Advertisement

Powrót na Zieloną 13

Okładka książki Powrót na Zieloną 13 Agata Bizuk
Okładka książki Powrót na Zieloną 13
Agata Bizuk Wydawnictwo: Dragon Cykl: Na Zielonej 13 (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Na Zielonej 13 (tom 2)
Dragon
2021-02-24
2021-02-24
literatura polska

,,Powrót na Zieloną 13" 💚📖🌿To książka o zwyczajnych ludziach, takich jak my. Pukamy i wchodzimy do mieszkań kamienicy, w każdym z nich za drzwiami pojawia się bohater, który ma swoje problemy, który podejmuje trudne decyzje, który przechodzi wewnętrzne przemiany, który ma marzenia. Ktoś próbuje naprawić błędy z przeszłości, ktoś stawia czoła przeciwnościom, ale wszyscy mają nadzieję, marzenia i plany na przyszłość. Stajemy u progu tych mieszkań i spoglądamy w ich życie, tutaj zobaczymy trudy macierzyństwa, próby poukładania wszystkiego na nowo, ojcostwo, homoseksualizm, samotność. ,,Każda inność boli i rodzi sprzeciw. A my jesteśmy inni, wiec przez to niezrozumiali.’’ Każdy mieszkaniec zwyczajny, każdy inaczej widzi świat, ale każdy z nich pragnie odnaleźć swoje miejsce, swoją miłość. To ciepła opowieść, która otwiera oczy na wiele spraw, uczy tolerancji i patrzenia szerzej. Uczy szanować decyzje, wybory drugiego człowieka i pokazuje, jak ważny jest czas na rozmowę. To książka o ludziach, w której każdy jest innym człowiekiem, z własnym spojrzeniem na otaczający świat. Jeden radzi sobie lepiej, drugi gorzej, ale próbuje. Pokazana siła przyjaźni i bezinteresowna pomoc, i choć każdy jest „inny”, to łączy ich solidarność, pomoc w potrzebie i marzenia o byciu szczęśliwym. Piękne przesłanie od autorki – nie oceniaj po pozorach, spójrz głębiej, rozmawiaj, bądź tolerancyjny, każdy ma prawo do miłości, do swojego małego szczęścia. Polecam z całego serca , tutaj także zakręci się łezka wzruszenia, bo w życiu warto być dobrym człowiekiem, warto kochać. ,,Posłuchaj mnie uważnie… Franek jest mój, bez względu na to, z kim się zadawałaś wcześniej i do kogo jest podobny. Zdecydowaliśmy się na wspólne życie, mimo wszystko… I nic nie jest w stanie tego zmienić, bo kocham go do szaleństwa. Tak samo jak ciebie.’’ Ważne , by odnaleźć klucz do szczęścia, miejsce na ziemi i mieć taką własną ,,Zieloną 13’’🌿💚📖

Całkiem sympatyczna historia.

Całkiem sympatyczna historia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kontynuacja przygód sąsiadów z kamienicy przy ulicy Zielonej 13. Dzieci rosną, rodzą się nowe pomysły i spełniają plany.Bardzo szybko się czyta i aż chce się sięgnąć po kolejną część

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lektura bardzo przyjemna, zabawna i czasami zaskakująca. Chętnie przeczytam kolejną, tym razem świąteczną część.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

BOHATEROWIE ZIELONEJ 13 POWRACAJĄ...

Dzięki pani Agacie Bizuk z przyjemnością powróciłam do mieszkańców kamienicy przy ulicy Zielonej 13, by wraz z nimi uczestniczyć w ich interesującym codziennym życiu. Tym bardziej, że na monotonię i nudę nie mogą narzekać.

Mariolka pomaga Elwirze w wychowywaniu czworaczków, ale marzy jej się też rozkręcenie własnej firmy. Krzysztof większość czasu spędza w pracy, przez co zaniedbuje żonę i córeczki. Aldona ze Szczepanem oczekują pojawienia się na świecie małego Frania, a Roman nie do końca chce zaakceptować odmienność swojego syna Jurka. Józek z Zenkiem wdają się w zatarg z młodzieżą z sąsiedniej kamienicy, a Radeo wraca z zagranicznych wojaży i próbuje ułożyć sobie życie z… Mariolką. Co z tego wszystkiego wyniknie przekonacie się zaglądając na karty powieści. Mogę Was zapewnić, że lektura sprawi dużo przyjemności i wrażeń na pewno nie zabraknie.

