Jamnik Jacenty

Polarny Lis
2023-03-30
2023-03-30
34 min.

Prześlicznie narysowana historia o odkrywaniu swoich pasji i byciu po prostu sobą!
Tytułowy jamnik, ma swoje psie rodzeństwo. Utalentowanych sportowców przynoszących medale. Tylko on sam na myśl o rywalizacji jest przerażony, nie potrafi biegać… ale potrafi za to poświęcić się sztuce!
Czy jego właściciele będą w stanie docenić niesamowite zdolności swojego psa?

Czy jego właściciele będą w stanie docenić niesamowite zdolności swojego psa?

Mała i podłużna, dokładnie taka, jak każdy jamnik książeczka Juliette Lagrange jest nie tylko zachwycającą ucztą dla oka każdego wielbiciela akwareli, ale też świetną opowieścią o poszukiwaniu własnych pasji i o dążeniu do ich realizacji.

Tytułowy Jamnik Jacenty mieszka w Paryżu, na piętrze urokliwej kamieniczki. W codziennym życiu towarzyszą mu ludzcy rodzice i trzej psi bracia, którzy akurat nie są jamnikami. Jeden jest nakrapianym dogiem niemieckim, drugi bernardynem, a trzeci, zdaje się, że wyżłem. Tacy duzi i silni, posiadający długie i mocne łapki bracia są dumą rodziców – w domu pełno jest pucharów i medali, które zdobyły ich pieski w trakcie zawodów sportowych.

Wszystkie pieski, poza Jacentym.

Jacenty czuje się z tego powodu przygaszony, ale nie poddaje się! Uwielbia bowiem sztukę i to w każdym jej przejawie. Kamyki? Pióra? Kasztany? Glina? Kawałek skałki? Liście i patyki? To jego świat!

Więcej pod adresem: https://tekstomancja.wordpress.com/2023/07/07/jamnik-jacenty-juliette-lagrange/#more-2599

Podążaj własną drogą. Nie martw się, że różnisz się od innych. Rozwijaj swoje pasje. A Ty rodzicu – pozwól na to swojemu dziecku! Takie jest przesłanie tej niezwykle uroczej, pięknie zilustrowanej książki francuskiej autorki. Bohaterem jest gruby jamnik, a akcja rozgrywa się na ulicach Paryża. Perełka!

Więcej na blogu:

Więcej na...