na samym początku i już się więcej nie pojawił. Jeśli chodzi o krzewienie wartości rodzinnych to jakaś farsa - ojciec to jakiś kosmita. W tym względzie nie polecam.

Na plus: ładnie ilustrowana, dużo się dzieje w treści i dużo można dziecku pokazać i opowiedzieć.

Pozycja zapewniła łagodne wejście w świat bez rodziców.
Autorka zilustrowała cały dzień przedszkolaka, sytuacjie, które towarzyszą dziecku oraz wyczerpała temat najpopularniejszych wydarzeń w roku.
Córka maltretuje książkę od 4 miesięcy . Po rozpoczęciu edukacji, lektura stała się pretekstem do rozmowy o tym co działo się za murami placówki oświatowej.

Pozycja zapewniła łagodne wejście w świat bez rodziców.

ABC życia przedszkolnego w prosty i ładnie ilustrowany sposób.

ABC życia przedszkolnego w prosty i ładnie ilustrowany sposób.

Doskonała dla malucha ! Mnóstwo fajnych ilustracji i świetny przekaz , polecam każdemu rodzicowi !

• Dla dzieci
  • Dziecięce