Szary okup

Okładka książki Szary okup Cristian Perfumo
Okładka książki Szary okup
Cristian Perfumo Wydawnictwo: Autornia Seria: Thrillery z Patagonii kryminał, sensacja, thriller
Thrillery z Patagonii

SZARY OKUP
Seria :Thillery z Paragoni
@autornia_com
@cristianperfumo

Czy mieliście kiedykolwiek sytuację, że chcąc być dobrym i uczciwym wyszliście na tym jako to się mówi "Jak zabłocki na mydle"?
I jeszcze jedno pytanie, czy lubicie książki na faktach?
Jeżeli tak to #szaryokup jest połączeniem kataklizmu z "naiwnością" lub może zbyt dużą szczerością. Bohater, który znalazł się w nieodpowiednim czasie i zrobił coś co następnie odbiło się na przyszłym życiu jego oraz jego rodziny.
Jest to książka w której autor zabiera nas do roku 1991. Doszło do erubcji wulkanu Hudson, co odczuli mieszkańcy regionu Aysen w Ameryce Południowej. Tony szarego pyłu przywitał wiatr do Puerto Deseado. To tutaj podczas śnieżnego pyłu doszło do tragicznego wypadku w którym zginęła kobieta, a zawartość jej bagażu którą przewoziła, przyprawiłby nie jedną osobę o szybsze bicie serca.Raul akurat tamtędy przejeżdżał i to on wziął jej bagaż, aby następnie oddać go policji. I w tym momencie zaczynają się jego oraz jego żony Gracieli kłopoty. Następnego ranka dowiaduje się że jego żona zostawiła uprowadzona, a on ściga się z czasem.

Książkę przeczytałam jako ebook, ale wiem że jest również wydana w wersji papierowej. Jest to świetny thiller psychologiczny którego akcja obejmuje dramatyczne wydarzenia. Autor oprócz autentycznych sytuacji podczas erubcji wulkanu, pokazał nam nastroje i zachowania ludzi oraz tego jak w istocie potoczyły się losy bohaterów w tamtym czasie oraz w przyszłości,co było bardzo ciekawe. Już od pierwszych stron, książka intryguje, ciekawi oraz fakt że opisane fakty, naprawdę się wydarzyły sprawiła że czyta się ją z prawdziwą przyjemnością. Autor oprócz erubcji wulkanu,skupił się również na relacjach małżonków co było dodatkowym plusem.Jest to historia którą fanom dobrego kryminału, thilleru napewno przypadnie do gustu, naładowana emocjami, trzymająca w ciągłym napięciu.Przyznam szczerz że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i napewno nie ostatnie. Polecam.
Czytajcie kochani.

SZARY OKUP
Seria :Thillery z Paragoni
@autornia_com
@cristianperfumo

I jeszcze jedno pytanie, czy lubicie książki na faktach?

Gdy wyświetlił mi się ebook z tą propozycją książkową i to przeczytaniu opisu zostałam zaintrygowana. Miasteczko odcięte od społeczeństwa na skutek erupcji wulkanu. Bohaterowi zostaje porwana żona, z żadnej strony pomocy. Bo policja okazuje się umoczona w korupcji. Do czego posunie się Raùl by odzyskać żonę? Pomimo tego, że książka momentami wydaje się za monotonna to muszę przyznać, że pomysł na fabułę był niebanalny. Bo jak się okazuje, że wszystko zapoczątkowało się kilka dni wcześniej na drodze podczas wypadku drogowego, a mężczyzna za swoją uczciwość płaci wysoką cenę.
Autor stworzył historię na dwóch płaszczyznach czasowych. W przeszłości, gdy doszło do porwania i przyszłości, gdy dowiadujemy się jak tamte wydarzenia miały wpływ na bohaterów.

„Nienawiść, podobnie jak miłość, budzi emocje, które powodują, że działamy bez zastanowienia.”

