Ptaszynka 2

Okładka książki Ptaszynka 2 Katarzyna Strawińska
Okładka książki Ptaszynka 2
Katarzyna Strawińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia Davies (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bracia Davies (tom 2)
NieZwykłe
2024-03-06
2024-03-06
18+

Drugi tom serii o braciach Davies to kontynuacja losów Anthony’ego i Hope. Gdy kobieta budzi się sama w mieszkaniu wali jej się cały świat, gdyż zdaje sobie sprawę, że mężczyzna od niej odszedł. Próbując wrócić do normalnego życia zaczyna je odbudowywać znajdując nową pracę i ciesząc się z małych rzeczy. Nie ma pojęcia jednak, że jest pod jego stałą obserwacją....

Długo się zastanawiałyśmy jak odpowiednio ubrać w słowa nasze uczucia względem tej książki. I wiecie co? Nie da się tego zrobić w jednoznaczny sposób. Drugi tom serii Bracia Davies potrafił wywoływać w nas skrajne emocje. Od niemalże zachwytu na początku książki - zwłaszcza jeżeli chodzi o fragment książki dotyczący sytuacji w domku stojącym pośród śnieżnych zasp gdzie uważamy autorka stworzyła ogólnie panujący znakomity klimat - poprzez zażenowanie zachowaniem bohaterki, która co i rusz płakała i mimo bycia już dorosłą kobietą pozwalała rodzicom aby traktowano ją jak małe dziecko, któremu można dać szlaban. Taka jednak jej rola miała być ponadto rozumiemy, że duży zapewne wpływ na jej charakter miała apodyktyczność matki.

Jeżeli kojarzycie filmy typu "W krzywym zwierciadle" to "Ptaszynka 2" będzie jak dla nas ich książkowym odwzorowaniem. Lekturę trzeba brać z przymrużeniem oka pamiętając, że jest to fikcja literacka ponieważ znaleźć tu możemy kilka absurdów, które nie wydaje nam się aby w realnym życiu mogły mieć odwzorowanie.

Ogólnie przyznajemy, że mimo powyższego naprawdę spędziłyśmy miło czas z tą lekturą. Katarzyna Strawińska ma lekki styl pisania a dodatkowo przez stale dynamiczną akcję sprawia, że czytelnik błyskawicznie pochłania tę historię.

Polecamy wszystkim osobom, które potrafią podczas czytania się zdystansować i mają ochotę na coś niewymagającego co pozwoli po prostu spędzić miło popołudnie :)

Długo...

🐦‍⬛”Nigdy nie przestałaś mnie mieć, Hope, nawet na ułamek sekundy. Wiem, bo nie było sekundy, w której potrafiłbym pozbyć się ciebie z mojej głowy.”🐦‍⬛

3.5/5⭐️

Opis:
Powoli zaczyna odbudowywać swoje życie. Znajduje nową pracę i cieszy się z małych rzeczy. Nie wie jednak, że Anthony stale ją obserwuje.

Recenzja:
Jestem tak potwornie zawiedziona tą częścią. Kompletnie nie mogę zrozumieć co tu się wydarzyło. Pierwszy tom był świetny. Wciągnęłam go w jeden wieczór, ale tu ewidentnie poszło coś nie tak.

Z podanego opisu wynika, że Hope pomaga brat Anthonego - Colin, a kobieta nie radzi sobie z ucieczką ukochanego. Niestety to wszystko zostało totalnie spłaszczone do jednego może dwóch rozdziałów…
Żadnych większych opisów pomocy czy refleksji.

Motyw second chance jest, jednym z tych, których nie lubię i ta książka jest idealnym przykładem dlaczego.
SPOJLER: Hope wybacza Anthonemu już w 3 rozdziale(??)
Nie otrzymujemy żadnych starań o wybaczenie, które po tak spektakularnym „zerwaniu” powinny trwać conajmniej pół książki…

Co do Hope. W pewnym momencie książki zaczęłam wierzyć, że się zmienia. Staje się odważną i pewną siebie kobietą, jednak zaraz wszystko legło w gruzach. Hope zachowuje się jak dziecko. Wiemy jak wiele przeszła, ale osobiście uważam to za lekką przesadę.

