Advertisement

Pascal
2022-10-26
2022-10-26
ZIMA ŚWIĘTA

Dobra powieść, romantyczna i świąteczna.
Polecam.

Dobra powieść, romantyczna i świąteczna.
Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo topornie opisana historia dwojga ludzi.

Bardzo topornie opisana historia dwojga ludzi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka pod tytułem "Uważaj, o prosisz Mikołaja" opowiada historię Carli, która pracuje jako projektant oraz Williama, który jest szefem biura projektowego. Carla uwielbia święta Bożego Narodzenia i nie wyobraża sobie, że mogłaby nie uczestniczyć w przygotowaniach do świąt, dlatego gdy Wiliam informuje ją, że przed świętami będą musieli skończyć projekt dla Carlstona młoda wpada na pomysł by zaprosić swojego szefa samotnika do swojego rodzinnego domu w Aspen by dokończyć projekt oraz pomagać w przygotowaniach do świąt. Czy Carli uda się pokazać Wiliamowi urok świąt oraz czy z wyjazdu tej dwójki doi Aspen może wyniknąć coś dobrego przekonaj się czytając książkę Nany Bakher.

Świetna, lekka i niebanalna :) dynamiczna akcja i przyjemny język. Czyta się jednym tchem... Usiadłam, zaczęłam i nim się zorientowałam zostało mi kilka stron. Nie ma w niej tak bardzo przezemnie nie lubianych "długich opisów przyrody" i nie jest przesycona słodyczą ;)

Moja ocena: 9/10 😊

Cytat:” - Twoje ruchy na parkiecie były bardzo kuszące - szepnął do mojego ucha. - I bardzo pobudzające.
- Pokaż mi, jak bardzo - zamruczałam.”

Mój opis:
Carla wyjeżdża z rodzinnego Aspen by spełniać marzenia… Dostaje wymarzoną prace i poznaje fajnego faceta na imprezie urodzinowej. Oczywiście wspólna noc jest cudowna i ma ochotę na kontynuację. Jak bardzo jest zdziwiona, kiedy pierwszego dnia w nowej pracy okazuje się, że mężczyzna jest jej szefem… i czar pryska jak bańka mydlana. Dobrze, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i pojedzie do domu by jak co roku wpaść w wir przygotowań. On musi jej wywietrzeć z głowy!
Jej szef jest pracoholikiem i ma inny pomysł na święta, bo już ich nie świętuje.
Czy fanka Bożego Narodzenia tak łatwo się podda i praca będzie ważniejsza od tradycji? Czy samotnik wygra i tylko praca będzie najważniejsza? Dlaczego William nie chce z nią być? Czy uda się pogodzić prace i coroczną tradycje?
Uważaj, o co prosisz Mikołaja… czasem życzenia się spełniają.
Bardzo przyjemna pozycja na zakończenie roku dla mnie 😉 Jeśli nie czytaliście to polecam w przyszłym roku w okresie świątecznym 🎄

Moja ocena: 9/10 😊

- Pokaż mi, jak bardzo - zamruczałam.”

Mój opis:

Carla uwielbia święta Bożego Narodzenia. William z kolei to typ samotnika i pracoholika. Kobieta od niedawna pracuje w firmie Willa i planuje na 2 tygodnie przed świętami wyjechać do rodzinnego domu. Niestety szef ma inne plany. Jedynym kompromisem w zaistniałej sytuacji okazuje się być wspólne kończenie ważnego projektu w domu rodzinnym dziewczyny.
Czy William pozna historię Carli? Czy sam wyjawi kobiecie swój sekret? Czy uda im się utrzymać stosunki służbowe?
Polubiłam bohaterów tej książki. Carla to taka pozytywna dziewczyna, która nosi w sobie dużo cierpienia. William z pozoru niedostępny i tajemniczy, potrzebuje bliskości, ale też skrywa swoje tajemnice. Relacja tej dwójki, która miała naprawdę obiecujący początek, okazała się być zakazaną przez zasady panujące w firmie. Oboje walczyli z uczuciami, co naprawdę dużo ich kosztowało.
Odczuwamy naprawdę dużo emocji podczas czytania. Smutek, żal, współczucie. Uczucie zawodu i współczucie. Strach, obawa, zazdrość. Nadzieja, radość, szczęście. Pożądanie i napiętnować. Uczucia, z którymi bohaterowie nie chcą dłużej walczyć. Naprawdę miło spędziłam z nią czas.
"Uważaj, o co prosisz Mikołaja" to romans biurowy, który nie jest nudny i przewidywalny. Ta historia momentami was zaskoczy. Znajdziemy tu również sporo gorących i namiętnych scen, które Autorka napisała ze smakiem, dzięki czemu czyta się je naprawdę przyjemnie.
Lubię książki, które wychodzą spod pióra Autorki. Zawsze są one napisane dobrym stylem, a sama historia nie jest szablonowa. Tak jest i tym razem. Lekka i przyjemna opowieść ze świętami w tle.
Momentami było dość słodko i idealnie, ale taka książka jest właśnie w sam raz na święta. Myślę, że wrócę do niej w przyszłym roku. Osobiście polecam ją przeczytać i poznać historię Carli i Williama. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Pascal za egzemplarz. ❤️

Czy William pozna...

