Rozbudź mnie

Okładka książki Rozbudź mnie Tahereh Mafi
Okładka książki Rozbudź mnie
Tahereh Mafi Wydawnictwo: We need YA Cykl: Dotknij Mnie (tom 3) fantasy, science fiction
Dotknij Mnie (tom 3)
Ignite Me
We need YA
2022-11-09
2014-05-21
2014-02-04
Agnieszka Brodzik
literatura amerykańska dystopia dotknij mnie tahereh mafi we need ya romans Przemoc Odwaga

Nie wiem czym tu się zachwycać…

Nie wiem czym tu się zachwycać…

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przez te serie wpadłam w zastój czytelniczy… nie chce mi się sięgać po kolejne części

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O ile druga część zdawała mi się lepszą od pierwszej, to trzecia zmiotła je z powierzchni ziemi. Cudowność tej książki:
- Ogromna przemiana Juliette z dziewczyny bojącej się własnej mocy w dziewczynę która z radością rozwija swoje zdolności.
- Przyjaźń Kenjiego i Juliette 🤩
- ,,Kocham cię takiego, jakim jesteś".
- Ogólnie Warnette <3
- ,,- Będę tutaj każdej nocy - szepcze cicho, głosem gęstym od emocji - żeby ci było ciepło. Będę cię całował tak długo, aż oczy same mi się zamkną".
- zakończenie
- po prostu Warner
Ogółem, boska. Bez wątpienia 10/10.

- Przyjaźń Kenjiego i Juliette 🤩
- ,,Kocham cię takiego, jakim jesteś".
- Ogólnie Warnette <3
- ,,- Będę tutaj każdej nocy - szepcze...

Myślę, że równie dobra i mocna jak poprzednie części, może nawet lepsza. Trochę mam z tą serią tak, że wszystkie wydarzenia mi się zlewają w jedną całość, przez co ciężko ocenia się każdy tom z osobna. W trzeciej części widzimy przede wszystkim ogromną przemianę głównej bohaterki i ujawniające się w końcu uczucie do Aarona :) Adam za to staje się czarnym, podłym charakterem, na którego wypowiedzi przewracałam oczami i chciałam go zamordować. Kenji jak zwykle jest uroczy i zabawny.

Mega dużo emocji i zmian w Juliette. Polecam z całego serduszka

Mega dużo emocji i zmian w Juliette. Polecam z całego serduszka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ta książka nie znajduje się na mojej liście ulubionych, jednak niezaprzeczalne aktualnie jest najlepszą częścią sagi. Dużo się w niej dzieje i widać ewidentny rozwój głównej bohaterki. Niezwykle mnie wciągnęła i mogę ją szczerze polecić. Muszę jednak powiedzieć że zakończenie było trochę rozczarowujące. Po całych ,,przygotowaniach,, do walki oczekiwałam krwawej bitwy, a dostałam jeden rozdział stosunkowo łatwiej walki w porównaniu do innych przykładów z literatury. Mimo wszystko polecam.

10/10
Aaron>>

10/10
Aaron>>

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytałam bardzo dużo opinii o tym, że trzecia część serii "Dotknij mnie" jest najlepszą z dotychczas napisanych. I wiecie co?
Zawiodłam się!
Sama nie wiem czego właściwie się spodziewałam, ale jeśli miałabym opisać książkę jednym słowem byłoby to: nuda!
Niestety, ale ilość absurdu przebiła skalę. Począwszy od tego jak główna bohaterka z płaczliwej, niestabilnie emocjonalnie osoby diametralnie zmienia się, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, w kilka chwil. Poprzez to jak szybko potrafi zaufać Warnerowi po tym jak był kreowany przez pierwszej dwie części (nie żebym czepiała się samej jego postaci, bo akurat jego odebrałam w tej części bardzo pozytywnie). Ja sama przez większość lektury patrzyłam podejrzliwie czy aby na pewno zaraz czegoś nie odwali, czy to wszystko to nie podstęp i za chwilę sielanka się skończy. A kończąc na samym fakcie tego jak autorka poprowadziła zakończenie i jak 17 latka, która pojęcia nie ma o sprawach politycznych miałaby stanąć na szczycie hierarchii i władać światem. Nie kupiło mnie to kompletnie, było mało autentyczne i trochę jakby napisane na kolanie. Jakby nie było pomysłu na tę część, no ale coś napisać trzeba.
Strasznie drażnił mnie wątek pomiędzy Juliette, Adamem i Warnerem, bo wyszła z tego jedna wielka drama, która ciągnęła się przez 3/4 książki, zaczęło to być nudne po połowie, a już kompletnie nie rozumiem faktu jak została potraktowana sama postać Adama, jak zrobiono z niego dupka, który nie umie zapanować nad emocjami, spłycono go okrutnie i nie podobało mi się to co z nim zrobiono.
Ogólnie książka bardzo przegadana.
Dobre strony tej części to Kenji i Warner, dzięki którym potrafiłam nie dość, że z zaciekawieniem czytać dalej to jeszcze sam Kenji sprawił, że kilka razy parsknęłam śmiechem.
Niestety "Rozbudź mnie" nie sprostało moim oczekiwaniom i spodziewałam się czegoś lepszego. Mam w planach póki co kontynuować serię, ale już z lekkim niesmakiem.

Zawiodłam się!

WE GOT THIS! FINALLY! Aaron Warner jest cudowny.

WE GOT THIS! FINALLY! Aaron Warner jest cudowny.

Jestem w miłości do tej serii

Jestem w miłości do tej serii