O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły

Okładka książki O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły Julia Wahl
Okładka książki O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły
Julia Wahl Wydawnictwo: Charaktery nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Charaktery
2019-01-01
2019-01-01
psychologia współczucie medytacja

Okładka książki Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia Dennis Greenberger, Christine Padesky
Umysł ponad na... Dennis Greenberger,...
Okładka książki Terapia poznawcza uzależnień Aaron T. Beck, Bruce Liese, Fred Wright
Terapia poznaw... Aaron T. Beck, Bruc...
Okładka książki Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego Zindel V. Segal, John D. Teasdale, Mark Williams
Praktyka uważn... Zindel V. Segal, Jo...

1903

Nauczycielka medytacji napisała książeczkę o współczuciu (compassion) i jego relacji do uważności (mindfulness); dosyć to powierzchowne i chaotyczne, dużo lepiej opisuje te zagadnienia książka 'Uważne współczucie' Gilberta i Chodena.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo krótka, ale wciągająca. Autorka przed każdym z rozdziałów zamieszcza cytat z wierszy ( większość są jej matki ). Książka jest lekka, poręczna i bardzo mała, jednak wygodna czcionka i dobrze się czyta. Moim zdaniem ta książka powinna być w każdym domu i szczerze polecam. Pani Julia świetnie pisze o współczuciu do innych, ale przede wszystkim o współczuciu do samych siebie. Próbuje nauczyć współczuć sobie samym poprzez teorię, ale także poprzez praktyczne ćwiczenia. Pokazuje jak ważna i cenna jest to umiejętność. Wrażliwość, siła i współczucie to moim zdaniem podstawy aby kochać i szanować samego siebie i to z tej książki zrozumiałam. Ponadto autorka pokazuje różnicę pomiędzy mindfulness tzn. byciem tu i teraz (uważnością) a compassion tj. współczuciem. Dodatkowo obszerna bibliografia świadczy o wysokiej jakości książki.

Autorka, chyba podążając za modą, postanowiła stworzyć własną metodę uczenia się współczucia. Przy czym oddziela współczucie od empatii, tę drugą trochę gani. Metoda dość naciągana i nieprzekonująca. Według mnie trochę szkoda czasu na tę książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Krótkie omówienie podejścia współczucia "compassion" i jego zastosowania na co dzień.

• Medytacja
  • Do kupienia
  • Nawiązujące do wysoko wrażliwości
  • Z polecenia
  • 01. Epub+

Dodaj cytat z książki O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły