Maybe You

Okładka książki Maybe You Weronika Ancerowicz
Okładka książki Maybe You
Weronika Ancerowicz Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Westwood Academy (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Westwood Academy (tom 2)
NieZwykłe
2023-04-19
2023-04-19
9788383205991
New Adult Enemies to lovers Liceum High School Szkoła Sekret

2056 ocen

Według mnie pierwsza część dylogii Westwood Academy była lepsza ale to nie zmienia faktu że i tak była niezła druga część. Płakałam przy niektórych fragmentach np. Kiedy mama Blaise'a umarła lub przy rozdziale "czerwień i brokatowe łzy"

Świetnie napisana książka, od pierwszego tomu wciągnęłam się w historię naszych bohaterów. Koniec mnie bardzo poruszył i szczerze polecam tą trylogię każdemu <3

Śmiałam się i płakałam na zmianę. Książka niby lekka bo co może trafić się w liceum, pierwsze miłostki, pierwszy seks a jednak nic bardziej mylnego, zdarzyć się może to co nigdy nie powinno dotykać jeszcze dzieci.
Polecam

Polecam

Tak samo świetna jak pierwsza część, a może nawet lepsza❤️

Tak samo świetna jak pierwsza część, a może nawet lepsza❤️

Lepsza niż czesc 1 ;)

Lepsza niż czesc 1 ;)

Kontynuacja fsny moim zdaniem lepsza od części 1 , również porusza dużo trudnych tematów

Maybe You jest chyba lepszą część duologi Akademii Westwood. Mamy tu kontynuację mroczniejszych motywów obyczajowych które rozpoczeły się z czapy w tomie pierwszym. Tutaj akurat większość czasu logika postaci występuje (chociaż zdarzają się błędy kardynalne),co jest ważne zważywszy na patosowy charakter opowieści. Ten patos w treściach ważnych może dać jakiś morał i kierunek młodzieży więc fajen fajen. Tak jak w pierwszym tomie male love interest, wciąż nie jest toksyczny i da się go polubić i zrozumieć, a samej morenki znów uświadczymy tu w ilości śladowej 7/10

Kontynuacja losów Natalie i Blaise’a z "For Sure Not You"
Natalie to uchodząca za ideał dziewczyna, która jest przewodnicząca szkoły, pilną uczennicą, ale znając pierwsza część mamy świadomość, że to wszystko jest na pokaz i wynikiem spełniania chorych oczekiwań rodziców. Coraz bardziej "dokręcana śruba" oczekiwań by być najlepszą musi odbić się na zdrowiu psychicznym dziewczyny, ale z czasem nastąpi całkowite zatracenie się. Czy Natalie będzie umiała się zatrzymać i zawrócić na właściwe tory? Czy znajdzie się choć jedną osoba, która ją wesprze.
Książka ukazuje nam, że nie ma prawdziwych ideałów, bo każdy ma jakiś brudny sekret i boryka się z problemami. A my widzimy tylko to co chcemy, nie zwracając tak naprawdę uwagi na szczegółach, które są wysyłane jako prośba o pomoc, ale widzimy całokształt który potrafi się maskować.

Kontynuacja losów Natalie i Blaise’a z "For Sure Not You"

Dobra książka ale po 1 części spodziewałam się czegoś więcej

Dobra książka ale po 1 części spodziewałam się czegoś więcej

Z pozoru idealna dziewczyna.
Z pozoru nieidealny chłopak.

Każde z nich ma sekrety, każde z nich nosi jakąś maskę.
Natalie mimo młodego wieku doświadczyła wiele złego od swoich najbliższych. Dla rodziców była idealna lalką, która musi spełnić ich wysokie wymagania i żyć pod ich dyktando.
Niestety to tylko niektóre sekrety, które stara ukryć się przed innymi. W szkole uchodzi za idealną przewodniczącą i uczennicę.
Blaise chłopak, który uważany jest za buntownika, nie przejmujący się niczym i nikim.
Po odkryciu jednego sekretu dziewczyny chce poznać je wszystkie i odkryć prawdziwą twarz Natalie.
To historia, która pokazuje wszystkie słabości i niedoskonałości, walkę i cierpienie, samotność i miłość.

Książka wciąga od pierwszych do ostatnich stron. Historia, która nie pozwala się od siebie oderwać.

Z pozoru idealna dziewczyna.
Z pozoru nieidealny chłopak.

Każde z nich ma sekrety, każde z nich nosi jakąś maskę.