Advertisement
rozwińzwiń

Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem

Okładka książki Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem Daniel Hartwig, Philip G. Zimbardo
Okładka książki Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem
Daniel HartwigPhilip G. Zimbardo Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN biografia, autobiografia, pamiętnik
296 str. 4 godz. 56 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Tytuł oryginału:
PHILIP G. ZIMBARDO. An Oral History conducted by Daniel Hartwig
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
2019-09-02
Data 1. wyd. pol.:
2019-09-02
Liczba stron:
296
Czas czytania
4 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788301207120
Tłumacz:
Olga Siara
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Psychologia i życie Richard J. Gerrig, Philip G. Zimbardo
Ocena 7,8
Psychologia i ... Richard J. Gerrig, ...
Okładka książki Żyj lepiej, kochaj mądrzej Rosemary Sword, Philip G. Zimbardo
Ocena 6,0
Żyj lepiej, ko... Rosemary Sword, Phi...
Okładka książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 2. Motywacja i uczenie się Robert L. Johnson, Vivian McCann, Philip G. Zimbardo
Ocena 7,5
Psychologia. K... Robert L. Johnson, ...
Okładka książki Psychologia. Kluczowe koncepcje. Tom 3. Struktura i funkcje świadomości Robert L. Johnson, Vivian McCann, Philip G. Zimbardo
Ocena 7,5
Psychologia. K... Robert L. Johnson, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
36 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
90
87

Na półkach:

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o słynnym eksperymencie więziennym przeprowadzonym przez profesora Zimbardo. Autor odwołując się do dotychczasowych badań nad postawami jednostki oraz oddziaływaniem społeczeństwa, analizował czynniki, które ze zwykłego człowieka mogą uczynić oprawcę i ofiarę systemu. Słynny eksperyment stanfordzki został nawet zekranizowany, a my mogliśmy obserwować powolną deprawację osobowości pod wpływem zarówno grupy, jak i sytuacji.
Jednak kim jest autor owego eksperymentu? Poza faktem, że po jego przeprowadzeniu został zaszufladkowany, podobnie jak Miligram, który po swoich doświadczeniach znalazł się niejako na cenzurowanym, to tak naprawdę nic o tym jednym z najsłynniejszych psychologów nie wiemy. A jego życie było równie fascynujące, jak przeprowadzane przez niego badania, o czym możemy przekonać się dzięki niezwykle wciągającej książce pt. „Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa PWN.
Książka powstała w ramach projektu historii mówionej Uniwersytetu Stanforda i zawiera zapis siedmiu rozmów przeprowadzonych z psychologiem. Koncentrująca się nie tylko na pracy, ale i na życiu prywatnym Zimbardo, ilustrowana zdjęciami pochodzącymi z prywatnego archiwum pozycja, to prawdziwa gratka nie tylko dla studentów psychologii i samych psychologów, ale i dla wszystkich zainteresowanych ludzkimi zachowaniami, motywami tych zachowań i podejmowanych wyborów.
Zimbardo, wychowany w sycylijsko-amerykańskiej rodzinie opisuje trudne czasy dorastania w biedzie. Wciąż bezrobotny ojciec, pojawiające się kolejne dzieci – wszystko to sprawiło, że rodzina była zmuszona do życia na koszt państwa. O tym, jak w takich warunkach kształtował się charakter psychologa, o prześladowaniach i społecznym ostracyzmie, któremu był poddany w szkole, o tym, jak niedługo po tych wydarzeniach został najpopularniejszym chłopakiem, a także o poznaniu Miligrama i ich wspólnych przemyśleniach autor opowiada w tak fascynujący sposób, że trudno oderwać się od lektury.
Czytamy o studiach, o tym, które zajęcia wydawały się Zimbardo nudne, a które interesujące, o działalności naukowej i przeprowadzanych badaniach, o Wydziale Psychologii Uniwersytetu Yale, który był za czasów psychologa najlepszy na świecie, a także o wakacyjnej pracy z K.C.Montgomerym od którego przejął nie tylko granty badawcze, ale także odpowiedzialność za jego rodzinę.
Poznajemy kulisy stanfordzkiego eksperymentu więziennego, jego początki, przebieg, a także emocje towarzyszące Zimbardo w jego trakcie. Zimbardo rozważa również jak zmieniłaby się sytuacja, gdyby miał więcej personelu i krytykuje komisję do spraw eksperymentów społecznych Uniwersytetu Stanforda. Autor opowiada również o edukacji i pedagogice, o swoich metodach nauczania i o tarapatach, w które wpadł przez swoje innowacyjne rozwiązania, jak na przykład „dzień dewiacji”.
Z rozmów z Zimbardo wyłania się nie tylko fascynujący obraz człowieka … zafascynowanego człowiekiem, ale i wielkiego naukowca, błyskotliwego i pełnego zapału oraz chęci. To również dowód, że pomimo warunków, w jakich dorastał, można osiągnąć wiele, choć – zarówno Miligram, jak i Zimbardo – podkreślali w swoich badaniach kluczowa rolę warunków otoczenia. Z rozmów wyłania się też obraz psychologii, jej przemian, a także podejścia uczelni do wykładowców. Wszystko to składa się na publikację wartą uwagi, po którą z pewnością jeszcze nie raz sięgniemy.

