W sieci kłamstwa

Dlaczemu
2022-06-15
2022-06-15
9788366521988
Internet kobieta kultura uczestnictwa kłamstwo rozpad małżeństwa

Ostatni dzień sierpnia to i nadszedł czas na ostatnie recenzje w tym miesiącu. Po przeliczeniu widzę, że trzymam formę.🤣. Ta sama ilość książek co w zeszłym miesiącu 😜

#wsiecikłamstwa to kolejna ciekawa propozycja. Znalazłam na instagramie recenzje i coś mnie przyciągnęło. Nie żałuję, bo książka wciągającą z okropnym zakończeniem. Byłam w szoku, że to już koniec ale na szczęście kolejną część była dostępna "od ręki" więc już też przeczytałam.

Skomplikowane losy kilku osób. Główną bohaterką jest Wiktoria, samotna w małżeństwie, zaniedbywana przez ciągle pracującego męża, nawiązuje internetową znajomość z amerykańskim żołnierzem. Tu już się zrobiło podejrzanie. Chociaż historia jak z bajki, miłość od pierwszej wiadomości to od początku coś tu nie grało. I miałam rację, ale nie tak do końca. Koniecznie przeczytajcie bo to nie historia z tych okradzionych Polek, które oddają cały majątek nieznajomemu z internetu. Ta kończy się znacznie ciekawiej.
Jednocześnie poznajemy przyjaciółkę Wiktorii, której życie nie oszczędziło. Zgwałcona w noc poślubną, po kilkunastu latach spotyka gwałciciela. Jest na tyle blisko, że wszystko zaczyna się komplikować.

Jak już wspomniałam zakończenie okropne, straszne 🤣. W pierwszej chwili pomysłami, że legimi coś skróciło książkę bo to niemożliwe. Dosłownie urwane, zostawiające czytelnika w niepewności.

Polecam 💪💪💪

"W sieci kłamstwa" jest moją drugą książką autorstwa Małgorzaty Matwij, którą miałam przyjemność poznać osobiście. Ta powieść psychologiczna jest skierowana do kobiet, lecz jak mi wiadomo mężczyźni też ją czytają. Wiktoria jest szczęśliwą mężatką. Mężczyzna dba o nią i o jej bezpieczeństwo. Jak się okazuje to tylko pozory. Hugo jest pracoholikiem. Kobiecie zaczyna czegoś brakować. Jest bardzo samotna, czuje, że mąż jej nie rozumie. Skrytym marzeniem Wiktorii jest założenie szczęśliwej rodziny. Kobieta w sieci poznaje tajemniczego Eryka, z którym zaczyna korespondować. Mężczyzna jest samotnym ojcem 10-letniej córeczki. Był wojskowym. W sieci szukał przyjaciółki, gdyż czuł się bardzo samotnie. Wiktoria i Eryk bardzo szybko złapali wspólny język. Mężczyzna wie jak wejść do serca kobiety, tym bardziej, że ma coś o czym bardzo ona marzy. Dziecko. Eryk jest bardzo szarmancki dla niej.
Czy aby na pewno taki jest? Może tylko w sieci kreuje taki wizerunek, a w świecie realnym jest całkiem inny? Wiktoria marzy o tym, aby poznać się z nim w rzeczywistości.
Czy uda im się spotkać na żywo?
Tego i wiele więcej dowiecie się czytają tą piękną historię.
Dalsze przygody Wiktorii będziecie mogli śledzić już w najnowszej książce Pani Małgorzaty "W objęciach prawdy."
Serdecznie Wam polecam tą twórczość, a już na dniach zabieram się za "Wadliwy gen".
Takich książek nie da się ominąć bokiem. 😊
#wsiecikłamstwa #małgorzatamatwij #świetnaautorka #dlaczemu #wydawnictwodlaczemu #znajomościinternetowe @matwijmalgorzata_pisarz @_dlaczemu

Historia ku przestrodze. Nie warto obdarowywać kogoś nawet najmniejszym zaufaniem jeśli nie zna się go osobiście. Wciągająca powieść, z każdym kolejnym rozdziałem byłam ciekawa co będzie dalej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wiktoria z pozoru ma bardzo udane życie osobiste, ale jednak czegoś zaczyna jej brakować. Ma męża, który troszczy się o nią i zapewnia jej bezpieczeństwo, ale niestety jest zbyt pochłonięty pracą żeby myśleć o powiększeniu rodziny. Kobieta czuje się samotna oraz niezrozumiana przez swojego partnera. Marzy żeby mieć dziecko i wspólnie je wychowywać.
Mijają dni, a w jej życiu nic nadzwyczajnego się nie dzieje.
Przez kompletny przypadek poznaje Eryka, który zaintrygował ją swoim podejściem do życia. Wiktoria prawie codziennie wymienia wiadomości z nowopoznanym mężczyzną i czuje, że w końcu poznała bratnią duszę.
Eryk wydaje się doskonałym facetem, który wie, czego kobieta potrzebuje i jakich użyć słów żeby skraść serce. Ich relacja rozwija się w szybkim tempie i powoduje wiele burzliwych emocji.
Wiktoria pragnie poznać mężczyznę w rzeczywistości ale zaczyna mieć pewne obawy.

