Romantyczna historia o Niczym

Tomasz Kędziak Wydawnictwo: Ridero literatura obyczajowa, romans
Ridero
2020-02-14
2020-02-14

Książka jest bardzo ciekawa, wciągająca i z dozą humoru. Spodobała mi się historia Krzysztofa. Duuuży plus za sam pomysł na książkę, który uwiódł mnie - Kopciuszek XXI wieku.
Moim zdaniem książka posiadała za dużo przekleństw, zwłaszcza na początku. Nie oceniłam jej na max również dlatego, gdyż należałoby ją dopracować pod kątem warsztatu autora. Jednakże sądzę, że każdy warsztat obroni świetnie skrojona fabuła.

Romantyczna historia o Niczym… Albo początek Czegoś”
W moim odczuciu to pierwsze, ale czy romantyczna?
Krzysztof w jednej chwili traci wszystko, co miał. Swoją żonę, Bognę przyłapał w dwuznacznej sytuacji, co według mnie jest podłe.
„Ten stan utrzymywać mógłby się latami i nigdy nie zorientowałby się, że jednak miłości obopólnej dawno nie ma, a nawet nigdy jej nie było”.
Na dodatek później się okazuje, że jego dziecko tak naprawdę nie jest jego, a dla mężczyzny to kolejny bolesny cios.
„Prawda jednak okazała się bolesna...”
Czy może być lepiej, czy gorzej?
Mężczyzna pod wpływem emocji znajduje się dość w złej sytuacji. Czy w jakiś sposób z niej wyjdzie?
Mówiąc szczerze, nie spodobała mi się ta historia. Fabuła szła szybko oraz lekko natomiast w ogóle mnie nie wciągnęła.

Romantyczna historia o Niczym… Albo początek Czegoś”
W moim odczuciu to pierwsze, ale czy romantyczna?
„Ten stan utrzymywać mógłby się latami...

Powiem tak początek nie chciał do mnie przemówić dopiero zaczęła przemawiać do mojego gustu przy dalszej części książki.
Krzysztof główny bohater książki stracił wszystko co miał, pracę, rodzinę. Po sprawie sądowej w której zostaje uwolniony przeprowadza się do swojej matki.
Tam nabiera nowego życia, jeździ na Zundappie zabytkowym motocyklu którym jeździ na wszystkie zloty jak i festiwale.
Poznaje na jednym Kingę która po wspólnej nocy zostawia swoje majtki po stosunku. Krzysztof uważa że to kopciuszek 😉..
Na kolejnym poznaje Magdę i los chce że tych dwoje znowu się spotykają i rozmawiają i wyjawiają sobie to że szukali siebie..
I tutaj znów dochodzi do stosunku między nami i co Krzysiek znajduje to już wiecie 😉..

Książka jest wciągająca, inna historia o kopciuszku niż te które nam są znane.
Książka zakończyła się...
Tutaj zostawiam koniecznie te kropki żebyście zajrzeli do niej koniecznie 😉.
Również tutaj pojawia się wiele pytań czytając książkę.

Czy Krzysztof zazna szczęścia?
Czy Krzysztof odnajdzie tą prawdziwą miłość teraz?
Która z dziewczyn okaże się jego miłością Kinga czy Magda?

Krzysztofa poznajemy w bardzo złym momencie jego życia. Wszystko mu się posypało. Eugeniusz jadąc rowerem do pracy ratuje go, gdy leży nieprzytomny na torach. Zamiast mu podziękować jest zły, że to co zrobił. Dowiadujemy się z jego rozmowy z Eugeniuszem, że zdradziła go żoną. Zostawiła go z niczym. Gdy wraca do domu dochodzi do awantury. Żona posadza go o pobicie, zjawia się policja i Krzysiek trafia do więzienia. Na szczęście nie ma na niego dowodów i wychodzi na wolność. Jest załamany i nie wie co ze sobą zrobić. Dzięki przyjaciołom zaczyna żyć. Powraca do rodzinnej miejscowości i pomieszkuje u mamy. A to co dzieje się dalej z jego życiem znajdziecie w książce...

