Bezlitosny książę

Okładka książki Bezlitosny książę Faith Summers
Okładka książki Bezlitosny książę
Faith Summers Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Mroczny Syndykat (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mroczny Syndykat (tom 1)
Ruthless Prince
Niegrzeczne książki
2022-02-23
2022-02-23
Karolina Bochenek
Mafia dark

Lubię w romansach mafijnych motyw hat-love,historia bardzo ciekawa opowiada o Massimo D'Agostino to bezwzględny,przerażający i zaborczy mężczyzna.Od wielu lat pochłania go chęć zemsty na Riccardzie Balesterim za to,że przyczynił się do śmierci jego matki.
Emelia to 19-letnia dziewczyna marzy o wyjeździe do Włoszech,studiować tam malarstwo,przed dzień wyjazdu musi spłacić dług swego ojca zostaję sprzedana Massimo największemu wrogowi jej ojca,musi go poślubić,dla Emelii jej dom staje się więzieniem jej mąż Massimo chce się zemścić na niej,ale uczucie silniejsze do dziewczyny po pewnym czasie się rodzi między nim a nią.
Jest tu dużo tajemnic,erotyki,jest też mafia,prawdziwy rollacoster,pełno emocji w tej powieści ,wrażeń pozytywnych dostarczyła mi autorka,pióro autorki fajne,styl pisania pisarki lekki,bardzo dobry.
Powieść mafijna napisana świetnie,porwała mnie od pierwszych stron książka z każdym rozdziałem czytanej książki byłam zaciekawiona,zaintrygowana jak potoczą się losy Massimo i Emelii głównych bohaterów.
Bohaterowie znakomici,świetni i wykreowani wspaniale.
Wciągnięta zostałam całkowicie w tę książkę,że nie można było się oderwać od niej.
Czytało się fantastycznie tę lekturę,poprostu to cudowna,rewelacyjna powieść mafijna❤️❤️,zabieram się za drugą część tej serii,zachwyci mnie tak jak pierwsza część tomu❤️❤️📖

Nawet ok, fajnie i szybko się czytało, chociaż jak dla mnie stanowczo za mało sie działo, za mało mafijnie przez wiekszaosc książki, chwilami wiało nudą :/ A od pewnego momentu to juz mi zajechało Greyem co wszystko popsuło. Chodź końcówka fajnie sie rozkręca i zaskakuje. Z chęcią przeczytam kolejne tomy.

banalny współczesny romans

banalny współczesny romans

2067

Na półkach: , , , , , , , , ,

Fabuła wydawała się przyzwoita, a budowanie świata wyglądało obiecująco; jednakże jakość obu szybko się pogorszyła i zostaliśmy z nieco niepełnym obrazem niejasnego świata mafii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niewinna dziewczyna . Szef mafii. Aranżowane małżeństwo. Tak wiele książek tak się zaczyna. Jednak w tej jest jakoś inaczej. To znaczy wszystko jest dokładnie tak jak napisałam, ale jednak nie do końca. Ich historia jest jakaś inna. Z jednej strony bardziej brutalna, a z drugiej strony czuła i pełna miłości. I pomimo, że bohaterowie mieli swoje wzloty i upadki to całość była dla mnie wręcz idealna.
Bardzo podoba mi się sposób w jakiś zostały przedstawione więzi rodzinnie Massima. Możliwe, że to właśnie przez to ta książka wydaje mi się inna niż wszystkie. No bo kurde, z jednej strony brutal, a z drugiej jednak zwykły mężczyzna, który lubi spędzać czas z braćmi potrzebuje rady ojca.
Natomiast Emelia, jest młoda kobietą, która nie ma pojęcia tak do końca czym zajmuje się jej ojciec. I niby rozumiem jak to zazwyczaj działa w stosunku do kobiet w tego rodzaju książek to jednak jej nie wiedza jest chyba dla mnie trochę zbyt duża.
Nie zmienia to jednak mojego odczucia odnośnie całości książki, która jest świetna. Zdecydowanie zabieram się za drugi tom, ciekawa co jeszcze wymyśliła Faith, bo pierwszy tom był tak zwykły, że aż wyjątkowy. Przynajmniej dla mnie.

2019

Bardzo dziwią mnie te niskie oceny , bo dla mnie jest to jeden z lepszych romansów mafijnych , jakie ostatnio przeczytałam. Mimo, że opiera się na znanych motywach, to jest całkiem inna. Do tego z bardzo ciekawą intrygą i wciągającą akcją.
Emelia Balesteri to młoda 19-letnia kobieta, która marzy o studiach malarskich we Włoszech i o oderwaniu się od życia które prowadzi. Niestety jej marzenia okazują się nierealne, bo zostaje sprzedana z długi swojego ojca człowiekowi, który od lat jest wrogiem jej rodziny i ma w ciągu miesiąca zostać jego żoną.
Massimo D'Agostino to bezwzględny, młody przywódca mafijny, powiązany z organizacją Syndykat, która skupia 5 najbogatszych rodzin mafijnych. Pochłonięty żądzą zemsty na Riccardzie Balesterim, człowieku, który w przeszłości zniszczył jego rodzinę, doprowadził do jej upadku i przyczynił się do śmierci matki Massima.
Teraz to Emelia ma zapłacić za winy ojca.

