Uniesienie spódnicy. Seksualne doświadczenia i kobieca moc

Okładka książki Uniesienie spódnicy. Seksualne doświadczenia i kobieca moc Voca Ilnicka
Okładka książki Uniesienie spódnicy. Seksualne doświadczenia i kobieca moc
Voca Ilnicka Wydawnictwo: Voca Ilnicka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Voca Ilnicka
2020-05-05
2020-05-05
feminizm seks erotyka anatomia

opowieści o kobiecej seksualności - niektóre trudne, przykre i smutne, inne lekkie, zabawne i pełne ciepła, akceptacji i miłości. całość jest jak spotkanie z przyjaciółkami, dzięki!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka zdecydowanie warta przeczytania. Często pokazuje kobiecość z nieco innej perspektywy. Czasami nieco ociera się o "szamanizm" i przyznam że z wilema sprawami ciężko było mi sie zgodzić, ale też nigdy nie patrzyłam na pewne sprawy z takiej perspektywy. Choćby z tego powodu warto ją przeczytać by nieco poszeżyć swój światopogląd na sprawy kobiecości i seksualności związanej z nią. Jako młoda matka znalazłam tam wiele aspektów, któe odnosiły sie do moich doświadczeń. Żałuję, że nie czytałam jej przed zajściem w ciążę może oswoiłabym wiele swoich lęków związanych z macieżyństwem i porodem.

Myślę, że każda kobieta powinna przeczytać tę książkę. Skłania ona do przemyśleń i refleksji, powoduje przeniesienie do zagubionych wcześniej wspomnień z okresu odkrywania swojej seksualności i daje nadzieję, że kobieca moc kiedyś przestanie być uznawana za tabu w naszym smutnym świecie :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo odważna, bardzo szczera - myślę, że dla wielu będzie nie do przejścia. Ja też nie ze wszystkim mogłam się zgodzić. Podziwiam autorkę, że chyba jako pierwsza wydała taki tekst w Polsce.

• Feminizm
  • Psychologia
  • Polska

Dodaj cytat z książki Uniesienie spódnicy. Seksualne doświadczenia i kobieca moc