Anthony w ogóle nie zachowuje się jak dojrzały 30 letni facet. Te zdrabnianie wszystkiego i zwracanie się do Hope jak do dziecka…Nie wydaje mi się, że tak zachowywałaby się przemytnik i szanowany w półświatku człowiek.

Choć faktycznie było kilka fajnych i zabawnych momentów nie rekompensuje to bardzo chaotycznej fabuły. Pojawiały się tu sceny kompletnie od czapy i nie tworzyło to zbytnio porywającej historii.

3.5/5⭐️

Opis:
Zrozpaczona kobieta przez długi czas z trudem radzi sobie z...

Katarzyna Strawińska pokazała, że czasem ktoś obcy jest w stanie więcej dla nas zrobić niż własna rodzina. Pokazała również, że nie pieniądze są w życiu ważne, a danie , okazywanie miłości za każdym razem, a zwłaszcza w chwilach kiedy tego najbardziej potrzebujemy.
W książce pojawiają się nowe postacie, które wnoszą niezwykły zwrot akcji.
Bardzo podoba mi się styl i sposób pisania.
Uwierzcie mi w tej książce nie zabraknie uczuć, emocji zarówno tych smutnych ale również radosnych. Polecam.

W książce pojawiają się nowe postacie, które wnoszą niezwykły zwrot akcji.
Bardzo podoba mi się styl i sposób...

Tytuł : Ptaszynka 2. Bracia Davies #2
Autor : Katarzyna Strawińska
Wydawnictwo Niezwykłe
Data premiery : 06.03.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Zrozpaczona kobieta przez długi czas z trudem radzi sobie z codziennością. Na jej drodze pojawia się Colin Davies, brat Anthony’ego, który pomaga jej przejść przez ten trudny etap. Hope obiecuje sobie, że wyjdzie z tego silniejsza i nigdy więcej nie pozwoli Anthony’emu zbliżyć się do siebie.
Powoli zaczyna odbudowywać swoje życie. Znajduje nową pracę i cieszy się z małych rzeczy. Jednak nie ma pojęcia, że Anthony stale ją obserwuje i nieustannie zapewnia jej bezpieczeństwo. Czy mężczyzna wyjdzie w końcu z cienia?
Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

"Anthony Davies stał się dla mnie najważniejszą osobą, a moje bijące szaleńczo serce ogrzewało mnie po same czubki palców. Czy byliśmy sobie pisani? Tak, zdecydowanie tak. Anthony Davies był najpiękniejszym przypadkiem w całym moim życiu."

Hope musi poradzić sobie z tym, że Anthony ją zostawił, bez żadnego słowa tylko listem, który nic nie wyjaśnia. Bez pożegnania zabierając ze sobą pierścionek zaręczynowy i serce Hope w pakiecie.
Z pomocą przychodzi jej Colin, chłopak nadal uważa ją za swoją siostrę i zrobi wszystko aby Anthony’ego zjadła zazdrość. Dziewczyna nie wie, że mężczyzna nie zrezygnował z niej tak do końca, że cały czas ją obserwuje i że ma ochronę.
Czy kiedy Anthony zrozumie swój błąd i będzie chciał wrócić, Hope mu wybaczy?
Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?
Czy stracone zaufanie można odzyskać?

"Chcia­łem usły­szeć, że za­wsze sta­nie u mo­je­go boku, cho­ciaż te słowa nie mia­ły­by żad­ne­go zna­cze­nia. Do­pie­ro czyny Hope będą sta­no­wić fun­da­ment mo­je­go za­ufa­nia."

Czytając historię na wattpad nie sądziłam, że będzie podzielona na 3 tomy, bynajmniej pochłonęłam książkę tak jakbym ją czytała pierwszy raz.
Lekkie pióro autorki sprawia, że czujemy niedosyt i chcemy więcej.
Nadejdzie długo wyczekiwany moment zbliżenia między Hope a Anthonym i uwierzcie, nieraz zrobi się gorąco. 🔥
Bohaterowie rozwijają się i poznajemy coraz to nowe cechy charakteru.
Anthony odkrywa w sobie delikatność, a Hope pokazuje, że niewinność też ma pazurki.
Zakończenie sprawia, że z niecierpliwością czekam na kontynuację.
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje
#ewelabook

Tytuł : Ptaszynka 2. Bracia Davies #2
Autor : Katarzyna Strawińska
Wydawnictwo Niezwykłe
Data premiery : 06.03.2024r.
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Zrozpaczona kobieta przez długi czas z...

