Amerykańskie milionerki

Okładka książki Amerykańskie milionerki Kazimierz Bem
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Amerykańskie milionerki
Kazimierz Bem Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Poznańskie
2021-08-11
2021-08-11
literatura polska wspomniania

Brakowało mi zdjęć. Okazało się, że są na końcu, ale dla mnie i tak było ich za mało. Ciekawe historie z życia bardzo wysokich sfer. Niektóre trochę plotkarskie.

Intrygujący tytuł książki, kilka ciekawych rozdziałów, trochę powtórzeń z innych książek. Mimo to uważam, że warto sięgnąć po tą książkę, gdyż bardzo ładnie pokazuję że wartość pieniądza znacznie spadła i dalej spada. Przez co milionerki kiedyś a dziś to całkiem inna para kaloszy.
Jedynie zabrakło mi ładnego zakończenia książki, trochę opinii od autora jak to widzi, co zrozumiał. Myślę, że takie rozwiązanie na końcu byłoby interesującym zabiegiem, jak również zostawiło by furtkę do kolejnych podobnych książek.

Polecam książkę, która w dość prosty ale dokładny sposób omawia to jak kobiety mogły się wzbogacić w czasach przed rozpędzonym konsumpcjonizmem :)

Zaskakująco wciągająca i napisana w lekkim i przystępnym stylu, jak na książkę historyczną. Życiorysy amerykańskich milionerek bronią się same – każdy z nich stanowiłby doskonały materiał na scenariusz do hollywoodzkiej produkcji :) Do tego rozdziały z biografiami Amerykanek przeplatane są rozdziałami z danym aspektem pozłacanej epoki, dzięki czemu można dowiedzieć się wiele o obyczajach, skandalach, przyjęciach czy najważniejszych wydarzeniach tamtych lat. Do tego piękne zdjęcia umilają lekturę. Must read dla fanów serialu Gilded Age!

idealnie skonstruowana ksiazka. rozdziały biograficzne przeplataja sie z rozdziałami ogolnymi o gilded age i belle epoque. wiele sie dowiedziałam :)

Tytuł dla fascynatów historii, do których zaliczam się również ja. Mamy tutaj do czynienia z opowieścią o amerykańskiej arystokracji. Poznajemy amerykańską elitę i takie nazwiska jak: Astor, Wanderbilt, Churchill itp. Obracamy się w epoce Golden Age, w czasie kiedy Ameryka obserwowała Europę i sugerowała się tamtejszymi trendami, przenosząc je na swoje podwórko. Przekuwanie pieniędzy w dobra luksusowe, bale i pałace to temat, który szczególnie mnie zaciekawił. Ciekawym tematem było również zjawisko wielu małżeństw mieszanych. Amerykanki szukały lordów i tytułów, a europejscy mężczyźni szukali pieniędzy i świeżego spojrzenia na świat. Czasy wcale nie tak odległe, ale fascynujące pod każdym względem. POLECAM

Historia amerykańskich dziedziczek i ich fortun na europejskich salonach. Jak dla mnie za dużo dat i suchych faktów, trochę jak czytanie informacji w Wikipedii.

Historie bogatych Amerykanek, które zostały arystokratkami. Czasy, gdy małżeństwa to były kontrakty, liczyły się koneksje, powiązania rodzinne a przede wszystkim pieniądze. Ciekawie opisane czasy Gilded Age, choć dla mnie mogłoby być więcej zdjęć. Interesująca pozycja.

Niezła, dowiedziałam sie kilku ciekawych faktów życia tych Pań.

Niezła, dowiedziałam sie kilku ciekawych faktów życia tych Pań.

Interesująca książka o Amerykańskich milionerkach, które wychodziły za mąż za arystokratycznych Europejczyków, ale bez grosza. To właśnie za pieniądze tych bogatych Amerykanek zostały odnowione niektóre Pałace i Zamki we Francji, Anglii, a nawet w Polsce.
Kawał historii przedstawia nam autor, o czasach la bell epogue, o Ameryce i Europie w tamtych czasach.
Fajnie się czytało, dobrze spędzony czas.

Fajnie się...

Zaczęłam czytać tę książkę z myślą, że będzie ona przestawiała historię wpływowych kobiet, osób, które mnie w jakiś sposób zainspirują. Nie była o tym. Historie opisane w książce przestawione są powierzchownie i z jednego punktu widzenia jednak tworzy piękną całość. Pokazuje piękny świat złotej epoki zarówno w Europie jak i w Stanach. Sposób w jaki te dwa światy się przenikały i jak się zmieniały i jak to się stało, że przeminęły. Bardzo serdecznie polecam

• Biografie
  • Biografie/Autobiografie/Wspomnienia