Advertisement

2020-06-30
2020-06-30

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka jest dosłownie nijaka.
Na końcu nie dowiadujemy się niczego nowego, żadne wydarzenie nie trzyma w napięciu. To czego spodziewamy się od samego początku okazuje się prawdą.
Akcja jest dość monotonna "dylematy" jakie mają bohaterzy nie są zbytnio interesujące.

Książka jest dosłownie nijaka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to najlepsza książka autorki, ale nie jest też najgorsza. Zdecydowanie lepiej wychodzą jej thrillery psychologiczne niż kryminalne. A tutaj nawet napłynęły mi łzy do oczu, a to już świadczy na jej korzyść.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo polubiłam książki tej autorki. Kolejna pozycja, która trzyma w napięciu, momentami wzrusza i szybko się czyta.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powiedzieć, że czuję się rozczarowana to nie powiedzieć nic.

Zapewne byłoby inaczej, gdyby książka nie została zakwalifikowana jako kryminał/thriller, bo z tym gatunkiem nie ma nic wspólnego.
Jest to książka obyczajowa,/dramat - i gdybym podeszła do niej z tą wiedzą, pewnie oceniłabym ją trochę wyżej.

Sama historia jest dość nudna i trochę dziwna - ta cała obsesja na punkcie przyjęcia i jej powody są bardzo infantylne.

Sam motyw zostawienia bliskim jeszcze kilku godzin szczęścia rozumiem i jest on całkiem dobrze poprowadzony, ale cała otoczka, całe te narracje (szczególnie Livii) męczą i denerwują czytelnika.

Ja wybrałam wersję audiobooka i tu był kolejny zgrzyt: dwoje lektorów co samo w sobie jest dobrym pomysłem, ale...
Różnica w tempie czytania między Małgorzatą Lewińską, a Marcinem Popczyńskim jest znacząca. Spowodowało to u mnie "dylemat" jaką prędkość wybrać: czy nudzić się nad smętnie wolnymi rozdziałami Livii i słuchać normalnie Adama. Czy może słuchać normalnie Livię, ale męczyć się na zbyt szybkim czytaniu przez Marcina rozdziałów Adama?! Zmiana prędkości co rozdział byłaby rozwiązaniem, ale słuchając najczęściej w samochodzie, zwyczajnie nie wchodziło to w grę.

Powiedzieć, że czuję się rozczarowana to nie powiedzieć nic.

Sama historia jest dość nudna i trochę dziwna - ta cała obsesja na...

Niestety, słaba pozycja. Napewno nie jest to kryminał. Cała książka opiera się tylko na tym '' powiedzieć czy nie powiedzieć ''. Nudna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zmęczyła mnie ta książka i jej fabuła ograniczająca się do niepewności kiedy on jej zdradzi sekret a kiedy ona jemu. A kilkanaście godzin rozmyślań czy coś jest prawdą łatwo było rozwiązać telefonem, tylko postać bała się go wykonać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zmęczyła mnie ta książka niesamowicie. Jak jestem wielką fanką twórczości Paris, tak ta propozycja zupełnie do mnie nie przemówiła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo ciezka do przebrniecia, zenujace dialogi, na sile napisana ksiazka da sie to wyczuc.......najslabsza zaraz po Uwiezionej ......spore rozczarowanie

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po „Za zamkniętymi drzwiami” duże rozczarowanie. Niestety. Jakby te książki pisały dwie różne osoby. Próba budowania napięcia, żeby czytelnik się nie oderwał, ale w zasadzie, to było wiadome, co się wydarzy, więc żadnego elementu zaskoczenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to thriller ani kryminał, nie wiem, dlaczego do takiej kategorii książka została zaszeregowana. To powieść psychologiczna i jako taką ją oceniam. Miłośnicy thrillerów Paris mogą się czuć rozczarowani.

• Przeczytane 2020