Czy wirtualna znajomość przeniesie się do rzeczywistości?
Czy Eryk faktycznie jest taki jak w Internecie, a może skrywa jakieś tajemnice?

Książkę „W sieci kłamstwa” czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Historia wciąga czytelnika, który chce dowiedzieć się jak najszybciej o losach bohaterów. Autorka zakończyła w takim momencie, że chciałabym jak najszybciej przeczytać kolejny tom, który zapewne będzie pełny akcji oraz emocji.

Poznaliście kogoś przez Internet? Spotkaliście się w rzeczywistości czy jednak nie?

Mijają dni, a w jej życiu...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo tovideo - opinia

Bardzo dobrze mi się ją czytało. Jest wydana w nieco większym druku i rozdziały są naprawdę krótkie. Nowy rozdział, to nowa strona. Do tego styl jasny, prosty, bez żadnych scen nie mających znaczenia dla historii. My całą opowieść poznamy z punktu widzenia postaci, więc wiemy z czym się zmagają, co im doskwiera i dlaczego robią to, co robią. Dość często ich serca przepełnia żal, gdyż druga połówka nie poświęca im tak dużo czasu jakby chcieli. Niby małżeństwo idealne, ale tylko z pozoru. Co z tego, że na wszystko ich stać, skoro jej do szczęścia brakuje znacznie więcej. Jak każda kobieta gotowa do macierzyństwa, nasza postać pragnie potomstwa. W odpowiedzi zawsze dostaje zapewnienie, że się o nie postarają, jak... I tu występuje cała masa nieudogodnień, jakie zdaniem jej męża występują. W duszy wie, że on ją kocha, więc chce dla przyszłych Nich jak najlepiej, lecz my wiemy jak jest naprawdę. Ciężko określić czy to z nudów, czy żalu, czy jeszcze z innego powodu nasza postać postanawia poserfować w sieci i tak poznaje Jego. Nie trudno się było domyśleć, że osoba po drugiej stronie będzie pisała wszystko to, co ona chciałaby usłyszeć. Ze wcześniejszych stron wiemy, że bardzo dobrze znał kobiecą duszę, więc delikatnych, lecz słodkich słów nie będzie tutaj końca. Ona sama uzna go za przyjaciela, który zawsze potrafi ją pocieszyć, a nawet poprawić humor na tyle, by wciąż mieć nadzieję na lepsze ułożenie życia pomiędzy nią, a jej mężem. Jednak zapał będzie gasł z każdą chwilą, kiedy on będzie jej odmawiał. Internetowy przyjaciel sprawi, że kobieta będzie się zastanawiała, czy jej dalsze małżeństwo ma sens. I w ten sposób opowieść zainteresuje nas na tyle, by nie móc się od niej oderwać. Myślę, że warto ją poznać z tego względu, by mieć na uwadze konsekwencje na jakie się narażamy spoufalając z osobami, których nigdy nie widzieliśmy. Na takie ataki narażone zazwyczaj są osoby samotne. I pamiętajcie, że samotnym można być nawet w związku. Dlatego tak ważne jest, by ze sobą rozmawiać. Wspaniała opowieść ku przestrodze.

Samotność bywa przytłaczająca.
A internetowi znajomi nie zawsze są tym kim być powinni.

Przekonała się o tym Wiktoria która na pierwszy rzut oka wiedzie sielankowe życie.
Ale to tylko pozory. Ona kocha swojego męża jednak on bardzo się od niej odsunął. Spędza całe dnie w pracy, a gdy wraca wcześniej i tak jej nie postrzega. Kobieta czuje się zaniedbana i odrzucona. Wiktoria marzy o dziecku, jednak jej mąż z każdą rozpoczęta rozmowa, przekłada decyzję na później.
I tak oto samotna kobieta łaknąca uczuć i zainteresowania poznaje Eryka. Tajemniczego internetowego przyjaciela, który jak się okazuje wie jak karmić kobietę słowami które tylko podsycają jej wyobraźnię, do tego stopnia że zaczyna myśleć nad sensem swojego małżeństwa.