Zakochałam się!
Pierwsza część mną zawładnęła, tę pokochałam jeszcze bardziej! Spora dawka humoru, idealna na wyluzowanie.

Zakochałam się!

𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 "𝑃𝑡𝑎𝑠𝑧𝑦𝑛𝑘𝑎 2" .・❀.・

! Opis zawiera spoilery !

Wyczekiwałam tej książki wystarczająco długo, bo teraz tak szybko się z nią pożegnać.. oczywiście nie jest to koniec historii naszych ukochanych bohaterów. Jednak to nie zmienia faktu, że ewidentnie przedłużałam samo zakończenie, by jeszcze się z nimi nie żegnać.

" Hope budzi się w mieszkaniu całkiem sama. Szybko dociera do niej, że Anthony odszedł, a wszystko, co było między nimi, jest już skończone."

Ten tom dostarczy wam dużą dawkę humoru, która wciągnie was od pierwszych stron, a co za tym idzie.. również wywoła was wiele emocji. Nie zawsze tych dobrych.

Tak jak Kasia zapowiadała przed wydaniem, a nawet możemy przeczytać w dedykacji. Mam ochotę postawić tą książkę w kąt, by przemyślała swoje zachowanie.

Główna bohaterka 𝐻𝑜𝑝𝑒 w tej części jest bardziej otwartą postacią, oraz nie ma co ukrywać, jest niezwykle wrażliwa.

𝐴𝑛𝑡ℎ𝑜𝑛𝑦 chodź uwielbiam tego faceta, doprowadzał mnie niejednokrotnie do śmiechu. To w tym tomie troszkę nadszarpnął mojego zaufania. Byłam w szoku, że po ich wspólnych przeżyciach, był w stanie zostawić Hope całkowicie samą. Z każdym rozdziałem jednak nadrabiał i postanowiłam mu wybaczyć.

W "Ptaszynka 2" bardziej poznajemy braci Davies, którzy dostarczają masę humoru. I postacie są cudownie wykreowane, Matt jak i Collin mają niesamowitą osobowość. Dbają o Hope, jak o młodszą siostrę. Matt dba o jej zdrowie, jak i przynosi ulubione soczki w kartoniku. Natomiast Collin od samych chwili ją wspierał.

Ta część jest pełna miłości i uczuć. Historia tej dwójki, choć zaczęła się od całkowitego przypadku, złączyła bohaterów na zawsze. Gdy Hope zakochiwała się w jego ciszy, Anthony zaczął kochać jej głos, który niczym delikatny płatek śniegu muskał jego wrażliwą skórę.

𝐷𝑙𝑎 𝑚𝑛𝑖𝑒 𝑘𝑠𝑖ąż𝑘𝑎 𝑜𝑡𝑟𝑧𝑦𝑚𝑢𝑗𝑒 5/5 ✩
𝑤𝑎𝑠𝑧𝑎 "𝑝ół𝑘𝑎 𝑛𝑎 𝑘𝑠𝑖ąż𝑘𝑖" .・❀.・

𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 "𝑃𝑡𝑎𝑠𝑧𝑦𝑛𝑘𝑎 2" .・❀.・

! Opis zawiera spoilery !

" Hope budzi się w mieszkaniu całkiem sama. Szybko...

W RECENZJI MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ SPOJLERY DO 1 I 2 TOMU

Tw: przemoc fizyczna, przemoc psychiczna, krew, morderstwa,

Ocena: 5/5

“- On zabija ludzi, nosi broń! To diabeł, nie człowiek!
- Nie, tato, diabeł nie potrzebuje broni. [...] Wystarczają mu słowa”.

Piszę tą recenzję po dwóch dniach, kiedy już doszłam do siebie.

Lu ponownie zaciągnęła nas w świat braci Davies. Po tym jak Anthony postanowił zostawić Hope, jej jedynym wsparciem okazuje się najmłodszy z braci – Collin.

W recenzji pierwszego tomu mówiłam trochę o kreacji głównych bohaterów, ale tym razem chciałabym się skupić nie tylko na nich.

Collin, od którego zacznę to taka moja kochana buba. Za każdym razem, gdy najmłodszy Davies złości się na Anthonego i używa sformułowania typu “Zraniłeś moją siostrę” autentycznie się rozpływałam.

