Gdy nadchodzi wiosna

Okładka książki Gdy nadchodzi wiosna Janette Oke
Okładka książki Gdy nadchodzi wiosna
Janette Oke Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: Głos serca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Głos serca (tom 2)
When Calls the Heart
Psalm18.pl
2021-10-18
2021-10-18
Małgorzata Wołochowicz
miłość romans romans chrześcijański powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie fikcja historyczna romans historyczny powieśc obyczjowa obyczajowe

Pełna ciepła i dobra książka o ludziach, którzy pomimo trudów lub przeciwności, ufają Bogu i kochają i szanują innych. Taki idealny obraz, ale niepozbawiony realizmu. Polecam.

Dalsze losy Elizabeth.
Powieść opisuje ciężkie życie Indian na dalekiej północy Kanady na początku XX wieku, a zarazem piękną dziką przyrodę oraz pozytywni główni bohaterowie dają ucieczkę od dzisiejszego świata.
Polecam dla relaksu audiobook:)

Dalsze losy Elizabeth.
Polecam dla relaksu audiobook:)

Audiobook z podkładem muzycznym.

Elizabeth przygotowuje się do ślubu z Wynnem. Wydarzenie to zostaje nagle przyspieszony z powodu rozkazu objęcia północnej placówki. Młodzi zdążą jeszcze wygospodarować kilka dni na podróż poślubną, podczas której dojdzie do małżeńskiej kłótni z powodu zbytniego przywiązania naszej bohaterki do mody.
I ponownie zachowanie Elizabeth na początku może nieco denerwować czytelnika, ale później o tym zapominamy (podobnie jak o lektorce czasami czytającej ze zbytnią emfazą). Ponieważ później zbyt wsiąkamy w życie w lasach północy i przejmujemy się tym aby przeżyć śnieżne zamiecie i nie odmrozić sobie członków.

Ponownie dużo jest o Bogu, modlitwie i czytaniu Biblii, ale dowiadujemy się też jak rozwiązywać ewentualne konflikty w małżeństwie, jak spojrzeć na daną sytuację z innego punktu widzenia.
Ale najbardziej podobało mi się to co zwykle, czyli jak wymuskany mieszczuch próbuje sobie radzić na prowincji :)

Audiobook z podkładem muzycznym.

I ponownie zachowanie Elizabeth na...

Unikam książek, w których poruszany jest temat religii.
Tu przyznaje się bez bicia, że gdybym wiedziała, że główna bohaterka będzie osobą tak praktykującą swoją wiarę to tej dylogii na pewno bym nie kupiła.
1 część to historia młodej i pochodzącej z dobrej rodziny dziewczyny, która w roku 1910 wyjeżdża z domu, by zostać nauczycielką. Zrządzenie losu sprawia, że jej miejscem docelowym zostaje maleńka drewniana chatka w wiosce położonej z dala od wiekszej cywilizacji.
W dużym skrócie można stwierdzić, że Książka opowiada po prostu o życiu Elizabeth, o jej zwykłej codzienności i o tym jak odnalazła się w nowych warunkach i nowej społeczności.
Bez żadnych fajerwerków. Być może trafi się jakiś kojot czy niedźwiedź....i przystojny funkcjonariusz Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej.
Druga część by nie spoilerować zaczyna się w momencie dużych zmian w życiu Elizabeth. Zrezygnowała z bycia nauczycielką w prowadzonej przez nią szkole i teraz musi odnaleźć się w kolejnej odciętej od świata mieścinie (że tak sobie pozwolę to pięknie i na wyrost nazwać😅). Na szczęście nie jest sama 🙃
Seria mi się spodobała, bo bardzo przypomina mi "Smak marzeń" autorstwa Lavyrle Spencer.
To książki z gatunku plasterka na ranę czy ciepłej czekolady z piankami w zimowy ciemny wieczór po pracy.
Jest to dylogia bardzo powolna, spokojna. Płyniemy przez nią maleńką łódką bez wioseł po lekko nieruchomym jeziorku (choć w drugiej części zaczęło wykazywać ciut większą aktywność 😅).
Dla wrażliwej duszy szukającej spokoju, relaksu i oderwania się od rzeczywistości bardzo dobra.
Z całego serca polecam również serial "Głos serca" choć w wielu miejscach odbiega od książki, jednak tak jak książka jest takim plastereczkiem na duszę😉

Unikam książek, w których poruszany jest temat religii.

• Audiobooki
  • Doc
  • Posiadam :)
  • Literatura Obyczajowa
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Gdy nadchodzi wiosna