Carla na przekór wszystkim przeprowadza się do nowego miasta I zaczyna pracę marzeń. Jednak od samego początku trafiają się jej same rozczarowania. Jej szefem okazuje sie być przystojniak , którego poznała na imprezie .
Zbliżają się święta i nasza bohaterka nie wyobraża sobie spędzić ich w pracy. Niestety na drodze do jej wymarzonych planów stoi projekt ,który musi być zrobiony na czas. Chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym Carla zaprasza Wiliama na święta do swojego domu rodzinnego. Rodzina Carli ciepło przyjmuje Williama na święta.
Śnieg, choinka, rodzinne tajemnice i kilka gorących chwil sam na sam.
Czego William dowie się o swojej pracownicy i jaki sekret przed nią odkryje?
Te święta z pewnością będą niezapomniane, a do tego bardzo przyjemne!

"Miałam dosyć tej samotności, dlatego w ostatnie święta życzyłam sobie, by w końcu spotkać miłość mojego życia, a trafiłam na ciebie!
- A więc lepiej uważaj, o co prosisz Mikołaja!"

Jest to książka, która idealnie wpasowuje się w klimat przedświąteczny. Razem z bohaterami przystroisz dom, upieczesz pierniczki i zatracisz się w pięknych widokach w Aspen.
Rozdziały napisane są z perspektywy głównych bohaterów, dzięki czemu nie osądzasz z góry danego zachowania. Rewelacyjnie opracowana fabuła, która wciągnie cie od pierwszej strony. Przyjemna ,lekka z pikantnymi scenami ,które sprawia ,że rozgrzejesz się w chłodny wieczór. Bardzo poruszył mnie wątek zmarłego brata naszej bohaterki , który mimo wszystko pozytywnie wzbogacił całą powieść. Historia ta udowadnia nam ,że powinniśmy się dwa razy zastanowić o co prosimy św. Mikołaja 🤭😅🎅
Gorąco polecam wszystkim, którzy kochają święta i klimatyczne książki.
Na liste mieść do zwiedzania dopisuje Aspen. 🏔🏔

Zapraszam Was na kolejną recenzję książki z motywem świątecznym 🎄🎄
Dzisiaj na tapet trafia "Uważaj, o co prosisz Mikołaja " autorstwa Nany Bekher.

Lubicie romanse biurowe ?
A co powiecie na świąteczny romans biurowy ? Brzmi ciekawie, prawda?
Jeśli chodzi o pióro i styl Nany to chyba każdy kto czytał jej książki wie , że pisze ona znakomicie . Jej książki potrafią wciągnąć od pierwszych stron i dostarczyć wielu emocji. Takie połączenie jakie znajdujemy w tej książce spotkałam tylko kilka razy więc tym bardziej z wielką ciekawością sięgnęłam po książkę Nany Bekher.
A więc w "Uważaj, o co prosisz Mikołaja " poznajemy szefa pracoholika i pogodną , kochającą Święta kobietę, jego pracownicę, której to wspomniany szef chce uprzykrzyć życie. William to dupek jakich mało a Carla wzbudza sympatię praktycznie od razu. Między tą dwójką iskry sypią się już od samego początku, a okres przedświąteczny wznieca między nimi spór , który przeradza się w coś zupełnie przez nich nieoczekiwanego. Standardowo jak na książki Nany Bekher przystało, możemy się po tej książce spodziewać nie tylko świetnych bohaterów i fabuły, która sprawi iż nie będziemy w stanie odłożyć książki nawet na moment ale przede wszystkim znajdziemy w niej fantastyczne sceny łóżkowe, które rozpalą do czerwoności.
Cudownie stworzeni bohaterowie , nie tylko ci pierwszoplanowi ale i drugoplanowi, piękna i wzruszająca relacja , która w połączeniu z magią Świąt sprawia , że historia ta nie da o sobie zapomnieć. Malownicze Aspen, do którego wybierają się Carla i William jak i sam klimat Świąt opisane są niesamowicie barwnie .
"Uważaj, o co prosisz Mikołaja " to książka idealna na Święta. Idealna na poprawę humoru, rozgrzeje i otuli niczym cieplutki koc .
Bardzo polecam !

#opetanapoleca
#książkowepolecajkiopetanej

Zapraszam Was na kolejną recenzję książki z motywem świątecznym 🎄🎄
Dzisiaj na tapet trafia "Uważaj, o co prosisz Mikołaja " autorstwa Nany Bekher.

