Okładka książki Jak poderwać dziewczynę? Poznaj tajemnice uwodzenia, flirtu i podrywu. Wydanie 2 Tomasz Marzec
Tomasz Marzec Wydawnictwo: Sensus hobby

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 2 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Kolejny taki poradnik przeznaczony co prawda dla mężczyzn, ale ja lubię czasami poczytać co się radzi mężczyznom w kwestii kobiet ;)
Bardzo podobny poradnik do innego tego rodzaju poradnika (autorstwa Pana Krzysztofa Króla),przez chwilę myślałam, że to już czytałam, ale rozumiem że te rady są bardzo uniwersalne stąd takie moje wrażenie.
No cóż, z częścią porad trudno się nie zgodzić, ale trzeba oczywiście wypróbować w praktyce - i do tego zachęcają autorzy tego rodzaju poradników.
Podoba mi się, że jest bardzo dużo uwag na temat tego jakie panowie często popełniają błędy w kontaktach z kobietami, zachęca do rozwoju, do poprawy relacji społecznych ogólnie, do bycia kulturalnym, facetem z jajami i na poziomie. Jednym słowem plusy lektury jakieś są.

No cóż, z częścią porad trudno się...

Książka w formie pytań i odpowiedzi autora, więc bardzo przystępna forma, bo można zaczynać w dowolnej kolejności, ja akurat słuchałem audiooboka.
Ogółem chyba każdy poradnik tego typu można sprowadzić do wysokiej pewności siebie i typowego bycia samcem alfa. Trzeba zaintrygować i wzbudzić pożądanie w dziewczynie, a czegoś takiego nie zrobi bojaźliwa osoba, unikająca kontaktu wzrokowego. Oczywiście nie wolno się przy tym gapić jak psychopata, no ale żeby dało się metaforycznie dostrzec tę iskrę, błysk w oczach.
Nie można się kompletnie przymilać, ani być "otwartą księgą". Powinien być element tajemniczości i lekkiego droczenia. Warto też umieć być zabawnym, ale oczywiście bez robienia z siebie błazna. Należy także być interesującą osobą, a o dziewczynę pytać z zaciekawieniem, nie prowadzić wywiadu, lecz także coś ciekawego opowiadać bez mówienia w kółko o sobie. Dziewczyna ma się poczuć ważna, ale żeby nie wynikało jasno, że się o nią staramy. Nie powinno się być bezpośrednim, jednak powinno się tak pogrywać, aby było jasne do domyślenia się, że chodzi o coś więcej niż bycie tylko przyjacielem. Nie szpanować na pieniądze i markowe ubrania, lecz wyglądać zadbanie i stylowo, wliczając w to higienę, czyste buty i paznokcie. Warto zatem schudnąć i poprawić sylwetkę, jeżeli aktualnie jest z nią problem.
Przydałoby się także znaleźć jakąś sensowną pracę, jeśli aktualnie się żadnej nie posiada. Autor każe nie przyznawać się od razu do bycia programistą lub innego stereotypowego zawodu, który może się źle kojarzyć i takie pytanie obrócić w żart, a wspomnieć o tym dopiero za którymś kolejnym razem, żeby nie spłoszyć dziewczyny.
Jest tutaj więcej pomniejszych porad, lecz nie gwarantują one od razu sukcesu. Co więcej autor proponuje, aby zaczepiać każdą atrakcyjną dziewczynę, gdy tylko nadarzy się okazja, nawet na ulicy zaczepić jakąś i spróbować zdobyć od niej numer. No co prawda nie da się nauczyć flirtować bez flirtowania, więc nie ma się co dziwić, jednakże liczyłem na pozycję, która przyda się do podrywu JEDNEJ dziewczyny, a nie próbowania się z jak największą ilością.
Autor nawet nie kryje się z tym, że według niego nawet jeśli dziewczyna jest w związku, to nic nie stoi na przeszkodzie, by do niej podbijać, ponieważ to wina jej faceta, że nie potrafi zadowolić swojej kobiety. Dla autora najważniejsze, aby udany podryw finalnie zakończył się współżyciem. To są tak niemoralne poglądy i zachowanie, że autor, jak i cała ta książka tracą na wartości. Zresztą tutaj nawet nie ma żadnej mowy o dalszym podtrzymywaniu związku czy miłości, chodzi tylko o skupienie się na etapie podrywania i nic więcej, dalej to już bez znaczenia, jak się wszystko potoczy, jeżeli pierwszorzędny cel został osiągnięty.
To jest pierwsza książka tego typu jaką się zainteresowałem i niestety, ale nie daje ona odpowiedzi na tytułowe pytanie. Co najwyżej to jest zbiór pewnych porad i to całkiem banalnych swoją drogą, no ale osoba bez doświadczenia nie będzie od razu o wszystkim wiedziała, lecz liczyłem na coś więcej i się zawiodłem. Chociaż po tej publikacji wydaje mi się, że każdy inny poradnik tego typu jest w podobnym stylu i żadnych konkretnych porad z całkowitą skutecznością nie podaje, bo w końcu każda dziewczyna inna może się okazać i to musiałyby być jakieś indywidualne poradniki.

• Audiobooki
  • Tak sobie leży