„Powrót na Zieloną 13” to był prawdziwy comeback z przytupem! Powieść dużo bardziej mi się spodobała i przeczytałam ją z dużo większym zainteresowaniem niż część pierwszą. Pozbyłam się też wrażenia, że już to kiedyś było, tak jak to miało miejsce w przypadku „Zielonej 13”. Wydarzenia ciekawią i intrygują. Momentami jest śmiesznie, chwilami robi się bardzo poważnie, a jeszcze innym razem zaskakująco. A to sprawia, że lektura książki jest łatwa, lekka i przyjemna.

Jeszcze lepiej poznałam bohaterów tej powieści i muszę powiedzieć, że spędziłam z nimi bardzo mile chwile. Moją zdecydowaną faworytką jest Mariolka, która z prymitywnej i mało inteligentnej lalki stała się przedsiębiorczą, pomysłową i bardzo sympatyczną kobietą. A jeśli chodzi o męskiego bohatera, to chyba najbardziej zaimponował mi Szczepan. Jego anielska cierpliwość do ciągle niezadowolonej żony i bezwarunkowa miłość do małego Frania skradły moje serce. Zdarzenia wywołują sporo emocji, są niespodzianki i zwroty, akcja nabiera szybkiego tempa, ale jest w tym wszystkim także zwyczajna, choć kompletnie niezwykła codzienność.

„Powrót na Zieloną 13” to powieść o marzeniach, które trzeba spełniać, o tolerancji i nieuleganiu stereotypom, które zabijają wrażliwość i zamykają nasze serce na drugiego człowieka. Należy pamiętać aby nie sądzić po pozorach i doceniać to, co już posiadamy, a wówczas poczujemy spokój, radość i spełnienie.

Jestem zdumiona, że spisując dalsze losy sąsiadów kamienicy pani Agacie udało się stworzyć dużo lepszą i o wiele ciekawszą opowieść. Autorka obiecuje, że nie będzie to ostatnia wizyta na Zielonej 13 i rzeczywiście… Już nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po świąteczną odsłonę tej opowieści. „Gwiazdka na Zielonej 13” już czeka. Czy będzie jeszcze lepsza i jeszcze bardziej interesująca?… Zobaczymy.

BOHATEROWIE ZIELONEJ 13 POWRACAJĄ...

Wpis,że to jeszcze nie koniec mega mnie ucieszył!
Minus za zbyt szybko czytającą się książkę ;)
Już czekam na kolejny tom (na co liczę!)
Zachęcam do lektury.
B.

Wpis,że to jeszcze nie koniec mega mnie ucieszył!
Minus za zbyt szybko czytającą się książkę ;)
Już czekam na kolejny tom (na co liczę!)
Zachęcam do lektury.
B.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

obydwie części świetne. powrót na zieloną 13 opowiada podobnie jak poprzednia część o sąsiadach wiodących różne życie i zmagających się z różnymi swoimi problemami ale wszystko jest połączone w jedną całość, nie są to obcy sobie ludzie ale tacy którzy pomagają sobie nawzajem. książkę czyta się bardzo szybko, pełno w niej zabawnych scen i bardzo ciężko się od niej oderwać. w podziękowaniach jest dopisek że to jeszcze nie koniec i mam nadzieję że to zapowiedź kolejnej części

