Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego

Okładka książki Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego Dominique Bourmaud
Okładka książki Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego
Dominique Bourmaud Wydawnictwo: DeReggio religia
religia
DeReggio
2021-08-01
2021-08-01

" Do rąk polskich Czytelników oddajemy książkę napisaną w czasach pontyfikatu JP2. Jest to praca szczególnie cenna, ponieważ odkłamuje współczesną historię Kościoła".
DeReegio-Wydawca niniejszej publikacji

Pokaźna, monumentalna lektura autorstwa Ks.Dominique Bourmaud (1958-2021) który był profesorem w Seminarium św.Tomasza z Akwinu w USA, w Argentynie i Seminarium św.Krzyża w Australii.
Publikacja- dokument historyczno-religijny- napisana z szerokim rozmachem, przedstawia z dużą dokładnością historię narodzin i rozwoju modernizmu po okresie dziedzictwa chrześcijańskiego(od Arystotelesa do św.Tomasza z Akwinu). Do Kościoła wdziera się modernizm protestancki i ten z Kościoła się wywodzący, katolicki
Ksiądz profesor przeprowadza dogłębną analizę tych zjawisk godzących w KK w porażającym wymiarze.
Zdumiewające jest w jaki sposób został przeprowadzony II Sobór Watykański! Jak dla mnie, jego przebieg miał znamiona kryminału o charakterze religijno-politycznym.
A skutki tzw."uwspółcześnienia" KK są przerażające. Niewielu chrześcijan jest tego świadomych, że tak daleko to poszło
Ekumenizm stał się ideeą fixe ostatnich papieży.
Pomimo, że książka jest "cegłą", z uwagi na ważki temat, przejrzyście i niezwykle ciekawie ukazany, przeczytałam ją w krótkim czasie. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci 😘

DeReegio-Wydawca niniejszej publikacji

Od dawna wiadomo, że Kościół katolicki przeżywa kryzys. Kto jednak potrafi wskazać źródła tego kryzysu? Najczęściej są to osoby ze środowiska "Tradycji katolickiej" ale jednak i tutaj zdarzają się zdawkowe opinie, że za całym kryzysem w Kościele stoją moderniści albo sobór watykański II. O ile chętnie wykrzykuje się hasła "Kryzys w Kościele? To wina modernistów" tak chętnych do wyjaśnienia podstaw i korzeni tego prądu intelektualnego w zasadzie nie ma. I nic w tym dziwnego bo są to zagadnienia mocno filozoficzne a jakie jest zainteresowanie filozofią we współczesnym świecie każdy widzi. Do tego jeszcze książka która: 1. liczy 550 stron, 2. jest o filozofii i teologii 3. Traktuje o Kościele - raczej nie będzie bestsellerem na który rzucą się tłumy. I chyba w tym największy problem: większość osób nie chce czytać o szkodliwych ideach, których w zasadzie nie dostrzegają bo 1. infekują się nimi stale będąc katolikiem niezwiązanym ze środowiskiem Tradycji katolickiej, 2. te szkodliwe idee pochodzą od instytucji Boskiego pochodzenia - Kościoła więc krytykować nauczanie wynikające z Bożego Objawienia to najwyższych lotów herezja.
W tym właśnie leży cały problem: w XX w. nauka katolicka opierająca się na Objawieniu została sprytnie "podmieniona". Filozofię Tomasza z Akwinu, która była oficjalną nauką Kościoła zastąpiono filozofią Kanta, Hegla, Heidegera. Prawdę obiektywną zastąpiono subiektywnym punktem widzenia lub/i symboliką przez co rozdowniono pojęcia i wszelki kościelny autorytet. Tak stworzona nowa teologia infekowała umysły księży i biskupów i teologów którzy chętnie przyjmowali teologiczne nowinki, a którzy potem zasiądą na najważniejszych stanowiskach w Rzymie i przeforsują "nową teologię" na wspomnianym już soborze watykańskim II. Owocem tego będzie Kościół posoborowy prowadzony przez papieży modernistów, którzy chętnie zaprzeczają Tradycji głosząc ekumenizm i inne herezje.
Chyba najsmutniejsze jest to, że współczesny Kościół głosi coś co jeszcze na początku XX w. było surowo potępiane przez... ten sam Kościół.

