Historia prywatna

W.A.B.
2018-10-31
2018-10-31
media polityka

Nie można Tomaszowi Lisowi odmówić talentu dziennikarskiego i za to go cenię. Ostatnie wydarzenia jednak przyćmiły jego popularność i mój szacunek dla niego. Książki jednak wysłuchałam z ciekawością i podziwiam za kunszt zawodowy i rzadko potykaną dziś uczciwość zawodową. Kto szuka wątków osobistych - żona, dzieci, ten się zawiedzie. Inne jak najbardziej opisane szeroko.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kto choć trochę lubi politykę albo trochę ja zna ta książka to lektura „jak znalazł” .
Dla mnie 10 na 10.
Polecam!

Dla mnie 10 na 10.
Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka przypomina mi, jak byliśmy kiedyś wszyscy szczęśliwi. I że czekaliśmy na lepsze, a to lepsze mieliśmy wtedy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świętna powtórka z historii współczesnej, przedstawiona w przystępny sposób. Najbardziej mnie zaskoczyły wątki z Jackiem Kurskim w roli głównej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zgrabnie napisana i ciekawa. Dla mnie jako dziennikarza przydatna na płaszczyźnie zawodowej; dla osoby niezwiązanej z branżą będzie zapewne kopalnią wiedzy o telewizji, prasie czy nowych mediach. Szczerze nie przepadam za Tomaszem Lisem, ale uczciwie przyznaję - dobra pozycja.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam z przyjemnością. Droga do profesjonalizmu, narodziny pasji bo w przypadku Tomasza Lisa dziennikarstwo nie było oczywiste od przedszkola, a przydarzyło się poniekąd z przypadku. Ja osobiście jestem skłonna podziękować bardzo panu, który temu przypadkowi pomógł, a opatrzności za zsyłanie nam tak udanych przypadków. Bonusem jest wchodzenie za wspomnieniami pana Tomasza do studia raczkujących Faktów i dalej ... dalej na salony i zaplecza naszego grajdołka sceny politycznej. Polecam, może wokół samego dziennikarza przez lata mieliśmy do czynienia z emocjami różnego kalibru, od sceptycyzmu do uwielbienia, ale tak czy siak zachęcam jednych i drugich do przeczytania.

ciekawie o Polsce

ciekawie o Polsce

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Szczera i świetnie napisana autobiografia. A w sumie to jej kawałek - głównie ten reporterski.

Tomasza Lisa można nie lubić, ale nie da się ukryć, że jego osoba to solidny filar polskiego dziennikarstwa. Człowiek, który niejako przypadkiem (sam to opisuje) znalazł się w TVP, zostając korespondentem w USA, następnie współtworzył Fakty w TVN, przeszedł również przez Polsat, by znów wrócić do TVP, z którego został wyrzucony przez aktualnie rządzących. Na jego szczęście.

Spora dawka historii, anegdot, ciekawych opinii. O dziwo nawet obiektywnych (na przykład dość pozytywna opinia o Jarosławie Kaczyńskim z "kiedyś"),jednak oczywiście im bliżej czasów współczesnych, tym subiektywizm się nasila.

Kogo nie ma w tej książce - Clinton, Medwiediew, Kaczyński, Kurski, Tusk, Bush, Dalajlama... Jest w czym wybierać, choć niekonieczne wszystkie wymienione osoby są tego warte :)

Duży plus za wątek sportowy - maratony są tu na równi (a może wyżej?) niż polityka.

Warto wysłuchać w wersji audiobooka. Tomasz Lis czytający Tomasza Lisa wydaje się naturalnym wyborem :)

Podziwiam szczegół, tempo życia, ambicje... dobrze się słucha. Taka odmiana. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka Tomasza Lisa okazała się dla mnie ciekawą i bardzo przyjemną lekturą. Wyłania się z niej dosyć wyraźny obraz Tomasza Lisa, człowieka inteligentnego i pełnego pasji.