“- Jest moją siostrą, a nie żadną dzi*ką, ty zazdrosny kretynie. [...] Naucz się je*anego szacunku”

Jeśli chodzi o Mathew to w pierwszym tomie sprawiał wrażenie bardzo niezadowolonego z obecności Hope, jednak momenty, w których w drugim tomie nazywa ją “Oczkiem w głowie”, są tak cudowne, że nie wiem, jak można go nie kochać. Zwłaszcza, gdy kupuje jej soczki w kartonikach. Poza tym to właśnie o tym bracie dowiadujemy się trochę więcej w tym tomie. Możemy usłyszeć o tym, iż Matt ma narzeczoną, a owa narzeczona bardzo restrykcyjne życie. Sam Mathew nie jest zadowolony z tego jak ma wyglądać jego przyszłość i to jego płacz załamuje najbardziej.

“- Jesteś najlepszą siostrą pod słońcem i też cię kocham. [...] Jesteś najlepszym co nas spotkało. Wszystkich bez wyjątku. Nasze małe oczko w głowie”.

Poza nimi dwoma mamy oczywiście Hope, która w tym tomie stara się pokazać, że jest silniejsza i bardziej niezależna, oraz Anthonego, który pomimo błędów jakie popełnia nadal chce chronić swoją Ptaszynkę.

“- Mam soczki w kartoniku, nasze oczko w głowie. - Po tych słowach zapadła chwilowa cisza.
- Jakie? [...]
- Jabłkowe.”

Pod koniec książki pojawia się nam jeszcze ktoś kogo znamy od pierwszego rozdziału pierwszego tomu “Ptaszynki” i jest to Aaron, który jak się okazuje ma siostrę. Widać między nim prawdziwą więź rodzeństwa i to, że jedno skoczyłoby za drugie w ogień.

Poza bohaterami muszę się też odnieść do tego, że nasza Lu pilnie potrzebuje soczewek, bo jak jej zapytałam na targach co odwala w drugim tomie i czemu to oznajmiła mi, że zgubiła okulary i znalazła je pod koniec pisania 3 TOMU. Ja tej kobiecie kiedyś coś zrobię.

Skoro wiemy, że Lu zgubiła okulary to można łatwo stwierdzić, że w drugim tomie porządnie odwaliła (tak Lu, nie żyjesz jak cię spotkam na targach). Końcówka i fragmenty z Damonem TAK BOLĄ. W jednym fragmencie z tym kartoflem się popłakałam co można łatwo zaobserwować przez wyróżnione rolki z “Ptaszynki”.

Nie wiem co mam dodać więcej. Może powiem szczerze, że początek trochę mnie nudził, ale od strony dokładnie 133 robi się BAAAAARDZO CIEKAWIE. Dlatego zdecydowanie mogę wam polecić tę książkę.

W RECENZJI MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ SPOJLERY DO 1 I 2 TOMU

Tw: przemoc fizyczna, przemoc psychiczna, krew, morderstwa,

Ocena: 5/5

“- On zabija ludzi, nosi broń! To diabeł, nie człowiek!
- Nie, tato, diabeł nie potrzebuje broni. [...] Wystarczają mu słowa”.

Piszę tą recenzję po dwóch dniach, kiedy już doszłam do siebie.

Lu ponownie zaciągnęła nas w świat braci Davies....