Puerto Deseado – miasto, położone w malowniczej Patagonii, krainie geograficznej ulokowanej na terenie Argentyny i Chile, między oceanem Atlantyckim i Spokojnym. To był dzień jak każdy inny. Jadąc samochodem, nie spodziewałeś się, że za chwilę całe Twoje życie niepowtarzalnie się zmieni. Z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną, wyprzedziło Cię luksusowe auto, którego kierowcę kilka chwil później minąłeś martwego. Tragiczny wypadek, zmiażdżona karoseria i żadnego żywego człowieka w zasięgu wzroku. Choć próbujesz, dla ofiary, która okazuje się kobietą, nie możesz już nic zrobić. Postanawiasz udać się do najbliższego miasteczka i zawiadomić o zdarzeniu odpowiednie służby. Wtedy jednak dostrzegasz w zdemolowanym pojeździe otwartą walizkę, z której wyłaniają się niezliczone pliki banknotów… Wiedziony impulsem i rozochocony tym, że nikt inny nie wie o zaistniałej sytuacji, postanawiasz zabrać ją ze sobą i zastanowić się nad tym, co z nią uczynić dopiero w domu. W tym momencie popełniasz pierwszy, brzemienny w konsekwencje błąd.

„Za każdym razem powtarzałem, że mnie nie przekona, że decyzja już zapadła. Jednak nie wiedzieliśmy, ani ona, ani ja, że była to najgorsza decyzja w moim życiu.”

Po przeliczeniu pieniędzy okazuje się, że właśnie znalazłeś trzy miliony dolarów. Taka kwota jest czymś niewyobrażalnym dla byłego wojskowego, okazjonalnie zajmującego się spawaniem, pracującego jako pielęgniarz. Trzy miliony. Pliki pieniędzy, o których wiesz tylko Ty – i Twoja żona, która bynajmniej nie namawia Cię do oddania znaleziska policji. A wręcz przeciwnie… Ty jednak przez całe życie byłeś uczciwy, w związku z czym przekazujesz całą kwotę w ręce odpowiednich służb. W tym momencie popełniasz drugi błąd, którego rezultat będzie jeszcze bardziej dotkliwy od poprzedniego…

„Pomyślałem o tym, jak ogromna może być przepaść między prawdziwym obliczem danej osoby a obrazem, który projektuje w tak małej społeczności jak nasza.”

Kilkaset kilometrów od Twojego miasta dochodzi do erupcji wulkanu. Szalejąca wichura przenosi pył wszędzie – nawet i do Puerto Desado, które szarzeje, przykryte nim niczym kocem. Duszącym, mrocznym pledem, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Mieszkańcy szaleją z obawy o jego toksyczność. Gromadzą zapasy, zamykają się w domach i zachowują zupełnie jak podczas pandemii. Nikt nie wie bowiem czy pył jest szkodliwy – i w jak dużym stopniu. Kiedy wracasz do domu, aby się w nim schronić, okazuje się on jednak całkowicie pusty. Twojej żony Gracieli nigdzie nie ma. Czy to możliwe, aby gdzieś wyszła, ignorując zagrożenie? Kiedy dzwoni telefon, wszystko staje się boleśnie jasne… Kobieta, którą znalazłeś w samochodzie, była częścią trio, trudniącego się przemytem narkotyków. Pozostała dwójka – jej bracia – mają się dobrze… i właśnie porwali Twoją żonę, oczekując półtoramilionowego okupu. Od Ciebie – biednego pielęgniarza! Z niewiadomego powodu są oni przekonani o tym, że oddałeś policji tylko połowę znalezionej kwoty – resztę zatrzymując dla siebie. Cóż, nie opłacało się być uczciwym… Życie ukochanej jest jednak dla Ciebie wartością bezcenną, w związku z czym postanawiasz zrobić wszystko, aby udowodnić porywaczom, że całą walizkę pieniędzy przekazałeś służbom. Jakież wielkie ogarnia Cię zdziwienie, kiedy na posterunku prosisz o kopię spisanego wówczas oświadczenia, na którym widnieje, że oddałeś jedynie półtora miliona… Czyżbyś zupełnie zwariował? Jesteś pewien, że nie. A może… przyjmujący od Ciebie zeznanie komisarz sfałszował dokument, zgarniając resztę kwoty dla siebie? Nie to jest jednak teraz najważniejsze.

„Ostatni raz strzelał z tego Colta, gdy ratował Gracielę. To ironia – ale dwadzieścia siedem lat później użyje go, by ją zabić.”