Tylko życie pisze różne scenariusze i to co miało być zemstą przeradza się w gorący i pełen pożądania romans.
Bardzo podobały mi się przemiany, jakie zachodzą w bohaterach. Ich początkowa nienawiść przeradza się w miłość, która na swojej drodze spotyka bardzo dużo przeszkód i niebezpieczeństw, które tylko podsycają ich uczucie.
A dzieje się w tej powieści bardzo dużo. Są skrywane od lat tajemnice rodzinne, zemsta, zdrada i porachunki mafijne. Zakończenie może takie trochę filmowe, ale pokazuje więzi braterskie, na które Massimo może liczyć w tragicznych okolicznościach.
Mnie ta powieść bardzo się podobała, bo lubię gdy dużo się dzieje, gdy są emocje i niebezpieczeństwo i oczywiście gorąca i pełna pożądania miłość a tych scen w tej powieści nie brakuje.
Polecam, bo mimo tych niskich ocen powieść bardzo dobrze się czyta i warto po nią sięgnąć, tym bardziej, że ukazał się już kolejny tom.

Nie wiem jak ocenić tą książkę - niby jakiś fajny watek był, ale irytująca Emalia zakochana po 3 sekundach w Massimo spowodowała, ze tak średnio czytało mi się ta książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zachciało mi się romansu mafijnego, ale po przeczytaniu 50% znudziłam się. Jakoś nie mogłam się wciągnąć w tą historię i nie chciało mi się do niej wracać jak na chwilę ją odłożyłam.
Chyba nie potrafię dokładnie sprecyzować, co aż tak bardzo mi się nie podobało. Ale na pewno jednym z powodów było to, że nie przepadam za głupiutkimi dziewczynami z syndromem sztokholmskim. Poza tym, nie wydarzyło się nic, co by mnie jakoś szczególnie interesowało i przez te pół książki, po prostu fabuła była mało angażująca i nudna.

„W końcu po­twier­dził moje naj­gor­sze przy­pusz­cze­nia…”
Emelia, córka mafiosy, pragnie wyjechać na studia do Włoch, żeby uciec od mrocznego świata, w którym się wychowała. Niestety dzień przed zrealizowania jej marzenia, jej ojciec postanawia wydać ją za mąż, za swojego wroga, u którego ma również dług. Jej marzenia runęły niczym dom z kart, zostaje sprzedana przez swojego ojca, jak zastaw w lombardzie na dodatek musi wyjść za mąż za przerażającego człowieka, który nie zamierza jej niczego ułatwiać wręcz przeciwnie...
„Nie mogę tak żyć. W żad­nym razie nie mogę być z tym nie­prze­wi­dy­wal­nym, nie­zro­zu­mia­łym męż­czy­zną. A jed­nak za­ska­ku­ję samą sie­bie. Za każ­dym razem, gdy z nim je­stem, zdra­dza­ją mnie moje wła­sne emo­cje”.
Dziewczyna marzy o ucieczce, ale coraz trudniej opiera się uczuciu, jakim darzy swojego narzeczonego.
Czy Emelia zdecyduje się komu zaufać?
Czy może się mylić?
Główna bohaterka z dnia na dzień zostaje postawiona przed faktem dokonanym, i to w dość niemoralnej sytuacji, co według mnie jest kompletnie nie na miejscu, natomiast w tym świecie nic nie jest legalne. Szczerze mówiąc, miałam wrażenie, że panna Balesteri nie była wykreowana bardzo szczególnie, oczywiście nie została dosłownie stworzona przez autorkę w stylu pustej lalki, która nic nie czuje, z kolei moim zdaniem z jednej strony nie dawała sobą pomiatać i miała cięty język, z drugiej zaś w jednej chwili dzięki dotykowi Massima z ostrej laski robiła się z niej „zakochana księżniczka, która za wszelką cenę chciała dotyku swojego księcia”.
Massimo jest spadkobiercą mafijnego imperium swojego ojca. Jest bezwzględnym przerażającym i zaborczym mężczyzną. Od dawna jest żądny zemsty na Riccardzie Balesterim, człowieku, który w przeszłości doprowadził do ruiny rodzinę Massima i przyczynił się do śmierci jego matki...
„Przede wszyst­kim łączy nas kon­trakt, a mi­łość to sła­bość, na którą nie mogę sobie po­zwo­lić. W moim świe­cie ko­bie­ty są tylko do­dat­kiem”.
Kiedy dostaje w swoje ręce jego córkę, wreszcie dostrzega szansę na zrealizowanie swojego okrutnego „słodkiego planu”.
Czy mu się to uda?
Czy coś, a może ktoś mu w tym przeszkodzi, może oba argumenty okażą się powodem...
Nie dziwię się, że główny bohater chciał spełnić swoje pragnienie, choć jego postępowanie nie było w porządku, to rozumiałam. Powiem, że świetnie mu szło owijanie sobie wokół palca swojej narzeczonej, tymczasem sam dawał się jej również omawiać, w związku z tym z twardego mafiosy robił się przy niej ciepłą kluchą, iż miałam nadzieję, że w jego głowie zemsta będzie bardziej zajmowała jego myśli, to na dużej, cóż nie było tak do końca...
Pierwsze rozdziały mnie zainteresowały, nawet wciągnęły, lecz im dalej wchodziłam w tę historię to, zamiast akcja bardziej się rozkręcać, to czułam, że stoi w miejscu i nie dzieje się nic. Dialogi i namiętne sceny między głównymi bohaterami owszem było tu czuć płomienną intymność...
„– Mas­si­mo – wzdy­cha, się­ga­jąc ku mnie rę­ko­ma.

