Altanka pod magnolią

Sandra Podleska Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2023-06-28
2023-06-28

Wierzycie w przyjaźń damsko-męską?

Życie Moniki rozpada się na kawałeczki wraz ze śmiercią jej ukochanej córeczki, Aurelii. Mimo upływu trzech lat kobieta nie potrafi pogodzić się ze stratą dziecka, dlatego podejmuje decyzję o przeprowadzce do małej miejscowości, w której próbuje odzyskać wewnętrzną równowagę i skupić się na pracy jako ilustratorka. Jej świat przewraca się do góry nogami, gdy dowiaduje się o istnieniu dziewczynki łudząco podobnej do jej córki. Zdeterminowana postanawia ją odnaleźć. Jaką rolę w jej życiu odegra dwóch mężczyzn: architekt krajobrazu, Grzegorz oraz fryzjer, Piotrek? Gdzie kończy się granica między rozpaczą a obłędem? Czy zdruzgotanej kobiecie uda się w końcu odzyskać spokój ducha?

Książka zarówno o strachu przed miłością, jak i o samej miłości.

Główna bohaterka mierzy się z ogromną stratą, jaką jest śmierć dziecka.

Autorka opowiada o tym w taki sposób, że chwilami miałam wrażenie, iż chodzi tu o bliską mi osobę. Przeżywałam wszystkie emocje wraz z Moniką - główną bohaterką.

Sandra opisuje ponadto, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń. taka, gdzie jedno za drugim pójdzie w ogień.

W tej książce było wszystko, czego bym oczekiwała od powieści obyczajowej: piękny styl i wiarygodna fabuła.

Jestem zakochana w każdej książce Sandry i już nie mogę się doczekać kolejnej. Kto jeszcze nie czytał, niech szybko nadrabia!

Wierzycie w przyjaźń damsko-męską?

Tematy trudne ale styl pisania opowiadania z podstawówki. Do tego po 10 stronach wiadomo jak sie skończy. Szkoda mojego czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka opowiada o stracie dziecka, o byciu gejem, o trudnych relacjach rodzinnych i wielu innych aspektach życia codziennego, życia rodzinnego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka daje dużo do myślenia dla osób potrzebujących wsparcia kogoś bliskiego.

Książka daje dużo do myślenia dla osób potrzebujących wsparcia kogoś bliskiego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Powieśc o rodzinnej tragedi, która mogła wydarzyć sie w życiu.Polecam.

Powieśc o rodzinnej tragedi, która mogła wydarzyć sie w życiu.Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na książka opowiada o wielkiej stracie matki, o strachu przed miłością i o miłości.
Strata jaką poniosła główna bohaterka jest straszna w wersji czytane jak i w życiu.
Czasami zastanawiałam się jak faktycznie da się żyć po takiej stracie czy jest to możliwe.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moja ocena tej książki może być krzywdząca, ale oceniam audiobooka. Niestety, Pani Agnieszka Krzysztoń, pomimo, że ma dość przyjemny głos to swoją interpretacją, kładzie tę historię, szczególnie jeśli chodzi o postacie poza główną bohaterką. Miałam wrażenie, że robi usta w tak zwany "ciup", czytając męskie role i było to niezmiernie irytujące. Czasem lepiej jest nie cudować tylko polegać na naturalnym głosie.
W związku z powyższym ciężko mi coś napisać o klimacie samej powieści, bo po prostu go nie było za sprawą lektorki. Sama historia wydaje się ciekawa, jednak styl pisania i natężenie emocji też mi umknęło w związku z powyższym.

Piękna opowieść o życiu, stracie najukochańszego dziecka, o bólu i niemocy w tym wszystkim, ale też o życiu po tym... mocno dająca nadzieję, że życie mimo wszystko może być dalej piękne :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy po ogromnej tragedii można zacząć wszystko od nowa? Z takim pytaniem próbuje zmierzyć się główna bohaterka powieści. Monika nosi w swoim sercu przeogromny ból, kiedy to trzy lata wcześniej zmarła jej ukochana córeczka, Aurelia.

Niestety mimo upływającego czasu kobieta nie potrafi się z tym pogodzić. Podejmuje ważną decyzję i postanawia się przeprowadzić do małej miejscowości, gdzie będzie mogła skupić się na pracy, która wymaga od niej kreatywnego zacięcia.

Po przeprowadzce poznaje nowego sąsiada - Piotrka, który jest człowiekiem bardzo przyjacielskim. Monika pewnwgo razu, podczas spaceru znajduje na swej drodze coś, co wywraca jej życie do góry nogami. Zdesperowana kobieta za wszelką cenę próbuje odnaleźć osobę, do której należy znalezisko. Wtedy na jej drodze staje Grzegorz. Czy Monika wreszcie odnajdzie spokój i szczęście? Jaka połączy ich relacja? I co wspólnego ma Grzegorz z poszukiwaną przez Monikę osobą?

Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej powieści. Historia ukazana w niej może i jest bolesna, poruszająca, melancholijna, lecz zdecydowanie warta poznania, ponieważ dzięki temu możemy odnaleźć nadzieję i siłę w codziennym życiu. Bez żadnych zastrzeżeń mogę powiedzieć, że „Altanka pod magnolią” jest powieścią bardzo życiową, napisaną prosto z serca.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie zaliczam je do udanych. Życie głównej bohaterki rozpada się razem z śmiercią ukochanej córki, a kolejna konsekwencją tej sytuacji jest rozwód. Monika nie potrafi sobie poradzić ze stratą i dlatego postanawia się przeprowadzić, tam poznaje chłopaka, który z czasem okazuje się być prawdziwym przyjacielem oraz Grzegorza i jego córkę, która łudząco jest podobna do jej zmarłej córki.
Co wyniknie z tej znajomości ?
Koniecznie musicie przekonać się sami.
Książka jest pełna bólu po stracie dziecka, ale też dająca nadzieję na lepsze jutro. Autorka opisuje jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń, gdzie jedno za drugim pójdzie w ogień.
Wartościowa, życiowa, która zmusza do refleksji ✨

• Przeczytane 2023
  • Biblioteka