Dylemat

2020-03-11
2020-03-11
2019-12-30
Magdalena Słysz
kłamstwo małżeństwo relacje rodzinne strach śmierć śmierć w rodzinie tajemnica thriller thriller psychologiczny zagrożenie zdrada rodzina

Niestety, słaba pozycja. Napewno nie jest to kryminał. Cała książka opiera się tylko na tym '' powiedzieć czy nie powiedzieć ''. Nudna.

Zmęczyła mnie ta książka i jej fabuła ograniczająca się do niepewności kiedy on jej zdradzi sekret a kiedy ona jemu. A kilkanaście godzin rozmyślań czy coś jest prawdą łatwo było rozwiązać telefonem, tylko postać bała się go wykonać.

Zmęczyła mnie ta książka niesamowicie. Jak jestem wielką fanką twórczości Paris, tak ta propozycja zupełnie do mnie nie przemówiła.

Bardzo ciezka do przebrniecia, zenujace dialogi, na sile napisana ksiazka da sie to wyczuc.......najslabsza zaraz po Uwiezionej ......spore rozczarowanie

Po „Za zamkniętymi drzwiami” duże rozczarowanie. Niestety. Jakby te książki pisały dwie różne osoby. Próba budowania napięcia, żeby czytelnik się nie oderwał, ale w zasadzie, to było wiadome, co się wydarzy, więc żadnego elementu zaskoczenia.

Nie jest to thriller ani kryminał, nie wiem, dlaczego do takiej kategorii książka została zaszeregowana. To powieść psychologiczna i jako taką ją oceniam. Miłośnicy thrillerów Paris mogą się czuć rozczarowani.

Wiem że książka nie zebrała pochlebnych opinii .
Długo zastanawiałam się nad swoją .
Z pewnością jest to inna Paris , którą znamy .
Historię widzimy z dwóch perspektyw , co zawsze uważam za dobry zabieg w literaturze , gdyż możemy poznać każdego punkt widzenia .
Akcja nie pędzi .
Nie doznamy szoku na koniec . Cały czas gdzieś jednak na to czekałam .
Dla mnie ważne były tutaj emocje , które autorka nam ukazała . Jak wiele jesteśmy w stanie znieść aby dać komuś szczęście nam bliskiemu ?
Jak jedno kłamstwo , jeden sekret może zaważyć na całym naszym życiu ?
Znowu się powtórzę , ale uważam że w przypadku książek , które mają aż tak skrajne opinie , najlepiej wystawić swoją ☺️

Wiem że książka nie zebrała pochlebnych opinii .
Długo zastanawiałam się nad swoją .
Z pewnością jest to inna Paris , którą znamy .
Akcja nie pędzi .
Nie doznamy szoku na koniec . Cały czas gdzieś jednak na to czekałam .
Dla mnie ważne...

Rozczarowanie. Ile palecajek widziałam w internecie na temat tej książki...skusiłam się, przeczytałam. Dla mnie słabiutkie, ale może komuś się podobała?

Niestety, duże rozczarowanie. Przeczytałam większość thrillerów B.A. Paris i to jedyna pozycja, którą kiepsko oceniam. Nie można tej książki moim zdaniem zaliczyć do kategorii kryminałów/thrillerów. Jest to raczej pozycja obyczajowa, psychologiczna analiza osób w kryzysowej sytuacji prowadzona z narracji dwóch bohaterów. Nie znajdziemy tutaj zagadki, motywu kryminalnego czy żadnego zaskakującego zakończenia. Z trudem dobrnęłam do zakończenia i nie polecam jeśli szukacie emocji lub jakiejkolwiek akcji.

Thriller psychologiczny inny niż wszystkie. Cała gama uczuć głównych bohaterów, od radości i szczęścia po smutek i rozpacz. Już dawno tak nie płakałam czytając książkę. Moim zdaniem najlepsza książka B.A.Paris z dotychczas przeczytanych przeze mnie . Polecam.

• Przeczytane 2020