– W po­rząd­ku, księż­nicz­ko. To do­pie­ro przed­smak przy­jem­no­ści”.
Albowiem nic poza tym, bo w efekcie większość książki nie działo się za bardzo, miałam wrażenie, że jakbym czytała puste strony, dopiero jakoś druga połowa książki i sama końcówka ponownie mnie rozkręciły, a szkoda. Czytałam lepsze romanse mafijne, a ten nie przypadł mi do gustu.

„W końcu po­twier­dził moje naj­gor­sze przy­pusz­cze­nia…”

📚Bezlitosny książę📚
Od Faith Summers 🥰

„Sztuka wojny. Czasami dobrzy ludzie musza cierpieć za grzechy tych złych.”

Massimo D’Agostino w młodym wieku poprzysiągł zemstę na Riccardzie Balesterim. Człowieku, który doprowadził jego rodzine do bankructwa i śmierci matki.
Emelia Balesteri marzy o zostaniu malarką. Dostała się na studia na Akademie delle Belle Arti we Florencji. Będzie spełniać swoje marzenie i ucieknie od mrocznego świata gangsterskiego.
Czy wszystko pójdzie tak jak to sobie zaplanowała? Niestety nie. Ojciec zmusza ją do podpisania kontraktu, który ma go uratować z finansowych długów. Zmuszona jest do zostania żoną Massima D’Agostino.
Czy Emelia będzie tylko pionkiem w zemście? Czy połączy ją coś większego z fałszywym mężem?

🌸Jest to moje pierwsze spotkanie z autorka i raczej nie ostatnie.
Ogólnie z tego co słyszałam to tak książka większości się nie podoba.
Mam inne zdanie, dla mnie była całkiem w porządku. Fakt, nic mnie tu nie zaskoczyło bo czytam dużo romansów mafijnych, ale czytało się ją szybko, dobrze i fabuła mnie wciągnęła.
Historia zaczyna się jak wszystkie tego typu- aranżowane małżeństwo, nienawiść głównej bohaterki, nakazy i zakazy, mnóstwo pożądania i w końcu wielka miłość.
Massimo od samego początku wzbudził moje zainteresowanie. Historia jego rodziny ukształtowała charakter tego mężczyzny, stał się twardy, bezwzględny i żądny zemsty.
Oczywiście tez jako typowy zakochany mafiozo był czuły i delikatny.
Emelia ma dusze artystki, żyje w idealnej bance i nagle zostaje z niej brutalnie wyciągnięta.
Historia tej dwójki od początku trzyma w napięciu, akcja dzieje się jak szalona i nie ma czasu na nudę.
Na tylnej części okładki możemy zobaczyć, ze historia ma hot level na maksa. Czy tak faktycznie jest? Ja osobiście obniżyłabym o jeden płomień.
Pożądanie między bohaterami jest wielkie, a sceny zbliżenia są napisane ze smakiem.
Nie jest to książka, do której będę chciała wrócić, jest idealna na raz. Choć chętnie sięgnę po kolejny tom.

📚3,75/5
🌶4/5

📚Bezlitosny książę📚
Od Faith Summers 🥰

„Sztuka wojny. Czasami dobrzy ludzie musza cierpieć za grzechy tych złych.”

• Mafia

Faith Summers Bezlitosny książę Zobacz więcej