Fakty prezentują się następująco. Twoja żona została porwana przez dwóch nieobliczalnie niebezpiecznych dilerów narkotyków, przekonanych o tym, że posiadasz półtora miliona, należącego do nich. Nie masz żadnej możliwości, aby udowodnić, że oddałeś wszystkie pieniądze policji. Nie masz także ani czasu, ani możliwości, by zebrać tak absurdalnie ogromną kwotę… Jak cenne okaże się dla Ciebie życie Twojej żony? Co będziesz w stanie uczynić, aby je ocalić? Zewsząd da się posłyszeć głosy mówiące o tym, jak bardzo uczciwość jest ważna… Czy jednak gdybyś ponownie znalazł 3 miliony, wiedząc o tym, co dziś już wiesz, oddałbyś je? A może, ale tylko może rozpoczął zupełnie inne życie, wolny od konsekwencji? Cóż, na tego rodzaju rozważania jest już za późno. Dziś możesz już tylko stoczyć z góry przegraną walkę, która niezależnie od podjętych działań zakończy się źle. A każda jej runda będzie krótsza i boleśniejsza od poprzedniej…

„Gdy pojawi się jakaś myśl, należy ją obserwować, a następnie pozwolić jej odejść, by umysł powrócił do chwili obecnej. Ale jak odpuścić sobie coś takiego? Jak można zignorować strzałę, która tak długo tkwi w piersi?”

Wielokrotnie zastanawiałam się nad tym, co uczyniłabym, gdybym znalazła dużą ilość gotówki. Zwróciłabym ją, wykazując się daleko idącą uczciwością, czy też zagarnęłabym ją dla siebie? Szczerze powiedziawszy, raczej zdecydowałabym się na drugie rozwiązanie – szczególnie, jeśli kwota byłaby tak absurdalnie wielka, jak w przypadku Raúla, bohatera powieści „Szary okup”. Kiedy dowiedziałam się o podjętej przez niego decyzji, poczułam podziw, będąc pewną, że niewielu zachowałoby się tak jak on.

Książkę „Szary okup” czytałam jako e-booka. Cieszę się jednak, że została wydana również w wersji papierowej z uwagi na to, że te w dalszym ciągu są o wiele bardziej popularne – a jest to pozycja, którą zdecydowanie warto przeczytać. Tym bardziej ubolewam nad tym, że dotychczas widziałam ją niewiele razy, z czego wyciągam prosty wniosek: powinna być o wiele bardziej promowana, miast ginąć w gąszczu najbardziej znanych (i często o wiele gorszych) propozycji czytelniczych. To świetnie skonstruowany thriller, który porwał mnie od pierwszej strony, nie wypuszczając z przykurzonych pyłem objęć aż do ostatniej kartki. Narracja prowadzona jest w dwóch liniach czasowych (obecnej i przeszłej, sprzed 27 lat),które z każdym kolejnym rozdziałem zazębiają się ze sobą coraz bardziej, w końcu tworząc dobrze naoliwioną, choć ubrudzoną bardzo ciemnym, mrocznym smarem, maszynę. Machinę konsekwencji złych decyzji, podążenia ścieżką A, zamiast ścieżki B, mnóstwa tragedii i zniszczonych żyć – wszystko to w atmosferze grozy i niepokoju, które tak bardzo sobie ukochałam. „Szary okup” to świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią niebanalne pomysły na fabułę, dreszczyk emocji, niegasnące zaciekawienie i… po prostu doskonale skonstruowane thrillery. Sądzę, że gdyby takie książki były bardziej promowane, ilość fanów tego gatunku zdecydowanie by wzrosła. Przeczytaj. I zastanów się co zrobisz, kiedy każdy uczynek przykryje pył – a Ty będziesz widział już tylko własne sumienie. Czarne? Białe? A może szare? Jak wiele uczynisz, by uratować ukochaną osobę? 9.5/10!

