Tylko martwi mogą przetrwać

Okładka książki Tylko martwi mogą przetrwać D. B. Foryś
Okładka książki Tylko martwi mogą przetrwać
D. B. Foryś Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Tessa Brown (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Tessa Brown (tom 2)
NieZwykłe
2019-10-23
2019-10-23

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Miłość w czasach rozkładu D. B. Foryś, Marcin Halski
Miłość w czasa... D. B. Foryś, Marcin...
Okładka książki Pikantne święta D. B. Foryś, Katarzyna Rzepecka
Pikantne święta D. B. Foryś, Katarz...

W tym tomie poznajemy nowych bohaterów, którzy trochę namącą w życiu Tessy, chociaż ona nigdy nie ma łatwo. Powrót Killiana również nadszarpnie jej nerwy, a dodatkowo zbliżająca się apokalipsa, dziewczyna, choć jest silną bohaterką, to cały czas ma pod górkę. Wraz z kolejną częścią serii, będziemy mogli towarzyszyć Tessie w misji, która ma uratować ludzkość. Poszukiwanie skarabeuszy, to nie taki łatwy orzech do zgryzienia, więc bohaterom przyjdzie się mierzyć z nie lada wyzwaniem. Dodatkowo czarne chmury zwiastują coś złego, a w tym przypadku są to jeźdźcy apokalipsy oraz Sodoma i Gomora, ale o tym dowiecie się, jak już zagłębicie się w lekturze. Powiem tyle, że będzie się działo.

Autorka zdecydowanie podniosła poprzeczkę po pierwszym tomie, akcja po raz kolejny nie pozwala nam się oderwać od lektury, a te wszystkie plot twisty jeszcze bardziej podkręcają temperaturę. Przygoda, w jaką wyruszamy wraz z główną bohaterką, dostarcza nam całej masy emocji. Ciśnienie skacze, pięści samowolnie się zaciskają, czasem i uśmiech pojawi się na twarzy, ale będą również momenty zwątpienia. Nie zabraknie też przytyków Tessy, a ona ma naprawdę zadziorny charakterek. W tym tomie możemy poznać ją z nieco innej strony, nie tylko znanej nam jako pół człowiek - pół demon, kobiety ostrej, walecznej i zabijającej demony. Tym razem Tessa okaże współczucie, pokaże, jak ważna jest miłość, ale jednocześnie jak jest bolesna, będzie kilka gorących scen, które mimo wszystko nie przyćmią całej tej anielsko-diabelskiej otoczki.

Mam nadzieję, że Was zaciekawiłam, bo ja bawiłam się naprawdę cudownie, gdy mogłam przeżywać te wszystkie emocje, których z czasem jest coraz więcej. Także gorąco zachęcam Was do zapoznania się z serią. Nie pożałujecie!!

Dziękuję serdecznie Autorce, kochana zrobiłaś masę dobrej roboty i totalnie rozkochałaś mnie w tej serii! Niebawem recenzja trzeciego i jednocześnie ostatniego tomu (na ten moment),mam nadzieję, że znajdziesz chęci, by jeszcze bardziej rozwinąć fabułę. Jeszcze raz ogromnie Ci dziękuję!

Powrót do świata Tessy, to masa przygód, niebezpieczeństwa i walki dobra ze złem, czyli coś, co kocham! Demony, władca piekieł i anioły, to coś, co zawsze mnie interesowało, a w połączeniu z piórem D.B. Foryś jest mistrzostwem. Szczerze, nie mam pojęcia, dlaczego tak długo zwlekałam z powrotem do serii, gdyż już przy pierwszym tomie czułam, że to będzie coś dla mnie....

