Part of Your World

Okładka książki Part of Your World Abby Jimenez
Okładka książki Part of Your World
Abby Jimenez Wydawnictwo: Forever Cykl: Part of Your World (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Part of Your World (tom 1)
Part of Your World
Forever
2022-04-19
2022-04-19

To nie może się udać! A jednak... Historia Alexis i Daniela wydaje się być dobrze znana z innych romansów, jednak odwrócona o 180 stopni. Czy starsza kobieta z wyższych sfer może zakochać się i stworzyć prawdziwy związek z młodszym mężczyzną z zupełnie innego świata. Mimo licznych potknięć i przeszkód ich relacja wspaniale się rozwija kończąc się w oczywisty sposób.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Typowy romans, jednak pisany z myślą przewodnią i przekazem. Bohaterowie, którzy z miejsca zyskują sympatię czytelników: Alexis - lekarka i „dziedziczka” rodzinnej tradycji w prowadzeniu wzorcowego szpitala, Daniel – człowiek ukształtowany w wyniku trudnego życiowo startu, potrafiący wszystko lub prawie wszystko, w każdym razie samodzielnie prowadzący prowincjonalny hotel oraz zajmujący się stolarstwem ze zdumiewająco dobrymi rezultatami. Do spotkania się bohaterów prowadzi czysty przypadek.
Autorka ma swój styl, którym nie tylko bawi i relaksuje, ale też i uczy. Te poważne wątki dotyczą m.in. różnić i barier, jakie muszą niekiedy pokonywać młodzi ludzie, by móc być ze sobą, a także zjawiska przemocy w rodzinie (przemocy w wymiarze fizycznym i psychicznym – w tym drugim przypadku doświadczanej między innymi ze strony rodziców). Autorka sensownie dobiera proporcje poszczególnych wątków, skłaniając czytelnika do refleksji nt. relacji międzyludzkich, a także preferencji, które w życiu przesądzają o dokonywanych wyborach drogi życiowej (i partnera).

Noc zarwana .... nie moglam jej odlozyc, z niecierpliwoscia chlonac kazda strone. Swietnie poruszone roznice pomiedzy bohaterami, doskonale opisane (choc moze lekko wyidealizowane) zycie w malym miasteczku, dobrze poprowadzony watek podtrzymywania tradycji rodzinnych i roznic w wychowaniu glownych bohaterow. I co najwazniejsze - zobrazowanie tematu przemocy i przedstawienie jej roznych form. A na koniec we wzruszajacy sposob mozemy obserwowac zmiany zachodzace w Alexie. Kolejna swietna pozycja autorki, dzis wieczorem zaczynam druga czesc ... a Wym polecam z calego serca

To moja pierwsza powieść autorki. Dobrze mi się czytało. Lekki romans, ciekawa historia. Jeden, jedyny minus dla mnie to to, że w moim odczuciu jest trochę przeciągnięta. Można było ją ciut skrócić. Jakoś te wahania Alexis mnie denerwowały.
Natomiast na plus opisanie miłości z różnicą wieku i całkiem różnym życiem, poglądami, kulturą, majątkiem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Abby Jimenez jak zawsze dała czadu i zawiesiła poprzeczkę jeszcze wyżej dla autorek lekkich romansów. Plus za opisanie wątku różnicy wieku oraz różnicę klasową/kulturową.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Doskonale się bawiłam czytając ta książkę. To moja pierwsza tej autorki, ale bardzo mi się spodobała. Kobieta w okowach życia, rodziny, pracy i marnego związku poznaje młodszego mężczyznę, który nadaje sens jej życiu. Czy każda z nas nie mogłaby być Aleksis ? Czy dla kobiety może być " tylko sex" ? Odpowiedź jest prosta i znajdziecie ją w tej książce. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Alexis Montgomery to córka bogatych i wpływowych lekarzy, którzy wymarzyli sobie dla swojej córki światową karierę chirurga. Jednak jej wystarczy praca na oddziale urazowym.

Daniel Grant, to młodszy o 10 lat od Alexis, magnetyzujący i niesamowicie dobry stolarz i burmistrz.

Tych dwoje spotyka się przypadkiem i od samego początku zaczyna między nimi iskrzyć. Tylko czy dwoje ludzi z dwóch różnych światów, ma szanse na związek, a nie przelotny romans?

Książka, za którą długo nie mogłam sie zabrać.
Historia, w którą ciężko było mi wejść.
Lektura, której absolutnie nie żałuję

To historia, która jest z jednej strony prosta i przewidywalna, bo bardzo łatwo dojść do tego jak moze potoczyć się akcja. Jednocześnie są w tym emocje bohaterów i rozterki z którymi muszą się zmierzyć, a które we mnie jako czytelniku budziły bunt. Dlaczego? Jestem rodzicem i najważniejsze dla mnie jest szczęście mojego dziecka. A czy bedzie szczęśliwy w przyszłości jako lekarz, budowlaniec czy kelner to jest mi wszystko jedno. A rodzice głównej bohaterki, przez krzywo rozumianą troskę i miłość chcą kierować jej życiem nie patrząc na konsekwencje i to czy daje to szczęście ich córce.
To trochę taka komedia romantyczna, gdzie wiadomo że coś sie musi sypnąć ale i tak z całych sił kibicujesz dwójce głównych bohaterów. Tak było i tutaj. Słodko - gorzka historia o odnalezieniu odwagi do bycia szczęśliwym. Tylko i aż tyle.

"Które z tych dwóch rozwiązań to szczęście?
- To proste. To bez ktorego nie możesz żyć"

Przyjemna historia, choć w pewnym momencie trochę się dłużyła. Mimo to, dobrze się czytało 😊

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy znajdziesz w sobie siłę by zawalczyć o samą siebie, miłość i własne szczęście?

Główna bohaterka zmaga się z emocjonalnym rollercoasterem fundowanym przez własnego ojca, byłego chłopaka i tego nowego, który w sumie nie jest jej chłopakiem. Wiele emocji, wiele miłości, przyjaźni, a także trochę magii i przeznaczenia...

Momentami bywało lekko bajkowo, co nie zmienia faktu, że to dobre czytadło na poprawę humoru i miło spędzony weekend.

Polecam

Momentami bywało lekko bajkowo, co nie zmienia ...

Ta kobieta potrafi wzruszać. Piękna fabuła, pieknie napisane, bez zbędnych, niesmacznych scen zbliżeń bohaterów. Z pieknym zakończeniem. Polecam.

• Przeczytane 2023