Nienawidzę cię! Nie odchodź!

Okładka książki Nienawidzę cię! Nie odchodź! Jerold J. Kreisman, Hal Straus
Okładka książki Nienawidzę cię! Nie odchodź!
Jerold J. KreismanHal Straus Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Psyche/Soma nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psyche/Soma
I Hate You - Don't Leave Me: Understanding the Borderline Personality
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2018-02-06
2018-02-06
Marzena Szymańska-Błotnicka

Książka stanowi kompendium wiedzy na temat pogranicznego zaburzenia osobowości. Może spełniać zarówno funkcję popularyzującą wiedzę na temat borderline, wspierającą cierpiących na zaburzenie oraz ich bliskich, jak również stanowić pomoc dla terapeutów i psychiatrów. Niektóre z rozdziałów są ewidentnie adresowane do tych ostatnich, posługują się bowiem terminologią medyczną zrozumiałą dla ludzi zaznajomionych z tematem, a dla całej reszty śmiertelników mglistą i tajemniczą :)
Chociaż terapeutą nie jestem, po lekturze czuję się bogatszy o cenną wiedzę. W książce opisano mechanizmy działania osób dotkniętych pogranicznym zaburzeniem osobowości, poparto je licznymi przykładami, przeanalizowano możliwe przyczyny powstawania zaburzenia i przywołano wyniki najnowszych badań. Cenne i wartościowe wydają się metody komunikacji oparte o SET-UP, wyobrażam sobie, że wiedza ta może wręcz pomagać w życiu codziennym, nie tylko w kontakcie z osobą dotkniętą borderlinem.
Lekturę oceniam bardzo dobrze. Wiedzę przekazano przystępnie, przejrzyście. Jeśli cierpicie na to zaburzenie, albo macie taką osobę w bezpośrednim otoczeniu - gorąco zachęcam do przeczytania.

Fascynują mnie zagadki ludzkiego umysłu, dlatego lubię czytać książki z dziedziny psychiatrii czy psychologii. Po książkę,, Nienawidzę cię! Nie odchodź!'' sięgnęłam, żeby lepiej poznać i zrozumieć zaburzenie osobowości jakim jest borderline. Książka wyjaśniła mi co nieco ,ale mam mieszane uczucia. Dla mnie ta książka wcale nie była przystępnie napisana, sporo w niej terminologii medycznej .Poza tym nie wszystko mnie interesowało, np charakterystyka leków stosowanych w tej chorobie, zawiłe mechanizmy leczenia zaburzeń. Uważam ,że ta część książki przeznaczona jest bardziej dla lekarzy, psychologów leczących tego typu zaburzenia.

Osoba bardziej „zaangażowana” w zdrowie psychiczne nie znajdzie tu nic nowego i przełomowego. Ze względu na to, że sama mam sporą wiedzę na temat borderline nie oceniam wysoko tej książki. Za dużo ogółów i przykładów, które moim zdaniem nie wprowadzały za dużo, za mało wskazówek jak faktycznie „obchodzić się” z osobami z tym zaburzeniem, jak je zrozumieć. Jednak dla osoby, która nie jest w temacie zaburzeń osobowości jak najbardziej polecam na wstęp:) Mówię tu o osobach z naprawdę zerową wiedzą, które chcą zostać wprowadzone w temat. Osobom będącym w temacie zdrowia psychicznego polecam poszukać innych, bardziej zaawansowanych lektur:)

Najlepsza książka o borderline jaką czytałam. Wszystko jest opisane dokładnie, wiele można się nauczyć zarówno jako pacjent i jako osoba żyjąca z pacjentem ze spektrum borderline.

Wydawałoby się, że nie można odczuwać dwóch sprzecznych ze sobą emocji. Otóż można, i to jest książka właśnie dla tych dla których jest
to chleb powszedni. Polecam, mi pomogła. Na tyle na ile może pomóc jakakolwiek książka oczywiście, sama cudów przecież nie
zdziała.

zdziała.

Ta książka pomogła mi zrozumieć samą siebie

Ta książka pomogła mi zrozumieć samą siebie

#1006 - Nienawidzę cię! Nie odchodź! - Jerold J. Kreisman, Hal Straus - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
#156/52/2022

Jest to poradnik pokazujący czym są zaburzenia z pogranicza osobowości. Napisany jest on prostym i zrozumiałym językiem.

Jest to idealna książka, dla osób, które zmagają się z zaburzeniami, a także dla ich bliskich, którzy próbują zrozumieć z czym zmaga się ich bliska osoba.

Jest to doskonałe narzędzie - przewodnik zarówno dla rodzin dotkniętych zaburzeniami, jak i dla psychologóe, którzy ccą pomóc swoim pacjentom.

#156/52/2022

Bardzo pomocna książka, napisana bardzo przystępnym językiem. Polecam wszystkim którzy mają kontakt z osobami z BPD lub same borykają się z tym zaburzeniem. Zarówno jednym jak i drugim życzę dużo siły ❤

Bardzo dobra książka o zaburzeniu, które jest niezwykle interesujące.

Bardzo dobra książka o zaburzeniu, które jest niezwykle interesujące.

Bardzo doceniam pozycje WUJ i ta książka nie należy do wyjątków.
Jedna z najstarszych pozycji dot. borderline na rynku, jej uaktualnienie zdecydowanie czyni z niej znów bardzo użyteczne narzędzie.
To spory sukces stworzyć przewodnik, który pomoże laikom, da punkt podporu specjalistom i wsparcie pacjentom oraz ich rodzinom.
Tak złożoną jednostkę zmieścić na niecałych 300 stronach, nie pomijając kluczowych elementów, to nie lada wyzwanie!
Polecam każdemu, który chce zgłębić temat BPD!

Bardzo doceniam pozycje WUJ i ta książka nie należy do wyjątków.
Tak złożoną jednostkę zmieścić na niecałych 300...

• Psychologia

Dodaj cytat z książki Nienawidzę cię! Nie odchodź!