The Booktok Deal. Umowa stoi

2023-05-16

Z braku laku...

Z braku laku...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historię Poli czytało się bardzo przyjemnie. Akcja nie była nudna, pełna zwrotów akcji i ciekawych rozważań. Bohaterowie książki mieli głębie a Autorka zapoznawała nas z ich warstwami w czasie lektury, w przemyślany sposób.
Czasami niektóre zachowania czy sceny były "naiwne" ale wiadomo – fabuła musiała iść na przód więc i okoliczności musiały sprzyjać.
Lektura lekka i przyjemna.

Lektura lekka i...

Do książki podeszłam z otwartą głową, bo nie spodziewałam się, że będzie to mój typ. I w sumie dzięki temu się nie zawiodłam. Ale musiałam sobie robić przerwy, bo to nie była historia na raz. Po prostu problemy bohaterów i myśli bohaterów wciąż i wciąż się powtarzały, więc trochę miałam wrażenie, że czytam to samo, jeśli nie robiłam sobie przerw. Może to się sprawdziło na Wattpadzie, gdzie powieść była publikowana partiami i w odstępie czasowym, ale w tekście ciągłym to właśnie było za dużo. Najlepsze momenty to te, w których bohaterowie się otwierali i rozmawiali o swojej przyszłości, one dla mnie najbardziej trzymały książkę do kupy. Ale bohaterowie ciągle i ciągle wracali do punktu zero czyli do wiecznych kłótni, pożądania i wypominania sobie, że są toksyczni. I nawet bym na to nie narzekała, gdyby nie było tak do samego końca. W ogóle końcówka, to coś, czego w debiutach nie lubię - najpierw historia idzie wolnym tempem i długo nie rusza z kopyta, a potem nagle mamy przeskok czasowy z opisem "przez ten czas było tak i tak" oraz zakończenie otwarte i z niedopowiedzeniami. To już 3 "debiut" pod rząd, w którym czytam dokładnie tą samą koncepcję i tempo zakończenia 🤣. Na plus realistyczne opisy Amsterdamu i życia za granicą .

To była na prawdę dobra, lekka i przyjemna książka. Idealna na zastój albo po przeczytaniu trudnej książki, po której trudno się nam pozbierać. Postacie były bardzo intrygujące i prawdziwe. Były momenty, w których miałam ochotę wejść do książki i nimi potrząsnąć, były momenty na których dostawałam zasłodzenia i było nawet kilka momentów gdy miałam łzy w oczach. Styl pisania autorki bardzo mi się spodobał tak samo jak pomysł na wydarzenia i postacie. Czytając cały czas miałam uśmiech na ustach i nawet tego nie kontrolowałam. Byłam całkowicie pochłonięta tym co dzieje się właśnie w Holandii u Juliana i Poli. Do samego końca otrzymywaliśmy od nich nowe informacje. Nie dostajemy ich od razu tylko stopniowo. Autorka kupiła mnie również nawiązywaniem do innych książek i ogólnie do tego Bookstagramowego i booktokowego świata. Byłam tym zachwycona. Bardzo spodobało mi się również opis autorki na tylnym skrzydełku. W moim odczuciu był inny od tych zwykłych, bardziej ciekawy. Okładka również jest śliczna. Nie mogę się doczekać aż znowu będę mogła przeczytać coś od autorki!

Na półkach: , , , , , , ,

Do wszystkich książkar! „The booktok deal” jest książką, którą po prostu potrzebowałam. Autorka napisała wykonała kawał dobrej roboty. Potrzebowałam takiej książki, której bohaterką jest książkara, która się zaczytuje w znanych nam młodzieżowych pozycjach i którą kręcą filmy romantyczne. A całość okraszyć szczyptą humoru, który wyszedł bardzo naturalnie i charakterystycznie dla nastolatków. Nie zabrakło przy tym kilku poważniejszych wątków, których wam nie zdradzę, przekonacie się o tym czytając tą książkę. Jest to moim zdaniem jedna z najlepszych wattpadowych książek jakie przyszło mi czytać

Miałam istny rollercoaster poznając tę historię - wzloty i upadki pojawiały się na przemian.
Początek sprawił, że niemalże piszczałam z ekscytacji, później mój entuzjazm nieco opadł. Miałam trochę dość powtarzania przez Polę, że są z Julianem największymi wrogami. Niby dalsze wydarzenia nieco wyjaśniają to zachowanie, ale i tak niesmak pozostał.
Otwarte zakończenie było dla tej fabuły najlepszym rozwiązaniem 💖

Otwarte zakończenie było dla...

jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku. To naprawdę fajna młodzieżówka!

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jest to pozycja dla każdej nastolatki, która kocha książkowych mężów i marzy aby znaleźć swojego. Dzięki niej znów poczułam się jak nastolatka, jednocześnie czułam się niezręcznie czytać "coś lekkiego" XD Ale takie pozycje również są potrzebne aby właśnie przypomnieć sobie o delikatności. Booktok Deal to przyjemna historia = alternatywna Romeo i Julii, gdzie bohaterowie nie umierają. Kupiłabym ją swojej przyszłej córce, aby wierzyła w miłość i przyjaźń. IG jula_wojcikczyta

Niby powieść dla młodzieży, a jednak bawi i doroślejszego czytelnika.

Niby powieść dla młodzieży, a jednak bawi i doroślejszego czytelnika.

• Przeczytane 2023