Czy mężczyźnie uda się podbić serce kobiety?
Co jeżeli tajemniczy mężczyzna ma w tym ukryty własny plan?

,, W sieci kłamstw" to książka ukazująca kobieca psychikę. Jak ważna jest dla nas miłość i uwaga partnera. Jak krucha jest ta psychika, jak zraniona i samotna kobieta daje mamić się słodkimi słowami.
Jak niewiele potrzeba aby dać się wciągnąć w świat kłamstwa i zostać ofiarą nieznajomego mężczyzny, który potrafi powiedzieć to co chcemy usłyszeć aby wykorzystać nas do własnych celów.
Pani Małgorzata ma naprawdę fajne pióro a jej historię dają wiele do myślenia. To książka o podejmowaniu trudnych decyzji i o tym że po podjęciu złych decyzji musimy ponieść konsekwencje.
Dziękuję autorce za możliwość przeczytania tej historii.

Samotność bywa przytłaczająca.
A internetowi znajomi nie zawsze są tym kim być powinni.

Ostatnio w naszym zwariowanym świecie coraz częściej nawiazujemy znajomości czy miłości w wirtualnym świecie. Poświęcamy czas i niekiedy nie małe pieniądze na tego typu znajomości, nie zawsze z dobrym i pozytywnym skutkiem... Tak samo jak bohaterka naszej książki.......
Wiktoria z pozoru jest szczęśliwą mężatką, ma dobrą pracę i nie może narzekać na finanse . Jednak jej życie prywatne pozostawia wiele do życzenia. Kocha swojego męża - Hugona, jednak czuje się zaniedbywana przez niego, bo Hugon albo spędza całe dnie w pracy albo, nawet jeśli wraca wcześniej, to i tak nie interesuje się Wiktorią. Bardzo często jest wyczerpany i marzy tylko o tym, aby odespać trudy dnia codziennego. A Wiktoria marzy o dziecku, niestety mężczyzna ciągle odkłada tę decyzję na później. Spragniona uczuć i zainteresowania kobieta poznaje w sieci tajemniczego Eryka..... Jej hormony i wyobraźnia buzuje a Eryk umiejętnie to podsyca.... Dochodzi nawet do tego, że spragniona kobieta poważnie zastanawia się nad swoim małżeństwem.....

Jak rozwinie się ta historia?
Czy Wiktoria zostawi męża?
Kim jest tajemniczy Eryk?......

Bardzo ciekawa i intrygująca powieść psychologiczna, gdzie świat wirtualny wygrywa z realnym, gdzie pragnienie miłości jest silniejsze od rozumu a zakończenie tej historii zaskakuje. Pozycja możnaby powiedzieć na topie naszych czasów. Polecam.......

Internet i samotność to niebezpieczne połączenie, łatwo wpaść w sieć, z której kłamstwa zaciskają liny, a ty pogrążasz się szukając szczęśliwego zakończenia.

Ofiara i oprawca jak łatwo jest udawać kogoś innego w wirtualnym świecie, gdzie nie ma zasad.
Wiktoria jest szczęśliwą mężatką do czasu...w którym samotność wkrada się po cichu do jej serca i zaczyna doskwierać. Ciągla nieobecność męża, brak uwagi i czułość z jego strony sprawia, że kobieta jest łatwym celem dla tajemniczego mężczyzny, który działa według swojego planu i skrupulatnie realizuje każdy kolejny krok.

Jak skończy się ta historia?
Czy wirtualna znajomość może być na tyle realna, by była prawdziwa?
Jak wysoką cenę zapłaci Wiktoria za swoje decyzje?
Czy miłość do męża będzie silniejsza niż chwilowe uniesienie i pogoń za pragnieniem?

Jakże prawdziwa, pełna tajemnic i kobiecych pragnień jest ta historia. Autorka opisuje jak złożona jest psychika psychopatycznego mężczyzny jak jego przeszłość przekłada się na przyszłość, jak traumy z dzieciństwa wychodzą z ciemnych zakamarków ludzkiej psychiki by spowić mrokiem umysł i myśli, by zatruć zranione już serce. Głowni bohaterowie są świetnie wykreowani, a temat zagrożenia w sieci wciąż ponadczasowy i potrzebny.

