Deniwelacja

Okładka książki Deniwelacja Remigiusz Mróz
Okładka książki Deniwelacja
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 4)
Filia
2023-10-25
2017-05-10

Ależ to było pogmatwane. I ten Forst w Hiszpanii... Przepraszam, że to napiszę, ale ten wątek skojarzył mi się tylko z filmami Patryka Vegi... Trochę zmieniamy ton, ale Bestia z Giewontu gdzieś tam się jeszcze przewija, żeby czytelnik nie zapomniał o monetach. Końcówka napawa mnie jednak optymizmem, bo może wrócimy do czegoś, co było w pierwszym tomie? Nie chcę dużo zdradzać. Był to również tom, który połknęłabym w jeden dzień, ale żyć trzeba też. Nie zraziłam się i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom (zaznaczę, że za kilka dni będzie miała premiera dziewiątka, więc jeszcze lepiej, że się z Forstem tak szybko nie rozstanę).

Chyba najslabszy z czterech tomow przygod komisarza Forsta . Rozumiem ze umieszczenie Forsta w Hidszpani bylo zabiegiem odswiezajacym serie ale spodziewalem sie czegos wiecej bardziej rozbudowanego po tym watku .Jakos tez do konca nie siadl mi tez watek zaczerpniety z "dziewczyn z dubaju " . Szkoda tez ze watek bestii z Geiwontu ciagniety jest tak dlugo .
Na plus napewno odbior tej czesci jako audiobokk czytany przez lektora pana Krzysztofa Gosztyłe.
Pewnie z sentymentu zeby dowiedziec sie jak sie zakonczy watek bestii przeczytam /odslucham kolejny tom .

Na plus napewno...

Czwarta część trylogii z Forstem. Dość zaskakujące zakończenie, ale niekoniecznie zaskakujące pozytywnie. To kim jest morderca było nieco dziwne, ostatnia scena i wracanie do skończonego wątku też raczej niepotrzebne.

Dobra cześć. Ja bardzo lubię Forsta. To, że główny bohater ma więcej szczęścia jak rozumu, jest dla mnie czymś normalnym. Nawet w każdym filmie zazwyczaj główni bohaterowie to cyborgi :D Ale nie zmienia to faktu, że dobrze przyjmuje się ten cykl z Forstem. Tyle razy otworzyłam szeroko oczy, czytając tą część, że chyba nie zliczę. I za to bardzo doceniam!

Obawiałem się, że to nastąpi. Czyli składanie czegoś z elementów, które się dobrze sprawdzają, ale razem niekoniecznie współgrają. Dobrze jest, gdy bohaterowie ewoluują i te przemiany były widoczne już w poprzednich częściach, tylko że nie wypada to najlepiej, gdy autor zmienia ich osobowość, bo tak pasuje w fabule. W pewnym momencie pomyślałem sobie: "Zaraz wyciągnie skądś Szrebską", no i reszty możecie się domyślić. Po udanych pierwszych trzech częściach postanowiłem zakończyć przygodę z tą serią.

Uwielbiam tę serią. Jedna z najlepszych kryminalnych jakie czytałem.

Uwielbiam tę serią. Jedna z najlepszych kryminalnych jakie czytałem.

Bardzo fajna książka, zdecydowanie nie żałuję, że zdecydowałam się sięgnąć po tą serię. Jestem zdziwiona powrócenia jednego z wątków, ponieważ myślałam że został zakończony w tomie 3 jednak zabieram się już za następną część by zobaczyć co się stanie.

To jest mój koniec z tą serią. Ja to już wszystko czytałam. Autor tak bardzo powiela schemat poprzednich książek, że ani trochę nie czuję jakbym czytała nowy tom.
Przeczytałam jeszcze opis kolejnego tomu i wiem, że tam ten schemat wraca z powrotem (już po samym opisie!). To tym bardziej mnie umocniło w postanowieniu by tą serię porzucić.

Kolejna, czwarta część z serii książek z komisarzem Forstem rozgrywająca się w górach. Tak samo dobra jak trzy poprzednie, ale to wyłącznie moja skromna opinia :-)

Tom 4 trylogii z Forstem! 🤪 Na tomie 5 jest napisane że to pentalogia - w to też nie wierzcie! Deniwelację czyta się bardzo dobrze... do pewnego momentu kiedy to okazuje się, że to co się dzieje niekoniecznie dzieje się tu i teraz i jest takie "WHAT?", ale to jeszcze spoko. To co nastąpiło w momencie odkrycia kart a propos mordercy nieco mnie zaskoczyło, baaaa! Poczułam się oszukana! I chyba mi się to nie podobało... 🤔🙄. Ale całość polecam!

• 2017
  • Remigiusz Mróz