Letnie przesilenie

Okładka książki Letnie przesilenie Anna Langner
Okładka książki Letnie przesilenie
Anna Langner Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Letnie przesilenie
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-06-30
2021-06-30

Dziwne mam odczucia co do tej książki. Tak samo trudno określić jednoznacznie gatunek niby kiepski erotyk, trochę nieudolny romans albo próba zrobienia jakiegoś thrilleru. Przeczytałam bo nie lubię zaczynać i odkładać nie dokończonej książki. Strasznie drażniła mnie Oliwia niby się bała niby chciała uciekać jednak dalej w tym tkwiła, strasznie naiwna i uległa dziewczyna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam bardzo dziwne odczucia czytając tę książkę, klimat jest bardzo mroczny i niekiedy było to dla mnie za dużo. Na początku Oliwia zaczyna pracę w Starej Sośnie, domu po środku lasu, który od początku budzi w niej złe emocje. Cała rodzina się dziwnie zachowuje i jest bardzo związana z lasem. Dziewczyna jeszcze nie wie, że została sprowadzona, nie tylko po to aby opiekować się ich córką. Główna bohaterka chce skupić się na pracy, ale przeszkadzają jej dwaj bracia obaj są przerażający i budzą w niej dużo różnych emocji. Ona na początku się boi, ale w końcu im ulega i zaczyna grać w ich grę. Oliwia dostaje dużo znaków, że z tą rodziną jest coś nie tak, ale nic sobie z tego nie robi i zostaje do samego końca. Woli żyć w strachu i nieświadomości tego jakie okrucieństwa dla niej szykują w noc letniego przesilenia, i że przed tym nie będzie miała szansy na ucieczkę. Sama noc letniego przesilenia jest opisana ze szczegółami, czytając to sama miałam ciarki na ciele. Mimo wszystko całą historia jest bardzo wciągająca i trzyma w napięciu do samego końca, może przez swoją mroczność i tajemniczość. Niestety zakończenie nie wyjaśnia nam wszystkiego przez to nie znamy głównego sensu tych wszystkich tajemnic. Książka dla osób o mocnych nerwach.

Dziwna ta książka…

Dziwna ta książka…

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Miałam duże oczekiwania wobec tej powieści, szczególnie czekałam na elementy słowiańskości. Nie było jednak żadnych motywów słowiańskich. Jakieś dziwne rytuały, których znaczenia do końca nie pojęłam. Namiętności też nie było. Owszem bezpruderyjny seks bez polotu, ale to nie ujęło mnie tak jak powinno.
Powieść miała potencjał, jednak zupełnie nie został wykorzystany. Postaci bez wyrazu, tajemnice nie spełniły pokładanych oczekiwań. Ogólnie czuję rozczarowanie, nie dostałam nic, czego szukałam.

Powieść miała potencjał, jednak zupełnie nie został wykorzystany....

Jeżeli lubicie przesiąknięte lasem i kontrowersyjne opowieści, to myślę, że spędzicie z tą książkę świetne chwile, tak jak ja :)

Ta pozycja trochę się naczekała zanim po nią sięgnęłam. Spodziewałam się zupełnie czegoś innego, ale wcale nie zawiodłam się na tym, co dostałam. Wręcz przeciwnie. Historia napisana przez Anię Langer jest niesamowita i pełna tajemnic. Nie każdemu przypadnie do gustu, lecz ja właśnie lubię takie klimaty i od czasu do czasu bardzo się cieszę, że mogę takie książki przeczytać....

Pochwała gwałtu.
Niewyjaśnione rytuały kompletnie nie mające nic wspólnego ze zwyczajami słowiańskimi jak sugeruje tytuł.
Irytująca i bezdennie głupia bohaterka o upodobaniach masochistycznych.
Infantylne teksty i irracjonalne zachowania.
Stek bzdur i idiotyzmów, który nigdy nie powinien zostać wydany.

A był potencjał.

Pochwała gwałtu.
Irytująca i bezdennie głupia bohaterka o upodobaniach masochistycznych.
Infantylne teksty i irracjonalne zachowania.
Stek bzdur i idiotyzmów, który nigdy nie powinien zostać wydany.

A był potencjał.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oj długo podchodziłam do tej historii. Jakoś mnie nie powaliła. Za długo się rozkręcała. Jednak później, wow nie spodziewałam się takiego zakończenia! Warto przemęczyć się żeby poznać co siedzi w lesie...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytałam bardzo szybko i dość dawno. Do dziś nie wiem co o niej myśleć, mam totalnie mieszane uczucia niestety z przewagą na niekorzyść tej pozycji. Finał fabuły był nawet nie niesmaczny, był po prostu chory. Pochwała gwałtu i jakiejś formy patologicznych relacji rodzinnych. Może książka będzie dobrą pozycją dla fanek takich "wyobrażeń", ale dla zwolenniczek komedii romantycznych z pewnością będzie wręcz wstrząsająca.
Podsumowując - nie polecam, to dla mnie zdecydowanie zbyt dużo.

Okropnie dziwna

Okropnie dziwna

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To jedna z moich ulubionych książek nie tylko tej autorki ale w ogóle. Nie jest jakaś bardzo ambitna, zaskakująca ale atmosfera grozy jest perfekcyjna! Prawie jak u Daphne du Maurier. Lubię do niej wracać.

• Przeczytane 2021