Nie ma chyba osoby, która nie słyszała o słynnym eksperymencie więziennym przeprowadzonym przez profesora Zimbardo. Autor odwołując się do dotychczasowych badań nad postawami jednostki oraz oddziaływaniem społeczeństwa, analizował czynniki, które ze zwykłego człowieka mogą uczynić oprawcę i ofiarę systemu. Słynny eksperyment stanfordzki został nawet zekranizowany, a my...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
387
14

Na półkach: , , ,

Tematem książki w formie wywiadu-rzeki jest życie jednego z najbardziej znanych psychologów społecznych w historii. Zimbardo został przedstawiony (wykreował się) jako człowiek sukcesu, kreatywny, rzadko popełniający błędy psycholog. Możemy poznać jego inne obszary zainteresowań naukowych niż psychologia zła i eksperyment więzienny. W książce niestety zdarzają się powtórzenia całych fragmentów tekstu, które mogą być redaktorskim niedopatrzeniem.

Tematem książki w formie wywiadu-rzeki jest życie jednego z najbardziej znanych psychologów społecznych w historii. Zimbardo został przedstawiony (wykreował się) jako człowiek sukcesu, kreatywny, rzadko popełniający błędy psycholog. Możemy poznać jego inne obszary zainteresowań naukowych niż psychologia zła i eksperyment więzienny. W książce niestety zdarzają się...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
618
126

Na półkach: , , ,

Zmęczyła mnie ta książka. Zawiodła. Rozczarowała. Owszem zawiera ciekawe fragmenty, ale to tylko fragmenty i spokojnie mogłaby być o połowę krótsza. Ile można czytać o tym samym? Całe zdania i akapity są powtarzane. I niestety Zimbardo... Zadufany w sobie człowiek bez odrobiny pokory. Tylko: "Ja, Ja, Ja...", człowiek, który farbuje sobie włosy. Ciekawe jak dobry psycholog opisałby taką osobowość?

Zmęczyła mnie ta książka. Zawiodła. Rozczarowała. Owszem zawiera ciekawe fragmenty, ale to tylko fragmenty i spokojnie mogłaby być o połowę krótsza. Ile można czytać o tym samym? Całe zdania i akapity są powtarzane. I niestety Zimbardo... Zadufany w sobie człowiek bez odrobiny pokory. Tylko: "Ja, Ja, Ja...", człowiek, który farbuje sobie włosy. Ciekawe jak dobry psycholog...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
234
108

Na półkach:

Fantastyczna rozmowa z profesorem Zimbardo o jego motywacji do przeprowadzenia najsłynniejszego w historii eksperymentu więziennego! Polecam

Fantastyczna rozmowa z profesorem Zimbardo o jego motywacji do przeprowadzenia najsłynniejszego w historii eksperymentu więziennego! Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
36
2

Na półkach:

Duża część książki poświęcona eksperymentowi więziennemu. Czyta się całkiem dobrze.

Duża część książki poświęcona eksperymentowi więziennemu. Czyta się całkiem dobrze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    76
  • Przeczytane
    47
  • Posiadam
    12
  • Teraz czytam
    2
  • Psychologia
    2
  • 2019
    2
  • Z autografem
    2
  • 2023
    1
  • Z Targów Książki
    1
  • Święta 2019
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zimbardo w rozmowie z Danielem Hartwigiem


Podobne książki

Przeczytaj także