„Te wszystkie lata dręczenia się pytaniem: ‘co było, gdyby…?’ niewiele mi pomogły, bo nie doszedłem do żadnych wniosków. To pytanie to najgorsza trucizna, jaką można wlać do duszy człowieka.”
Instagram.com/thrillerly

Na Chile wybucha wulkan Hudson. Chmura popiołów jest tak duża że 1/3 kraju jest pokryta wulkanicznym pyłem. Akcja książki rozpoczyna się w 1991r. to wtedy Hudson dał o sobie znać. Miasto Puerto Deseado w Argentynie jest jednym z miejsc do którego dotarła chmura wulkaniczna. Gdy służby walczą z paniką w mieście dzieje się tam coś jeszcze.
Raúlu Ibáñezie jest pielęgniarzem. Mieszka w mieście Puerto Deseado wraz ze swoją drugą połowką Gracjelą. Jednak pewnego dnia kobieta znika i nie ma po niej śladu a Raúl dostaje telefon od porywaczy a życie jego żony zostaje wycenione na półtora miliona dolarów, które mężczyzna żekomo sobie kiedyś przywłaszczył. Na uzbieranie takiej kwoty Raúl ma zaledwie 24h. Czy mężczyzna zdoła uratować swoją żonę, a może to tylko zły sen ?

Kochani świetny thriller bardzo nietuzinkowy. Doskonale napisany!! Świetna dynamika akcji, doskonała fabuła, multum emocji a także szczypta historii. To co mie urzekło w tej powoesci to to że była pisana jakby w dwóch sterfach czasowych jedna w latach dzieiedziesiatych gdy Raúl był młodym mężczyzną i druga w latach dwutysięcznych gdy to nasz główny bohater był już dużo starszy miał syna i spisywał swoje dzieje na papier.
Świetne doświadczenie jeżeli chodzi o tak zróżnicowany czas. Poglad na tą samą codzienność z dwóch perspektyw wiekowych. Cos pieknego. Nie można było zgadnąć co będzie na końcu tej powieści ani nie byłam wstanie wyprzedzić biegu wydarzeń. Książka lekko napisana, wciągająca, bardzo nasycona emocjami. Krótko mówiąc doskonała 😃
Wszystkich fanów thrillerów, kryminałów zachcem do sięgnięcia po tą książkę.
Pssyt. Dostępna na platformie #Legimi 😃 przyjemniej lektury moliki.
Wydawnictwo @ dziekuje za możliwość recenzji kolejnej cudownej historii ❤️

Raúlu Ibáñezie jest pielęgniarzem....

Książka z dużym potencjałem, czytając opis szykowałam się na świetną historię z zapowiadany klimatem Patagoni. Niestety moim zdaniem autor nie stworzył żadnego klimatu, nie potrafi budować napięcia i prowadzić akcji. Miałam wrażenie, że książka pisana jest przez kogoś początkującego, a na pewno niezbyt utalentowanego... Błędy w korekcie tekstu również nie pomogły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Raul Ibanez budzi się pewnego ranka i odkrywa dwie rzeczy: jego żona zniknęła a wszystko dookoła pokrywa szary pył. Już na początku mamy więc zagadki do rozwiązania. Co się stało z Gracielą i skąd to zanieczyszczenie?

Winnym wszechobecnej szarości jest chilijski wulkan Hudson, którego erupcja w 1991 roku pokryła pyłem wielkie połacie Chile, Argentyny i Falklandów. Opad wstrzymał ruch powietrzny i kołowy. Drobiny wulkanicznego popiołu dostają się wszędzie. Nie da się wyjść z domu bez maski i gogli narciarskich. Samochody stoją bezczynnie.

W tych nietypowych warunkach rozwija się akcja thrillera „Szary okup”. Raul szybko się dowiaduje, że Graciela została porwana, a wszystko zaczęło się od wypadku na autostradzie kilka dni wcześniej.

Mężczyzna zabrał pieniądze z rozbitego samochodu, po czym naszły go wyrzuty sumienia, które nakazały zwrócić forsę policji. Jedno i drugie było błędem. Teraz porywacze żądają zwrotu krwawych banknotów, których on nie ma. Na dodatek okazuje się, że protokół policyjny został sfałszowany.

Raul nie może liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy i bez tego w kraju w stanie klęski żywiołowej mają pełne ręce roboty. Wie też już, że nie może im ufać. Postanawia działać na własną rękę.

Ćwierć wieku później ukrywa się w pustym domu, gdzie spisuje relację z tamtych zdarzeń. Przez jakiś czas autor przeplata dwie przestrzenie czasowe, które później łączą się w całość. Dowiadujemy się co stało się z Gracielą po feralnej nocy.

Stopniowe odkrywanie tajemnic małżeństwa okazało się wciągające, choć książka ponownie bardziej przypomina mi dramat rodzinny niż thriller.

