Melodia serc

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...

Powiem szczerze, że się trochę zawiodłam. Na początku zapowiadało się dobrze, ale liczyłam na więcej muzyki i więcej miłości. Moim zdaniem książka skupiła się bardziej na problemach, cierpieniu. Jak dla mnie ta książka jest trochę pogmatwana. Nie mogłam zrozumieć co się dzieje w tej historii i jak się zachowują bohaterowie. Jednak jako duet nie wyszło aż tak źle.

31/2022

LIAM I JO

1 tom serii Kings of sin

Miałam nadzieję na większe wow, zawiodłam się.
Brak komunikacji pomiędzy bohaterami, to chyba główny wątek książki. Nawet muzyki jakoś mało.
Poza tym irytują mnie wątki narkotykowe i brak tłumaczeń piosenek.

31/2022

LIAM I JO

1 tom serii Kings of sin

Miałam nadzieję na większe wow, zawiodłam się.
Poza tym irytują mnie wątki narkotykowe i brak tłumaczeń piosenek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niesamowite, że książka która wypełniona jest po "brzegi" uczuciami może być tak lekka w lekturze... bardzo polecam, aż trudno uwierzyć, że to był debiut autorek :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna lekka książka. Szybko się czyta i szybko przeżywa się życie bohaterów. Dla mnie za dużo było rozdzielania bohaterów i ciągłe podkładanie im przeszkód na drodze do siebie - trochę było tego za dużo. Domyślałam się że autorki nie chciały ckliwego romansu ale można było do niektórych sytuacji podejść inaczej - napisać je ciut inaczej. Ale wielki plus dla postaci Elizabeth! Była czarnym charakterem książki, ale jakie trzeba mieć pomysły by tak rozpieprzyć komuś życie, poprostu rozwaliła system!! Polecam :D

Panie tak świetnie się zgrały, że nie było widać, żadnych różnic w pisaniu. Stworzyły piękna historię.. 🥰
Historię o przyjaźni, manipulacji i sile miłości 🧡
Historię gdzie przeszłość pozostawia po sobie ślady..
⭐⭐
Historia Josepine (Jo) i Liama to historia pełna uczuć.. Od pierwszego spotkania coś między tą dwójka zaczyna się dziać.. Widać było tą chemię między nimi.. Jo studentka, która po ciężkim rozstaniu  przyjeżdża do kuzynki, Liam początkujący wokalista, w dobrze rokującej kapeli. Oby dwoje są młodzi, wkraczają w dorosłe życie, mimo tego los ich wcześniej nie oszczędzał.. Ta znajomość pozwala im lepiej się poznać, zrozumieć.. Mają oparcie w rodzinie i u przyjaciół, ale gdy już wszystko zaczyna się dobrze układać ktoś musi namieszać i zniszczyć to co ta dwójka zbudowała.. Ale, ale..
Wiadomo, że rozmowa może zdziałać cuda.. Czy po rozmowie tych dwoje znów za zna szczęścia??
⭐⭐⭐
Styl autorek jest świetny, naprawdę nie zauważyłam żadnych różnic.. Wszystko jest płynne.. Strony same przelatują.. Książka napisana prosto i lekko.. Nie ma owijania w bawełnę 🙂 Gratuluję tak udanej książki 🥰
Na pewno sięgnę po drugi tom ☺️

Historię o przyjaźni, manipulacji i sile miłości 🧡
Historię gdzie przeszłość pozostawia po sobie ślady..
⭐⭐

Długo się zastanawiałam co mam napisać bo książka rewelacja !!!
Przeczytałam książkę dość błyskawicznie, wciąga niesamowicie, zapewnia wiele emocji, ale również w doskonały sposób ukazuje problemy z którymi trzeba się zmierzyć, ukazuje świat który jest naprawdę. Wartości jakie pokazały Ewelina i Justyna są znaczące w naszym życiu ale często o nich zapominamy co mamy obok, co chce pokazać nam życie ? Jakie daje nam znaki, kogo w naszym życiu poznajemy wszystko ma znaczenie. Tak samo tu w tej książce u Liama i Jo wszystko miało znaczenie. Są bohaterowie których pokochacie ale znajdą się tacy na których będziesz zły, wręcz zdenerwowany. podobało mi się w jaki sposób w historii miłosnej można ukazać problem uzależnienia jak bardzo jest to duży problem jak bardzo wyniszcza wszystko i jak trudno się z tym zmaga.

Gorąco polecam bo jest to wspaniała historia życiowa, miłosna taka prawdziwa w rytmie melodii serc :D

Długo się zastanawiałam co mam napisać bo książka rewelacja !!!

Jo studiująca w Cambridge, na skutek pewnego wydarzenia, postanawia na jakiś czas zniknąć. Wyjeżdża do Nottingham do swojej kuzynki, tam poznaje Liama, wokalistę początkującego zespołu Kings Of Sin.
Tak zaczyna się historia ich związku. Jak zapewne łatwo się domyślić, nie będzie łatwo i przyjemnie.
Oprócz głównego wątku, dostajemy inne, poboczne, a jednym z nich jest trudna (to nie jest najtrafniejsze określenie) relacja matka-córka.

Historii towarzyszy muzyka, nie mogło jej zabraknąć. Książka jest wypełniona tekstami piosenek, a dobrym pomysłem było dodanie na końcu playlisty, w której znajdziemy tytuły i wykonawców poszczególnych utworów.

Raczej nie sięgam po książki z tego gatunku, ale kiedy usłyszałam o okolicznościach powstania książki, wiedziałam, że chcę ją przeczytać, żeby sprawdzić, co z tego wyszło. Każda z autorek mieszka gdzie indziej, razem postanowiły napisać książkę, a zobaczyły się pierwszy raz dopiero, kiedy książka już była gotowa. Interesujące, prawda?

