Kevin - kangurek, który nie potrafił skakać

Okładka książki Kevin - kangurek, który nie potrafił skakać Jonathan Elabor, Jim Tsinganos
Okładka książki Kevin - kangurek, który nie potrafił skakać
Jonathan ElaborJim Tsinganos Wydawnictwo: Wydawnictwo Kropla literatura dziecięca
literatura dziecięca
Kevin The Kangaroo That Couldn't Hop
Wydawnictwo Kropla
2019-10-17
2019-10-17
Natalia A. Rykiel
bajka opowiadanie dla dzieci z obrazkami do kolorowania polski angielski

"Kevin" to świetna książeczka dla 4-latków. Ma piękne przesłanie o akceptacji, przynależności, różnorodności i pozytywnym wizerunku samego siebie. Bajka jest w miarę krótka, przez co utrzymuję uwagę malucha, pozwala przebrnąć za jednym czytaniem i nie nudzi się.
Kolorowanka jest prawdziwym hitem!

Kolorowanka jest prawdziwym hitem!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zanim przeczytałam historię Kevina, zapoznałam się z opowieścią autora, co go zainspirowało do jej napisania, To wzbudziło moją ciekawość, jak można dziecku wytłumaczyć to, że nie każdy jest taki jak ono. Że są dzieci inne, różniące się między sobą. Ale że wciąż to są dzieci, które chcą się bawić i mieć przyjaciół. Że każde dziecko zasługuje na przyjaźń i akceptację. Że ma prawo spytać kogoś o nurtujące go pytania o swoją odmienność, wyrazić swój smutek i poczucie samotności. Znalazłam odpowiedź w tej książeczce. W historii kangurka, który mimo, że nie umiał skakać jak inne kangurki, miał w nich prawdziwych przyjaciół. Mam nadzieję, że ta książeczka pomoże naszym dzieciom poprosić z odwagą o pomoc w chwili samotności, jak i wyciągnąć rękę do kogoś, kto będzie takiej pomocy potrzebował.

Bardzo fajna oryginalna książeczka. Kupiłam ją dla Moich dzieci w wieku 4 i 7 lat i są zachwycone. Piekna pouczająca historia idealna na dobranoc. Bardzo podoba mi się szata graficzna, która nie jest krzykliwa jak w większości książeczek dla dzieci tylko pozwala wyciszyć dziecko. Następnego dnia chętnie pokolorowały część czarnobiałą. Córka ma już angielski w szkole i sama postanowiła zacząć czytać wersję angielską pomagając sobie polską. Polecam książeczkę i myślę, że jest to bardzo fajny pomysł na prezent dla dzieci w różnym wieku.

Dodaj cytat z książki Kevin - kangurek, który nie potrafił skakać