Pierwszy tom tak mi się podobał, że chwycenie za kontynuację było tylko kwestia czasu. Byłam ciekawa, co wydarzy się dalej i jak potoczą się losy Tessy. Tylko martwi mogą przetrwać już za mną, czy było warto czytać?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Generalnie - jest spoko. I to jedyne słowo, jakie mi się kołaczę po głowie, gdy o tym myślę. Pierwszy tom jednak podobał mi się bardziej, sprawił mi więcej radochy i przede wszystkim wywołał emocje. Tutaj... no po prostu był. Fajny styl, przyjemne postacie i całość zgrabnie leci do przodu, ale zdecydowanie czegoś mi zabrakło, jakiejś iskry. Zobaczymy, jak trzeci (:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Znowu sporo akcji, tak jak w pierwszym tomie. Dalej miejscami wnerwiająca, nielogiczna bohaterka ale historia nawet ciekawa i szybko się czyta. Dla mnie za dużo opisów erotyki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Miłość ma oczy anioła, śmierć - diabła, zemsta właśnie zyskała moje".
Kontynuacja cyklu o łowczyni demonów Tessie Brown. Autorka nie zwolniła tempa, a wręcz je wyniosła na inny poziom. Jak nie poszukiwanie artefaktów, to teraz skarabeuszy, w których zamknięte są dusze Jeźdźców Apokalipsy i ludzi, którzy posłużą za ich naczynia.
Zakończenie „Tylko żywi mogą umrzeć” sprawia, że od razu chce się chwycić za kontynuacje. Niespodziewany zwrot akcji, zdrada i straty jakie ponieśli w walce bohaterowie sprawia, że spokojnie nie można odłożyć tej historii. Nie udało się zamknąć Wrót Piekieł, ale to nie znaczy, że wszystko zakończyło się pomyślnie. Tym bardziej, gdy Tessie przyjdzie współpracować z Watykanem. I jak się okazuje natrafia na Sebastiana – dość nietypowy na Ziemi okaz. Skąd się wziął, po co i dlaczego? To pierwsza z zagadek.
„Nigdy nie wkurwiaj kobiety ona pamięta rzeczy, które się jeszcze nie wydarzyły.”
Spokojnie - Killian powraca, lecz to nie oznacza, że uczucie, które zakiełkowało wystarczy, aby wybaczyć tak długą rozłąkę. Tessa jest kobietą, która zdecydowanie była w gorącej wodzie kąpana. Złość, wypominanie, brak zaufania, a dodatkowo wisząca złowieszczo apokalipsa sprawia, że między nimi dochodzi do wielu spięć. Jednak jak to w przypadku takich sytuacji, zdarzają się niespotykane wydarzenia, które zmieniają postrzeganie błahych problemów.
„Wyobraźcie sobie, że kiedy ja opróżniałam flaszkę do sucha, on wykonał kilka pospiesznych telefonów i wszystko załatwione. Tak o. Co oni mieli? Jakąś gorącą linię? Dzwonisz sobie na 666, Władca Podziemi zakłada gajer, otwiera bramę i gotowe?”
Wątek Jeźdźców Apokalipsy jest jednym z moich ulubionych. Wiele przytoczeń jakie znajdziemy mają niekiedy trochę odmienne zdanie, co do tych demonów oraz ich udziału w Sądzie Ostatecznym. Autorka idealnie ich tu wkomponowała i pokazała, że nie zawsze osoba, którą bierzemy za pewnik, jest tą właściwą. A gdy coś za łatwo idzie, to zawsze w którymś momencie się zepsuje.
Rozterki głównych bohaterów, współpraca z wewnętrznym demonem, niespodziewane powroty i nowi bohaterowie – źli i dobrzy, jednak kluczowi w różnych momentach. Magia, anioły, demony, kolejne poszukiwania odpowiedzi i coraz więcej zagadek. A w tym wszystkim na nowo rodzące się uczucie, niebezpieczeństwo, próby wybaczenia i nie zwariowania z ilości emocji…
Zakończenie… już dawno się tak nie śmiałam po kilku zdaniach. Autorka w mistrzowski sposób wrzuciła dawkę humoru, która w przyjemny sposób wprowadziła w dalsze losy bohaterów.

„Miłość ma oczy anioła, śmierć - diabła, zemsta właśnie zyskała moje".
Zakończenie „Tylko żywi mogą umrzeć” sprawia,...

Obiecałam sobie przeczytać więcej książek w tym miesiącu, niż udało mi się w maju, ale na razie średnio mi idzie. Jestem jakaś rozkojarzona, ale powoli brnę do celu. I tak skończyłam kolejny tom cyklu Tessy Brown, "Tylko martwi mogą przetrwać".
.......