W tej opowieści znajdziemy gamę uczuć, od szczęścia, zauroczenia, poprzez nienawiść, rozczarowanie, zranienie i rozgoryczenie.
Jak w większości książek z tego gatunku, łatwo domyślić się większości, musi być gorzej, zanim będzie lepiej, ale czy na koniec czeka nas happy end?

Denerwowało mnie momentami zachowanie bohaterów, obrażanie się, takie trochę przedszkolne zachowanie, wyciąganie mylnych wniosków, kiedy wystarczyłaby szczera rozmowa. No ale wtedy, nie byłoby tej historii.

Myślę, że książka spodoba się trochę młodszym ode mnie czytelniczkom. Dla mnie była dobra, ale bez rewelacji. Może wynika to z tego, że jestem już od dawna szczęśliwie zakochana w moim mężu, i takie historie nie wywołują u mnie szybszego bicia serca. 😊
Niemniej książkę polecam. Dodam jeszcze, że w kolejnych częściach będzie okazja poznać losy pozostałych członków zespołu.
Sprawdźcie czy warto sięgnąć po tę serię.

Oprócz głównego wątku, dostajemy inne, poboczne, a jednym z nich jest trudna...

Książka to debiut. W odbiorze jest bardzo lekka, choć ma w sobie też wiele trudnych tematów. Osobiście powiem, że bardzo męczyłam się z tą historią. Dlaczego? Zapraszam na recenzję.
Piękna okładka i opis skusiły mnie na zakup, a rekomendacje dodatkowo rozpaliły we mnie chęć przeczytania jej jak najszybciej. Od razu zadam Wam pytanie:
Czy po przeczytaniu książki, która Was ogromnie zawiodła sprawdziliście opinie na LC oraz Instagramie i pomyśleliście "Ok... Coś jest ze mną nie tak...", bo wszyscy odnoszą się do niej mega pozytywnie? Jeśli tak - to doskonale rozumiecie mnie w tej chwili. Niestety, ale moja recenzja nie należy do tej fali zachwytu...
Fabuła sama w sobie nie jest zaskakująca - typowy "bad boy" o złotym sercu zakochuje się w szarej myszce. Para poczuła do siebie miętę już od pierwszego wejrzenia i z biegiem czasu przeżywa swoje wzloty i upadki. Jo i Liam mają za sobą trudną przeszłość, z którą zmagają się do chwili obecnej, a jak można się domyślić, stwarza to wiele kryzysowych sytuacji w ich "związku". Standard. Wiem, że jest to debiut, jednak moim zdaniem powieść nie za bardzo się klei i jest w niej zbyt dużo wszystkiego - w szczególności zbyt wiele tragizmu. Choć jest źle w życiu to i tak może być jeszcze gorzej, a rozwój akcji tego dowodzi. Wiele trudności może spotkać młodego człowieka - jasne, że tak, jednak brakowało mi tutaj głębszego wytłumaczenia DLACZEGO tak się działo. Co do dialogów, to niestety nie mogę powiedzieć, że były ok... Książkę odkładałam wielokrotnie właśnie przez te nieszczęsne wymiany zdań między bohaterami, które często sprawiały, że zaczynałam wątpić, że skończę czytać tę pozycję... A co do bohaterów... Akurat nie mam tutaj konkretnych wyrzutów, jednak jedyną postacią, którą polubiłam był James i tutaj nic nie powiem więcej, bo nie chcę sadzić spoilerów.
Dodam, że na plus jest playlista stworzona do książki, bo kawałki są bardzo trafione.
Czy sięgnę po kolejne tomy? Wątpię... Jednak nie mówię też definitywnie "nie"...

Czy po przeczytaniu książki, która Was...

Chłopak z gitara i księżniczka odnaleźli się w gąszczu codziennych spraw.
Świetna historia Liama i Jo. Autorki super pokazały relacje między bohaterami. Fajnie ze zostal poruszony temat narkotyków i związanego z nimi uzależnienia. Ciekawym i dającym do myślenia był wątek matka - córka. Jeśli chcecie się przekonać o co chodzi koniecznie trzeba przeczytać książkę.

Chłopak z gitara i księżniczka odnaleźli się w gąszczu codziennych spraw.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Melodia serc" to książka duetu Ewelina Nawara i Justyna Leśniewicz i jest to pierwsza część serii "Kings of sin".

Bohaterką książki jest Josephine Jo, która po niezbyt przyjemnych wydarzeniach przyjeżdża do swojej kuzynki do Nottingham aby trochę ochłonąć i wszystko przemyśleć. Jednak jej spokój szybko zostaje zaburzony przez Liama, który okazuje jej swoje zainteresowanie. Przystojny muzyk, gitarzysta i wokalista zespołu Kings of sin stara się spędzać z Jo każdą wolną chwilę, jednak po czasie dopada go przeszłość, zaś jego związek zaczyna legnąć w gruzach...

Bardzo lubię książki z motywem muzycznym i tutaj tej muzyki było sporo, za co daję dużego plusa autorkom. Sama historia bohaterów była nieco przewidywalna, momentami mocno irytowało mnie ich zachowanie, zwłaszcza drażnił brak zaufania i niemożność przeprowadzenia poważnej, konkretnej rozmowy.
Bardzo przeszkadzało mi też powtarzanie kwesti w początkowych rozdziałach - gdy kończył się rozdział Jo, tak początkowe kilka zdań były takie same, tyle, że z perspektywy Liama.

Pomysł na książkę autorki miały bardzo dobry, podoba mi się to, że w każdej części bohaterem będzie inny członek zespołu. Chętnie sięgnę też po kolejne książki z serii, mam nadzieję, że będą jeszcze lepsze.