Z niecierpliwością czekałam na kontynuację książki Zielona 13. Oczywiście i tym razem się nie zawiodłam. Powrót na Zieloną 13 jest jeszcze lepszy od pierwszej części. Mamy jeszcze wiecej humoru, szybkiej akcji i bohaterowie są jeszcze bardziej fajniejsi. U mieszkańców Zielonej 13 dużo się zmieniło. Podobnie jak w pierwszej części książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jednocześnie i tutaj poznajemy różne problemy i radości mieszkańców. Są dobrze znani starzy mieszkańcy z poprzedniej części ale pojawiają się również nowi młodzi zbuntowani którzy niezle namieszaja w sasiedzkiej społeczności. Po roku czasu u mieszkańców Zielonej 13 zaszły duże zmiany. Radeo wraca niby z Tybetu i próbuje rozkrecic2 swoją aktorską karierę. Mariolka porzuciła dawny tryb życia i pomaga Elwirze i Krzysztofowi w opiece nad ich czworaczkami. Aldona wróciła do Szczepana i spodziewa się dziecka. Roman odnawia swoje kontakty z synem a Józek z pomocą Zenka dalej prowadzi "atelier" i popada w konflikt z nowymi mieszkańcami. Jeśli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo u mieszkańców Zielonej 13, kochacie dobry humor, lubicie dużo się śmiać a jednocześnie wyciagacie poważniejsze wnioski z życiowych historii mieszkańców to gorąco polecam do przeczytania Powrót na Zieloną 13. Na pewno się nie zawiedziecie bo pióro autorki jest fenomenalne. Za możliwość przeczytania książki ślicznie dziękuję Andżelice Jaczynskiej z bloga Czytam dla przyjemności która zorganizowała wspaniały Book tour z tą świetną powieścią obyczajową.

Lekka książka na weekend. Kolejne losy mieszkańców kamienicy na Zielonej 13. Czy to pechowy nr budynku czy tylko pech? Bliźniaki dokazują, Dowód zdrady przychodzi na świat, w kamienicy obok wprowadzają się młodzi niepokorni. Moja ocena 9 za świat , 8 za pogmatwane losów bohaterów,i 10 za lekkość z jaką Pani pisze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wróciłam na Zieloną 13 a tutaj duże zmiany. Radeo wrócił z podróży do Tybetu, o przepraszam do Tybetu on nie dotarł za to Chiny zwiedził i tatuaż sobie zrobił, z czego dumny jest ogromnie a jego ego urosło nie mówiąc już o miłości do siebie. Do czasu, kiedy na planie kręconej reklamy pewien operator kamery dosadnie mu wytłumaczył co znaczą wytatuowane słowa. Tęsknił za Mariolką. Zakochał się biedak, jednak Mariolka ani myśli zostać jego żoną ona firmę zakłada. Ten pomysł podsunęła jej Emilka ta od czworaczków. Firma Mariolki to „Za Uśmiech Bombelka. Agencja Niań”. Józek z Zenkiem prowadzą Atelier, a Zenek od mieszkańców Zielonej dostał nowe mieszkanie. Aldona spodziewa się dziecka, Szczepan cierpliwie znosi jej humory. Na świat przychodzi Franek Szczepan szczęśliwy i wniebowzięty. Ale dlaczego Aldona ma smutną minę?. I nasz Roman. W końcu spotkał się z synem i jego partnerem Antonim. Jednak nie może pogodzić się z tym, że jedyny syn jest gejem. W dodatku w Holandii Jurek i Antoni wzięli ślub. Mamy też nowych lokatorów Karolinę i Maćka. Ich znajomość z resztą mieszkańców nie zaczęła się najlepiej ale...
Wspaniała książka pełna ciepła i humoru. Jej bohaterowie to indywidualiści sami w sobie jednak tworzą wspólnotę na Zielonej 13. Tak jak w piosence „jak dobrze mieć sąsiada... on wiosną się uśmiechnie, jesienią zagada...” oraz pomoże. Tak rodzą się przyjaźnie. Każdy z nich ma swoje problemy, zmartwienia jednak ma z kim porozmawiać. Ta druga osoba wysłucha i doradzi od serca.
Bohaterowie spełniają swoje marzenia, cieszą się z tego co mają. Ze swoich małych światów. Ale pamiętać trzeba, aby w tym świecie nie zatrzasnąć za sobą drzwi. Nie oceniać człowieka po jego wyglądzie, czy orientacji seksualnej, bo stereotypy zabijają wrażliwość na drugiego człowieka. Tak jak w przypadku Romana. Dopiero wypadek syna zmienił jego myślenie. Nie mógł pogodzić się z tym, że rodzice Antka się go wyrzekli. Nie chcą się z nim spotykać, nie odbierają od niego telefonów. Po prostu się go wstydzą, tak jak wstydził się Jurka Roman i na długie lata odsunął się od syna. Na szczęście wszystko powoli się między nimi układa. Na każdą okazję POLECAM „Powrót na Zieloną 13”.

• Przeczytane 2021
  • PATRONAT MEDIALNY