Książka obowiązkowa dla każdego kto nie chce dać się zainfekować herezją i zrobić sobie wody z mózgu w sprawie wiary.
Czyta się szybko, choć gdyby książka miała mniejsze akapity i było mniej powtórzeń byłaby cieńsza przez co byłaby może bardziej akceptowalna dla szerszego grona odbiorców? Tak czy inaczej warto.
W mojej opinii 9/10.

Najważniejsza książka XXI wieku!

Najważniejsza książka XXI wieku!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dopiero zaczynam czytać. Już od początku czuć że mamy do czynienia z książka demaskatorską, rzeczowo i brawurowo napisaną i co najważniejsze niezwykle szokującą. Jak skończę to uzupełnię swoją opinię, ale póki co, jestem pod wielkim wrażeniem, nie tylko bardzo rzeczowej metodologii, jaka jest zastosowana w prowadzeniu całego wywodu na temat degradacji kościoła, ale przede wszystkim bardzo dogłębnej analizy i penetracji problematyki modernizmu w KK. Książka na pewno dla każdego świadomego katolika, ale również dla ludzi którzy chcą poznać problem z jakimi boryka się od wielu lat KK.

Książka zawiera łącznie stron 584 = (XXVI + 558); obszerna, ale jeszcze nie wyczerpująca tematu, "szczególnie cenna, ponieważ odkłamuje współczesną historię Kościoła". Ksiądz Dominique Bourmaud posługuje się łatwym językiem, chociaż zagadnienia filozoficzne mogą okazywać się trudne; jednak bez problemu chwytam sens poszczególnych kwestii. Przytacza sporo źródeł i pojęć filozoficznych oraz powiązuje je z teologią.

Autor poważa Arystotelesa i bardzo chwali go; negatywnie wyraża się o sofistach, określa ich mianem zabójców mądrości. Z okresu średniowiecznego ceni poglądy świętego Augustyna.

Marcin Luter i Immanuel Kant niemalże całkowicie przewracają myśl chrześcijańską. Luter to jeden z ważnych twórców modernizmu, dlatego autor przedstawia jego postać i działania życiowe. Luter ma talent krasomówczy pomagający mu szybko osiągnąć zamierzone cele.

Papież Pius XII potępia neomodernizm. Zakony jezuitów i dominikanów zostają całkowicie zinfiltrowane przez neomodernistów. Po tej lekturze dochodzę do klarownego wniosku, że Sobór Watykański II przekreślił wartości tworzące ówczesny Kościół; sobór ten wyznacza nowy kierunek: modernistyczny.

Wydawca nie zgadza się z decyzją ogłoszenia papieża Jana Pawła II świętym, który w filozofii jest egzystencjalistą. "Przyszły papież Jan Paweł II już od dawna był dobrze zaznajomiony z Teilhardem, skoro – jak stwierdzają znawcy tematu – Teilhard to obok de Lubac'a najczęściej cytowany przez Jana Pawła II autor", czyli widać, że Karol Wojtyła sprzyja neomodernistycznym poglądom, niestety. Prawdopodobnie dlatego jest wybrany na tron papieski w 1978 roku rozbudzając nadzieje masońskie.

Znakomita książka! Prawdziwa suma przeciwko modernistom

Znakomita książka! Prawdziwa suma przeciwko modernistom

Książka niesamowita.

Czyta się bardzo dobrze, dobrze tłumaczy obecny kryzys tozsamości Kościoła Katolickiego. :) 100 lat modernizmu to trochę mało. Bo ksiązka sięga aż do Arystotelesa.

Książka niesamowita.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gruba książka, ale szybko się czyta bo jest ciekawa. O ile kogoś interesują takie tematy.

• Religia
  • Chrześcijaństwo
  • KATOLICYZM: Wiedza
  • Chcę kupić
  • Kupić

Dominique Bourmaud Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego Zobacz więcej