Kontynuacja przygód Tessy rozpoczyna się pół roku po zakończeniu tomu 1. Od razu wpadłam w wir wydarzeń, co przypadło mi do gustu. Są demony, tajne organizacje, nowe zagadki, nowe wyzwania. TMMP obfituje w także nowych bohaterów, kolejne podróże, niespodzianki i ciekawe zwroty akcji. Szczególnie końcówka książki zawiera kilka mocniejszych scen, które przyjemnie mnie zaskoczyły. Jeźdźcy Apokalipsy byli tak brutalni, jak mówiły Tessie demony. Tym razem niewiele rzeczy przewidziałam, co także jest zdecydowanym plusem.
.......

Ale, niestety, nie było do końca kolorowo. Relacja Tessy i Killiana w tym tomie doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Szczególnie ten zabawny, przystojny demon stracił ogrom mojej sympatii. Nie tylko przez to, że doprowadzał Tessę do rozstroju nerwowego, ale głównie dlatego, że kiedy mógł, to skakał jej do majtek. I absolutnie nie chodzi o same sceny erotyczne, bo te są dobrze, ze smakiem opisane. Tylko, po prostu, jak Tessa została zabrana w siną dal, pobita, a potem budynek został wysadzony w powietrze, cudem przeżyła, a po zdarzeniu obudziła się 10 dni później, to pasowałoby chociaż zapytać, co się stało. A wątpię, że Killian dowiedział się od Seby o wszystkim... Jednak miał to gdzieś i niemal od razu rozkładał jej nogi.
.......

Trafiło się jeszcze kilka innych rzeczy, które mi nie grały, ale były mało znaczące. Albo nie rzucały się tak w oczy. Szkoda, bo książka jest ładnie wydana, a i językowo też jest dobrze.
.......

2 tom cyklu był dobry. Nie podobał mi się tak, jak poprzedni, ale miał parę bardzo fajnych momentów. I kolejną dawkę humoru. Kilka razy zaśmiałam się w głos! Przyznaję 6/10 punktów i lecę czytać kolejną część ✨

.......

Czy cenicie sobie silne postacie kobiece w literaturze? Tessa Brown zdecydowanie do takich należy. Mimo wad i słabości, z których zdaje sobie sprawę świetnie spisuje się w walce z demonami i nie tylko. Tom drugi serii o tej bohaterce autorstwa D. B. Foryś nosi tytuł "Tylko martwi mogą przetrwać". Jest to zdecydowanie świetne urban fantasy gdzie znajdziemy nie tylko demony, ale i anioły.

Tessa dołącza do tajnej organizacji i poszukują wspólnie tajemnych artefaktów aby zapobiec apokalipsie. Niestety nie jest to jej wymarzona praca, ani nie przepada za miastem, w którym przebywa, ani za ludźmi, z którymi współpracuje. Wciąż opłakuje utraconych bliskich i marzy o zemście. W jej życiu pojawia się ktoś, kto według niej za dużo o niej wie i zaczyna mieć obsesję. Próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego przybysza i dowiedzieć się czy jest on wrogiem czy potencjalnym sojusznikiem. Oczywiście cała sprawa musi się jeszcze bardziej skomplikować... Komu przyjdzie zaufać, a kogo usunąć z grona zaufanych osób? Co tym razem czeka na Tessę i na jej świat? Przekonajcie się sięgając po tą powieść.

Tym razem mamy równie fascynującą misję i zapowiada się świetna zabawa. Niestety więcej znajdziemy tu romansu niż w poprzednim tomie, ale co poradzić, takie życie, a nasza bohaterka wpadła po uszy. Ogromnie cieszyło mnie to, że próbowała się zachowywać rozsądnie lecz zdawała sobie również sprawę jak irracjonalnie czasem postępuje. Walczyła nie tylko z przeciwnikiem, ale również sama ze sobą. Jest może trochę irytująca, ale w pierwszym tomie tak ją polubiłam, że jej wszystko wybaczę. Sama misja, jej zawiłości i skomplikowanie, to dodaje animuszu całej powieści. Konstrukcja świata fantastycznego, poza ziemskiego i konkretnych istot bardzo mi się podoba. Jest to jedna z takich powieści, które przywołują u mnie miłe uczucia i pobudzają wspomnienia dawnych miłości, jak w poprzedniej recenzji wspomniany serial "Supernatural".

Nowe wydanie tej interesującej powieści bardzo mi się spodobało, mimo iż nadal nie wiem, która wersja okładek bardziej mi się podoba to zdecydowanie urocze pentagramy przy rozdziałach i czcionka bardzo mi odpowiadają.

Książkę zdecydowanie polecam, mimo zwiększenia romantycznej części powieści nadal była to świetna przygoda! Wciąż oczekuję Armagedonu i końca świata.

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuje bardzo autorce.

„Miłość ma oczy anioła, śmierć - diabła, zemsta właśnie zyskała moje!”

„Tylko martwi mogą przetrwać” autorstwa D.B.Foryś, to już drugi tom przygód niejakiej Tessy Brown. Jeśli są tutaj osoby, które czytały moja wczorajszą recenzję, to chcę Was bardzo przeprosić, ponieważ wprowadziłam Was w błąd pisząc, że pierwszy tom jest bardzo dobrą książką.... Skąd ta zmiana zdania? A stąd, że po przeczytaniu drugiego tomu zrozumiałam, że pierwsza część w porównaniu z „Tylko martwi mogą przetrwać” to pikuś, jeśli chodzi o ilość zwrotów akcji. Nie byłam na to przygotowana! Autorka stworzyła tak ciekawą powieść, że trudno było mi się od niej oderwać - jeszcze trudniej niż w przypadku pierwszego tomu.

Po raz kolejny towarzyszymy Tessie Brown, która rozpoczyna współpracę z Watykanem. Nasza nieustraszona bohaterka zajmie się sprawą odnalezienia czterech skarabeuszy, które kryją w sobie groźną moc. Jednak w świecie Brown pojawia się nowy bohater, który zna ją lepiej niż ona samą siebie... Czy nowy bohater jest sprzymierzeńcem, czy jednak najgorszym wrogiem?

Gdybym miała wybierać pomiędzy pierwszym, a drugim tomem, to bez wątpienia wybrałabym właśnie ten, głownie z powodu dużej ilości akcji oraz ripost Tessy. A skoro już o Brown mowa, to musicie wiedzieć, że nasza dziewczyna odrobinę dojrzała, ale spokojnie nadal jest wyszczekana oraz waleczna jak wcześniej. Jednak tak pomiędzy nami - niektórej jej decyzje pozostawiają wiele do życzenia...

„Tylko martwi mogą przetrwać” zalicza się do udanych kontynuacji - kiedy to zazwyczaj kolejne części jakieś serii psują „jakość” poprzednich tomów, to tutaj mamy sytuację wręcz odwrotną. Foryś wykonała kawał dobrej roboty jeśli chodzi o przemyślenie całej fabuły - wszystko zostało zapięte na ostatni guzik.

Główny wątek świetnie współgra z pobocznymi wątkami - żaden z nich nie odwraca uwagi czytelnika od głównej akcji. Szczerze, takiej fabuły pozazdrości Foryś nie jeden autor kryminałów, czy thrillerów.
Do tej pory nie potrafię sobie wyjaśnić, jakim cudem autorka potrafi zaciekawić czytelnika bohaterami swojej książki do takiego stopnia, że nie skupia się on tylko i wyłącznie na postaciach pierwszoplanowych, ale i również na tych pobocznych. Nie wiem jak to było w przypadku osób, które już znają historię Tessy - jednak ja podczas czytania zapragnęłam poznać bohaterów drugoplanowych.

Czy książkę polecam? „Tylko martwi mogą przetrwać” należy do jednych z lepszych kontynuacji, jakie miałam okazję czytać. Aż się obawiam co wydarzy się w kolejnym tomie - coś czuję, że nie jestem na to przygotowana....
I mała rada dla tych co nie czytali jeszcze tej serii - radzę Wam zapoznać się z częściami tego cyklu w prawidłowej kolejności - w ten sposób nie zepsujecie sobie przygody z tą serią!

„Miłość ma oczy anioła, śmierć - diabła, zemsta właśnie zyskała moje!”

Bardzo podoba mi się bohaterka Tessa, jej historia oraz losy świata dziejące się w książce. To trzeba przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Drugi tom z serii jeszcze lepszy niż poprzedni.

Drugi tom z serii jeszcze lepszy niż poprzedni.