Tytuł adekwatny do treści. Książka o wszystkim, o życiu. ..
Codzienne życie, walka ze sobą, determinacja i chęć zmiany. O uczuciach, motoryzacji, przyjaciołach i starych znajomych.
Przyciągająca wzrok okładka🤩 ale nie ta. Ja miałam inna od wydawnictwa

Krzysztof prowadzi dobrze prosperującą firmę, ma piękna żonę Bognę ,z której jest niezwykle dumny i ukochaną córkę Zosię. Żona Krzysztofa nigdy nie musiała pracować, miała po prostu kroczyć piękna i zadbana u jego boku.Gdy inni mu jej zazdrościli tym  jeszcze większa duma biła od niego. Jednak do czasu.... Kiedy u córki została zdiagnozowana genetyczna choroba nerek ,a wyniki badań jednoznacznie pokazują że Zosia nie jest jego dzieckiem świat mężczyzny legł w gruzach ....Jak jego ukochana I wymarzona żona mogła tak postąpić.Krzysztof pogrążony w bólu, upija się do nieprzytomności w wyniku czego znajduje się na torach,po których za sekundy będzie przejeżdżał pociąg. Zbiegiem okoliczności zostaje uratowany przez dróżnika.Kiedy Krzysztof dochodzi do siebie  pod okiem mężczyzny  i dostaje  reprymendę od starszego pana  postanawia wyjawić  mu  powód swojego zachowania.Po rozmowie z mężczyzna postanawia wrócić do domu ...Podczas  kolejnej ostrej wymiany zdań, żona Krzysztofa spada ze schodów ,a mężczyzna trafia do aresztu....
Jakie konsekwencje przyjdzie ponieść mężczyźnie.

"Romantyczna historia o niczym,albo początek czegoś" to książka o wzlotach i upadkach.O sile  i determinacji w dążeniu do zmian.O poszukiwaniu nowej drogi i samego siebie.O przyjaźni, uczuciach i spełnianiu marzeń.  Pokazująca pasję do muzyki ,motocykli i podróży. Lekka i przyjemna w odbiorze książka,którą czyta się  z zaciekawieniem.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora,które uważam za bardzo udane. I polecam poznać tą historię.

Za możliwość poznania I zrecenzowania tej historii pieknie dziękuję @wydawnictwofeniks

Eugeniusz poznaje Krzysztofa w niezwykłych okolicznościach. Ratuje mu życie. Jest dróżnikiem w okolicy Rudy.

Co skłoniło bohatera do takiego zachowania? Odpowiedź dostajemy na kartach książki.

Młodzieńcze zauroczenie piękną dziewczyną.
Małżeństwo.
Dziecko.
Zdrada, która wyszła na jaw po latach.
Katastrofa (tak ogólnie).

Są też jednak pozytywne elementy w całym tym zamieszaniu.
Przyjaciele, ich dobre rady oraz pomoc.
Stary motocykl w garażu.

Marzenia do zrealizowania.

Książka o życiu.
O wzlotach i upadkach.
O zmianach.
Przypadkowych spotkaniach z nowymi i starymi znajomymi.
O turystyce motocyklowej i muzyce.
O interesujących miejscach i ciekawych imprezach.
O poszukiwaniu nowej drogi.
O uczuciach.

Moje pierwsze spotkanie z prozą autora uważam za udane.

Młodzieńcze zauroczenie piękną dziewczyną.
Małżeństwo.
Dziecko.
Zdrada, która wyszła na jaw po latach.
Katastrofa (tak ogólnie).

Są też jednak pozytywne elementy w całym tym...

książka świetna! Podobała się całej rodzinie - niezależnie od pokolenia! super! życzę kolejnych sukcesów

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam.