Łowca

I kolejny kryminał za mną z kategorii gruby kaliber. Temat pedofilii, układów wśród władz oraz fakapów wyrokowych nie ma końca i ta książka jest tego przykładem.

Tragiczna śmierć chłopca przebywającego na kolonii jest dla rodziców ciosem prosto w serce. Po analizie sprawy na jaw wychodzą szczegóły, które na zawsze odmienią życie Wojtka i Alicji.
I choć powyższy wątek jest głównym i bazowym dla całej powieści, to w tym kryminale spotykamy się z dużą ilością wątków pobocznych. Oczywiście wszystko później zgrabnie zbiega się w jednym punkcie.

Nie jest to lekka historia, w pewnym momencie odnosiłam wrażenie, że czytam na temat pedofilów z całej Polski i jestem przytłoczona tragedią, a także okrucieństwem tego świata. Układy wśród władz nie mają granic i ciężko temu zaradzić, gdy rzeczywistością rządzą statystyki. Mimo to jest to książka z kategorii tych, po którą sięga się w każdej wolnej chwili.
“Łowca” to początek serii z Komisarzem Sikorą. Z ciekawością sięgnę po kolejny tom, by zobaczyć, z jaką zagadką tym razem przypadnie się zmierzyć komisarzowi.

Ps. Ostatnia strona książki to absolutna wisienka na torcie 🔥🔥🔥

Moja ocena 8/10⭐️

I choć powyższy wątek...

Na półkach: , , , , , , ,

Nietolerancja, odmienność, przemoc psychiczna i fizyczna towarzyszy ludzkości od zarania dziejów.
Piotr Kościelny warsztat literacki łączy zawodowo z profesją detektywa.

"Przywykł do zabijania. Zaczął zabijać bez wyrzutów sumienia. Uważał, że ma misję do wykonania. Każda śmierć zboczeńca to kilka ocalonych istnień."

Piotr Kościelny bardzo mocno piętnuje pedofilię.
Mocna pozycja obnaża system i schemat działań instytucji i jednostek podległych oświacie czy pomocy społecznej.

"Miał wątpliwości, czy dobrze robi, szukając sprawcy zabójstw pedofilów. Z jednej strony był to jego obowiązek, ale z drugiej w głębi duszy kibicował temu mścicielowi. Łowca podjął się czegoś, na co nie odważyłby się żaden gliniarz."

Dwa śledztwa analogicznie toczą się w sprawie dzieci. Trwa wyścig z czasem, łowca "głów" z precyzją i nanoprędkością prowadzi swoją grę. Książka , to już kolejna, która mocno wbija w fotel i nie daje zapomnieć.

Piotr Kościelny warsztat literacki łączy zawodowo z profesją detektywa.

Piotr Kościelny bardzo mocno piętnuje pedofilię.
Mocna...

Mocna, tak cała książka jak i finał... polecam :-)

Mocna, tak cała książka jak i finał... polecam :-)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie mocna i brutalna. Kolejna pozycja w portfolio autora piętnująca pedofilię, która nie ma granic społecznych. Pedofilem może być każdy i w książce faktycznie jest to mocno podkreślone. Podobnie jak fakt, że cierpi nie tylko małoletnia ofiara zbrodni, ale także grono jej najbliższych osób, co być może jest oczywiste, ale jednak często umyka w dyskusji.
Ciekawie poprowadzona wielowątkowa akcja i finał zaskakujący. Mankamentem jest warstwa psychologiczna bohaterów. Trochę mi brakowało głębszej analizy osobowości.. Z drugiej strony jest to dreszczowiec i kryminał, a nie powieść obyczajowa gdzie autor ma na pewno więcej przestrzeni na rozpracowywanie postaci.
Polecam!

Ciekawie...

Mocna i straszna.

Mocna i straszna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mocna książką. W pewnym momencie kibicowałem łowcy.

Mocna książką. W pewnym momencie kibicowałem łowcy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W połowie zrezygnowałam. Miałam akurat inne książki na stosiku i nie chciałam tracić czasu. Lubię książki Piotra Kościelnego, ale ta powieść jest zbyt chaotyczna. Szkoda, że autor nie skupił się tylko na wątku zg*ałconego chłopca, bo ta historia i ogólnie wstęp książki były bardzo dobry.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książkę przeczytałam do końca, bo chciałam wiedzieć, jak autor ostatecznie rozwiąże całą intrygę, ale męczyłam się w trakcie. Bardzo dużo postaci i miejsc, co chwilę skakanie z jednego wątku na drugi. To, co najbardziej mnie mierziło w tej książce, to sposób przedstawienia motywacji i sposobu myślenia osób, które dopuszczają się pedofilii. Widać tutaj brak researchu i pogłębienia psychologicznego postaci. Mam poczucie, że autor opierał się jedynie na swoich wyobrażeniach i jakichś miejskich legendach na ten temat.

Skakanie z wątku do wątku męczy. Dwie pierwsze książki pana Kościelnego przeczytałem z zapartym tchem. Niestety Łowca kompletnie mi się nie podoba.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mocna, dająca do myślenia. Niby to tylko fikcja ale podobne rzeczy niestety mają miejsce. Zakończenie bardzo zaskakujące.