Lubicie romanse biurowe ?
A co powiecie na świąteczny romans biurowy ? Brzmi ciekawie, prawda?

"Uważaj o co prosisz Mikołaja" od @nanabekher to kolejna idealna na zimowe nie tylko świąteczne wieczory historia. Pachnie mieszanką przypraw korzennych, pomarańczą, i słynnymi pierniczkami Carli. Żeby jednak nie było tak uroczo i słodko autorka wplotła w fabułę kilka trudniejszych tematów i zrobiła to w taki sposób,że na jednej stronie czytelnik zaśmiewa się do rozpuku kiedy Carla i Will tarzają się w śniegu,czy ubrudzeni mąką podczas pieczenia ciasteczek dosłownie pożerają się wzrokiem. Za chwilę nastrój zmienia się na bardziej nostalgiczny, wzruszający gdzie nawet gardło podczas lektury zaciska się a z oczu płyną łzy.

Romans biurowy w atmosferze świątecznej to mogłoby się wydawać oklepany i wyświechtany motyw jednak nie u Nany. Przypadkowe spotkanie głównych bohaterów zapoczątkowało jedynie serię uroczych,przezabawnych ale też gorących i nasyconych erotyzmem wydarzeń.

Relacja z szefem to coś zakazanego a jednocześnie pociągającego, taki zakazany owoc przecież smakuje najlepiej, prawda? Czy Will złamie stworzoną przez siebie zasadę w firmie i da szansę temu co rodzi się między nim a Carlą? Jak skrywane przez nich tajemnice wpłyną na ich "wspólną" przyszłość? Czy typowy pracoholik zarazi się od swojej roztrzepanej gorącej pracownicy gorączką świąteczną?

Gwarantuję, że lektura pochłonie was bez reszty i będziecie zachwyceni, rozczuleni, rozbawieni a nawet zaskoczeni tym co zaserwowała tutaj sama autorka. Ja odkładam jej książkę na półkę z ciężkim sercem choć pewnie wrócę do niej za rok w okresie świątecznym chyba, że Nana zaskoczy nas kolejną swoją zimową, ale rozgrzewającą nową historią.

Czasami człowiek ma na coś takie nerwy, że chciałby przeczytać coś konkretnego i mocnego. Pomimo takich właśnie oczekiwań, bardzo się zdziwiłam, że to wszystko naprawdę tutaj znalazłam. Autorka nie bawi się w żadne zdobniki, czy też skróty myślowe. Każdy kobiecy czy też męski narząd ma prawo być nazywany po imieniu i tak właśnie tutaj jest. Może na początku uprzedzę, że historia toczy się dość szybko i do bliskości dwojga ciał dochodzi tutaj ekspresowo. Jeśli mają na coś ochotę, to to robią. Podobno nasze ciało bardzo szybko rozpoznaje osobnika płci przeciwnej do którego ciągnie nas magiczna siła. Tutaj również niemal od razu coś zaskoczyło. Takie szybko, zwinnie i na temat, aż mnie samej zrobiło się nie tylko gorąco. Jednak nie będzie tu zawsze tak słodko. Ona jest bowiem całkowitym przeciwieństwem jego. Dodatkowo sytuacja robi się niekomfortowa, kiedy wychodzi na jaw, że on jest jej nowym szefem. Twardym pracoholikiem, który obowiązki stawia zawsze na pierwszym miejscu. Ona zbyt długo walczyła o swoje marzenia, by teraz nagle je stracić. Szczęście i pech stanowi klimat świąt, które ona chciałaby spędzić ze swoją rodziną. Dla niego jednak ważny jest projekt, który nasz musi oddać, gdyż... Jak sądzicie, co na to ona? Autorka nieco utrudniła postaciom zadanie na łatwe szczęście, gdyż obsypała ich przeszłość tajemnicami i bólem. Nie dla wszystkich dzieciństwo było tutaj łaskawe i ciepłe. Dla niektórych rodzina to prawdziwy skarb, dla innych piętno cierpień i niemiłych doświadczeń. Ktoś tu komuś zechce pokazać rodzinny czar i uwolnić dawne dziecko, które wciąż żyje poprzednim lękiem. To piękna opowieść, która wiadomo jak się skończy, ale my i tak bardzo chcemy ją poznać. Niesamowity przedświąteczny klimat i wyznanie tego, co dla kogo jest najważniejsze. Książka może i świąteczna, ale wydaje mi się, że przesłanie jakie za sobą niesie jest ponadczasowe. Uzbrojcie się w tarczę antyemocjonalną, gdyż to, co oni robią czytelnik odczuwa wraz z nimi. Lekki i przejrzysty styl, okraszony pikanterią doznań. Bardzo mi się podobała:-)

• Romans
  • Świąteczne