Autor pokazuje jak jeden czyn ciągnie za sobą lawinę zdarzeń, co w sumie zabiera kilkadziesiąt lat. Skutki rozchodzą się jak fale na wodzie, wciągając w swój wir jego bliskich.

Wiecie gdzie leży Patagonia? Powiem szczerze, że wcześniej ta kraina geograficzna była mi obca.
Dzięki @autornia_com mogłam jednak przeczytać thriller z Patagonii autorstwa Cristiana Perfumo. I tym samym poznać bliżej ten region świata.

Jest rok 1991. Raul wstaje wcześnie do pracy jak co rano. Tym razem coś jest nie tak. Jego żony nie ma, a całe miasteczko pokrywa warstwa pyłu, który nadal spada z nieba.

Raul jest pewien, że Graciela gdzieś wyszła z domu. Zdarzało się to już wcześniej. Wszystko się zmienia, kiedy odbiera telefon i słyszy, że ma oddać półtora miliona dolarów, które ukradł albo jego żona nigdy nie wróci do domu. Jest jednak jeden problem, bo Raul nie ukradł żadnych pieniędzy. A suma, której żądają porywacze jest dla niego nieosiągalna.

Co zrobi Raul, aby odzyskać Graciele?

Pierwszy raz miałam okazję przeczytać argentyński thriller. Akcja "Szarego okupu" dzieje się w czasie wybuchu wulkanu Hudson i jest to autentyczna cześć historii. Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano, słońca nie widać, za to cały dom z Wami włącznie pokrywa gruba warstwa pyłu.

Fabuła mnie wciągnęła. Jest prowadzona dwutorowo. Oprócz wydarzeń z 1991 roku są też wydarzenia aktualne. Powoli odkrywamy, jak porwanie wpłynęło na życie Raula i jego bliskich. Jak potoczyła się jego historia. Autor zastosował ciekawy zabieg, książki w książce. Ponieważ to główny bohater postanawia po latach spisać swoją historię.

Napięcie rośnie z każdą stroną. Wydarzenia związane z erupcją wulkanu dodają akcji dramatyzmu, ale i realizmu. Autor pokazuje też funkcjonowanie służb w tamtym czasie. Korupcja, współpraca lub przymykanie oka na działanie karteli narkotykowych są na porządku dziennym. Czy tak jest i dzisiaj?

Po lekturze nasuwa mi się pytanie, czy uczciwość zawsze popłaca? Jakie jest Wasze zdanie?

Dzień dobry pandzioszki

Zawsze stawiacie na uczciwość, czy czasami zdążą Wam się użyć kłamstewka?

Puerto Deseado rok 1991.
Raúl pewnego ranka, zaraz po przebudzeniu odkrywa dwie rzeczy.
Jedną z nich jest zaginięcie jego żony Gracieli, a drugą jest to, że całe Puerto Deseado jest pokryte szarym, śmierdzącym siarką pyłem.
Gdy pierwszy szok z wszechobecnym pyłem znika, Raúl postanawia ruszyć na poszukiwania żony.
Długo nie musiał żyć w nieświadomości, gdyż porywacze Gracieli szybko się do niego odezwali.
Okazało się, że kilka dni przed porwaniem mężczyzna był świadkiem śmiertelnego wypadku samochodowego, chcąc sprawdzić, czy z kierowcą jest wszystko w porządku, natrafia na torbę wypchaną dolarami.
Zabiera torbę do swojego auta, zamierza zwrócić je później.
Raúl jest w szoku, gdy porywacze oznajmiają mu, że ma zwrócić ukradzione 1,5 miliona dolarów, inaczej skrzywdzą jego żonę.
Całość znalezioną w wypadku, czyli 3 miliony dolarów zwrócił przecież na policję.

Czy Raúl udowodni porywaczom, że to pomyłka i jest uczciwym człowiekiem?
Czy może mężczyzna jednak zachował sobie połowę łupu?

Po przeczytaniu opisu książki, od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać!
Porwanie, zaginione pieniądze oraz erupcja wulkanu Hudson.
Te trzy tematy kupiły mnie całkowicie.
Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności poznać twórczości Cristian Perfumo i nie wiedziałam, jak nastawić się do tej książki.
Jestem szczerze zachwycona, gdyż książkę czytało się szybko, z emocjami i bez momentów nudy.
Autor świetnie mieszał, ze sobą czas teraźniejszy i przyszły, co stworzyło pełną napięcia historie!
Jeśli nie mieliście przyjemności czytać czegoś spod pióra autora, to spróbujcie koniecznie, bo według mnie warto.

