Morderstwo w Orient Expressie

Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie Agatha Christie
Okładka książki Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Herkules Poirot (tom 9) Seria: Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie kryminał, sensacja, thriller
Herkules Poirot (tom 9)
Jubileuszowa Kolekcja Agathy Christie
Murder on the Orient Express
Wydawnictwo Dolnośląskie
2019-11-13
1991-01-01
1977-01-01
Marta Kisiel-Małecka

Klasyka kryminału. Dziś może nie robi aż takiego wrażenia ale wciąż jest to miła lektura.

Bardzo fascynująca książka! Świetny kryminał oraz jedna z moich ulubionych lektur. Ciekawa i wciągająca opowieść. Jedynym minusem jest to, że podczas zeznań można się trochę pogubić która rozmowa była prowadzona z kim, oprócz tego bardzo polecam.

Totalny klasyk wśród kryminałów, świetnie przemyślana historia, bardzo mi się podobała. Co prawda wcześniej znałam zakończenie, bo oglądałam film, ale to nie zmienia faktu, że historia to majstersztyk, Poirot to świetny detektyw, w ogóle muszę przyznać, że uwielbiam detektywów.

Książka wciągnęła mnie totalnie. Dzieki niej obejrzalem ekranizacje.

Książka wciągnęła mnie totalnie. Dzieki niej obejrzalem ekranizacje.

Ja rozumiem dlaczego to jest dobry kryminał, cały problem polega na tym, że chyba ostatecznie ten gatunek nie jest dla mnie. Podobało mi się ostateczne rozwiązanie zagadki i w życiu nie byłbym w stanie domyślić się jak to wyglądało lecz przez całą książkę się lekko mówiąc nudziłem. Trochę też nie potrafię uwierzyć w samego Herculesa bo wydaje mi się, że jego postać nie odczuwa żadnych emocji i myśląc o nim widzę taki jakby kawałek kartonu.

Czytałem tę książkę jako nastolatek. Fascynująca zagadka w niesamowicie klimatycznym pociągu wciągnęła mnie bez reszty - pochłonąłem ją w jeden dzień. Było to moje pierwsze zetknięcie z Agathą Christie i prawdopodobnie z literaturą detektywistyczną w ogóle. To ta książka zachęciła mnie do odkrywania tajemniczego świata kryminalnych zagadek.

Książka ciekawa bardzo wciągająca. POLECAM!

Książka ciekawa bardzo wciągająca. POLECAM!

Ja wiem, że to klasyka literatury kryminalnej, ale wynudziłam się strasznie...

Ja wiem, że to klasyka literatury kryminalnej, ale wynudziłam się strasznie...

Przyjemnie się czytało (przez małą ilość stron, płynne prowadzenie akcji i dialogi),interesowała mnie historia, wszystko super

Na książkę trafiłam przypadkiem ale po przeczytaniu biegałam po domu i krzyczałam: „potrzebuje więcej Agathy Christie" książka jest wyśmienita a zakończenie!? Nie spodziewałam się! Ostatnie około 50 stron tyle zwrotów akcji !! Kocham! 🩷🚂🔪

• Kryminał
  • Kryminały