TYTUŁ: Ptaszynka 2
AUTOR: Katarzyna Strawińska
WYDAWNICTWO:
OCENA: ♾️/5🌟 NieZwykłe
RECEZNJA PATRONACKA zawiera spojlery
Na wstępie chciałam podziękować Kasi, za uwierzenie we mnie i danie mi tej szansy, aby móc zaopiekować się dalszymi losami Anthony’ego i Hope. Pokochałam pierwszy tom, a drugi pozostanie na zawsze w moim serduszku.
Jak pamiętamy; pierwsza część skończyła się w momencie wyjścia Anthony’ego z mieszkania Hope. Od razu na wstępie mamy bardzo smutną i rozrywającą serce scenę, gdy dziewczyna się budzi, jest w szoku, bo nie wie, co się stało i dlaczego. Nie ma Anthony’ego. Jest tylko krótki liścik, w którym zrywa zaręczyny. No, nieciekawie to wyglądało. Skoro Mężczyzna nie chciał być obecny w jej życiu, to ona postanowia to ułatwić. Odchodzi z pracy, by odciąć powiązania z nim. Nie jest jej łatwo, ale...
Może i Anthony ją zostawił, ale jego bracia nie. Bardzo się cieszyłam, że pomimo mrocznych dni miała wsparcie innych osób, których nie miała wcześniej za wiele. Uwielbiam relacje Hope z chłopakami, która ewoluowała na inny poziom. Colin z Aaronem są bardzo zżyci z Hope i nie trudno im wpaść, razem na jakieś głupie pomysły. Natomiast relacje z Matthew, kocham po prostu. Porównując to jakie miał do niej nastawnie w pierwszej części, tutaj? Inny poziom. Troskliwy, myślący o jej potrzebach. Matthew jest u mnie na czele w "rankingu" braci. Strasznie dobiła mnie scena, gdy płakał Hope w ramionach, tak bardzo było mi go szkoda.
Myślicie, że Anthony długo wytrzymał rozłąkę? Dość szybko przemyślał swoje zachowanie i wrócił, by błagać o przebaczenie. Moim zdaniem trochę za krótko się płaszczył, ale i tak Hope nieźle sobie z nim poradziła. Świetnie są przedstawione różnice między bohaterami. Moment, gdy kobieta namawia mężczyznę, by na czas wyjazdu żyli z jej funduszy, pokazuje jak bardzo, różniła się ich sytuacja materialna. Mimo to Anthony nie narzekał i świetnie się bawił, bo wiedział, że z nią wszystko będzie cudowne.
Na scenę wjechał teść. Teść, który pierwsze wrażenie sprawił bardzo negatywne, ale po dłuższym poznaniu okazał się nie taki zły. Nie wiem jak wy, ale ja go uwielbiam. Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że tata Hope okazał się policjantem. No nie spodziewałam się. Matki Hope.. Oj nie polubiłam. Ciężko stwierdzić po kim Hope jest taka empatyczna, bo na pewno nie po swoich rodzicach.
Mamy wzloty i upadki naszych bohaterów, które kończą się raz gorzej, a raz lepiej. Pragną być szczęśliwi, ale ciągle coś staje im na drodze.
Uwielbiam styl autorki tak jak i humor. Dużo śmiałam się, czytając. Zabawnych momentów nie brakuje zdecydowanie. Kocham to, że możemy zżyć się z bohaterami i śmiać się i płakać razem z nimi.
Zakończenie w takim momencie... Było mocno frustrujące i postawiło wielką niewiadomą.
Kochani biegnijcie czytać, bo trzeci tom zbliża się wielkimi krokami.

TYTUŁ: Ptaszynka 2
AUTOR: Katarzyna Strawińska
WYDAWNICTWO:
OCENA: ♾️/5🌟 NieZwykłe
RECEZNJA PATRONACKA zawiera spojlery
Jak pamiętamy; pierwsza część skończyła...

Drugi tom stracił piedestał słodkiego romansu stając się erotykiem. Nie odstraszającym jak bywają książki tego gatunku ale jednak. Pierwszy tom był dużo lepszy, drugi dużo traci stając się płytki ale autorka zastosowała dobry chwyt kończąc w ten sposób więc każdy czytelnik mimo wszystko za trzeci tom chwyci.

Drugi tom mogłabym śmielej nazwać lekkim erotykiem niż słodkim romansem, ale takim który nie pozostawi po sobie ciarek zażenowania, bo został napisany z dobrym smakiem. W porównaniu z pierwszym tomem wypadł on niestety dość nudno i przewidywalnie. Mam wrażenie jakby był on etapem przejściowym między początkiem a zakończeniem, gdzie nie wydarzyło się w ich życiu nic spektralnego, a dopiero zbudowało fundamenty aby coś takiego mogło się zdarzyć.

Czy Anthony i Hope się zmienili? On wciąż porywczy, a ona dalej naiwna i zahukana. Jednak oboje mają na siebie kojący wpływ gdzie ona uczy go spokoju, a on pozwala jej wrócić do dawnej siebie sprzed wielu traum.

• Przeczytane 2024

Katarzyna Strawińska Ptaszynka 2 Zobacz więcej