Ocenka: 9/10

Dzień dobry pandzioszki

Zawsze stawiacie na uczciwość, czy czasami zdążą Wam się użyć kłamstewka?

Puerto Deseado rok 1991.
Raúl pewnego ranka, zaraz po przebudzeniu odkrywa dwie rzeczy.
Gdy pierwszy szok z wszechobecnym pyłem znika,...

🌺Dziękuję wydawnictwu @autornia_com za zaufanie.

"Szary okup" Cristian Perfumo jest to thriller psychologiczny, który jest niezwykle wciągający a zarazem poruszający.
Akcja w książce jest dynamiczna.
Autor świetnie wplata wątki teraźniejszości z przeszłością i przedstawia prawdziwe wydarzenia które miały miejsce w Puerto Deseado.

Raul budzi się rankiem 1991roku i dostrzega, że wszystko łącznie z nim samym pokryte jest pyłem wulkanicznym, a jego żony nie ma obok niego.
Udaje się na poszukiwania, które niestety nie przynoszą oczekiwanego rezultatu a wiecej zagadek,zrezygnowany Raul odbiera telefon w którym porywacze żądają okupu a raczej swojej własności.
Mężczyzna był świadkiem śmiertelnego wypadku w którym znalazł tajemnicza walizkę pełną pieniędzy ale oddał ją policji, niestety porywacze nie wierzą mu.
Czy Raul zdoła uratować żonę?

"Przeczesałem ręką sztywne od pyłu włosy, a odbicie, które zobaczyłem w łazienkowym lustrze, sparaliżowało mnie."

"Pierwszy raz w życiu bałem się ukochanej osoby. Zęby i wargi miała czerwone od krwi Federico, a z jej podrażnionych popiołem oczu, ziała nienawiść."

🌺Moja opinia 9/10

🌺Dziękuję wydawnictwu @autornia_com za zaufanie.

Akcja w książce jest dynamiczna.

Raul budzi się rankiem 1991roku i...

„Pierwsze ostrzeżenie o tym, że coś jest nie tak, wysłał mój nakręcany budzik. Jego dzwonek zabrzmiał identycznie jak co dzień, ale gdy wyciągnąłem rękę, aby go wyłączyć, poczułem, że cały jest pokryty kurzem. Jakby go nikt nie czyścił od wielu lat.”
***
Argentyńskie miasto Puerto Deseado. Rok 1991. Raúl budzi się pewnego dnia w nowej, dziwnej rzeczywistości. Całe mieszkanie, ba - nawet cała okolica na zewnątrz, pokryta jest duszącym, brunatnym pyłem. O dziwo, nie to jednak go martwi. W łóżku obok niego powinna znajdować się ukochana żona, a tej jednak nigdzie nie ma… Niebawem dzwoni telefon, a rozmówca po drugiej stronie z całą pewnością nie ma zamiaru przekazać mu dobrej wiadomości. Żąda zwrotu ogromnej gotówki w zamian za życie Gracieli. Gotówki, której Raúl nie posiada. Od tej chwili rozpoczyna się walka z czasem, z własnymi ograniczeniami i z lękiem o życie najbliższej osoby.
„Szary pył” to jeden z tych thrillerów, od których człowiek naprawdę nie potrafi się oderwać. Akcja jest szybka, tutaj nie ma miejsca na zbędne opisy, czy czynności bohaterów, które mają na celu chyba jedynie zapełnić strony książki. Tu wszystko jest przemyślane. Poznajemy historię z 1991 roku, gdy miała miejsce erupcja chilijskiego wulkanu Hudson, ale autor momentami przenosi nas w czasy obecne, które zapewniam, są ściśle powiązane z przeszłością.
To moje pierwsze zetknięcie z serią Thrillerów z Patagonii (dla wyjaśnienia: Patagonia to region geograficzny na terenie Argentyny 🇦🇷 i Chile 🇨🇱),ale muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Jeśli nie czytaliście jeszcze literatury rodem z Ameryki Południowej - będzie to idealny start ☺️👍🏻🔥

***

• W planach ebook
  • Biblioteka!
  • Moje
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Szary okup