"W sici kłamstw" to powieść psychologiczna, w której autorka pokazuje psychikę samotnej kobiety, jej rozpaczliwe pragnienie miłości i bezpieczeństwa, jej słabość i naiwność względem nieznajomych poznanych w sieci.
W tej historii jest przesłanie, apel do wszystkich kobiet, które czują się zranione i samotne, które szukają pocieszenia w wirtualnej znajomości "idealnego" nieznajomego. Tajemniczy czuły, kochający i tak cudowny mężczyzna po drugiej stronie ekranu jest taki, bo taki musi być, żeby zwabić swoją ofiarę. Jest dokładnie taki jakiego oczekują kobiety by spełnić ich oczekiwania.
To kolejna książka autorki jaką miałam przyjemność przeczytać. Pani Małgosia w swoich historiach skupia się na złożonej psychice człowieka ukazując jego zawiłą drogę do szczęścia, drogą pełną trudnych decyzji, życia zgodnego z wartościami i własnym sumieniem, życia w którym podążając za własnym szczęściem popełnia błędy, za które musi ponieść konsekwencje.
Polecam gorąco.

Po pierwsze chciałabym zaznaczyć, że okładka idealnie pasuje do treści, co bardzo cenię!
Historia owiana jest tajemnicą, która zachęca czytelnika do dalszego czytania, żeby się o niej dowiedzieć. Ona - pozornie szczęśliwa mężatka, jednakże brakuje jej w życiu czegoś bardzo ważnego - dziecka. On - mężczyzna skrywający tajemnicę i mający niecne zamiary. Łączy ich internetowa relacja, która nie jest taka typowa. W zasadzie nie mają możliwości się spotkać, ale czy na pewno? Żeby się przekonać musicie koniecznie przeczytać!
Książka wciąga od pierwszych stron. Ciężko się od niej oderwać, do czego przyczyniają się krótkie rozdziały, które bardzo dobrze się czyta.
Postawa głównej bohaterki Wiktorii ukazuje problem, który jest coraz bardziej powszechny. Bogaty mąż spełnia wszystkie materialne zachcianki żony. Jednak czy to jest najważniejsze? Co jeśli brakuje po prostu obecności drugiego człowieka, jego wsparcia i troski?
Bardzo podobała mi się również postać tajemniczego mężczyzny, udającego amerykańskiego żołnierza. Nuta tajemniczości pozwoliła pobudzić wyobraźnię i kreowanie scenariuszy kim tak naprawdę on może być.
Poruszono w powieści istotny aspekt współczesnego życia - znajomości internetowe. Jak bardzo trzeba uważać kogo się poznaje i jakie informacje się podaje. Każda rzecz może zostać wykorzystana przeciwko nam.
Było to moje pierwsze spotkanie z autorką. Na uwagę zasługuje przejrzysty styl pisania, dzięki któremu bardzo przyjemnie się czytało.

"W sieci kłamstwa" to historia o mężatce, która z pozoru jest szczęśliwa. Jednak gdy poznajemy ją bliżej prawda jest całkiem inna. Wiktoria poznaje tajemniczego mężczyznę na portalu internetowym. Oboje szukają szczęścia i miłości. Wkrótce ich znajomość przeradza się w skomplikowaną relację.
Czy warto dać szansę osobie poznanej przez Internet?
Czy można tam poznać osobę uczciwą i realną?
Czy możemy zaufać komuś po drugiej stronie ekranu?
Przekonacie się sami czytając tę książkę.
Autorka stworzyła bardzo ciekawą powieść. Genialna fabuła, która wciąga już od pierwszej strony. Świetnie wykreowani bohaterowie. Z wielkim zainteresowaniem śledziłam losy bohaterki.
Autorka tą powieścią pokazuje, o wynika z nawiązywania relacji z inną osobą przez Internet oraz co może stać się gdy zaufa się za szybko. Bohaterka powieści jest nieszczęśliwa, bo jej mąż oddala się od niej poświęcając coraz więcej czasu pracy. Na dodatek jej plany posiadania dziecka też nie dochodzą do skutku. Wtedy ona spragniona uczucia i uwagi poznaje w Internecie czarującego mężczyznę. Czy jej małżeństwo przetrwa?
Czy Wiktoria da się zauroczyć poznanemu mężczyźnie? Czy on nie oszuka Wiktorii?
Książka jest totalnie nieprzewidywalna, bardzo intrygująca i pełna tajemnic więc jeśli lubicie takie klimaty zachęcam Was do przeczytania.
Ta historia daje do myślenia i zmusza do refleksji. Dostałam mnóstwo wrażeń i emocji.
Przyjemny styl autorki sprawił, że z na pewno przeczytam inne książki spod jej pióra.
Polecam!

Czy warto dać szansę osobie poznanej przez Internet?
Czy można tam poznać osobę...

• Proza
  • Do zdobycia