Jednorożec

Rafał Glina Wydawnictwo: Zwierciadło kryminał, sensacja, thriller
Zwierciadło
2024-04-10
2024-04-10

~ Co tu mamy , zabawe w kotka i myszkę i to w bardzo dobrym wydaniu .
Ofiarami seryjnego mordercy padają kobiety w sile wieku ,mają swoje życie, rodziny a nawet dzieci.
Sprawca zostawia po sobie ślady a mianowicie zabiera ze sobą swoje trofea ,zazwyczaj są to odcięte sutki kobiet .... choć pewnego razu policja dostaje szoku ,ofierze brakuje również jednego z palców?
Czyżby sprawców było dwóch? A może szalone oblicze sprawcy rośnie w siłę??
Jedno jest pewne nazywasz się Katarzyna? Lepiej miej się na oku ,ponieważ sprawca łowi same Kasie...
W książce podobał mi się również sposób rozłożenia rozdziałów i podzielenie je na tygodnie ,dzięki czemu czytający ma całkowicie wgląd do tego co dzieje sie z dnia na dzień... polecam dobry kryminał 👌

~ Co tu mamy , zabawe w kotka i myszkę i to w bardzo dobrym wydaniu .
Czyżby...

Psychopatyczny umysł mordercy.
Zło w najczystrzej postaci.

Karmiony adrenaliną. Napawany strachem.
Czujący władzę nad czyimś losem. Pan życia i śmierci.

Szyderczy uśmiech. Złowrogie zamiary.
Uduszenie, okaleczenie, trofeum.
Brak śladów, brak motywu, brak wskazówek. Zbrodnia jest przemyślana. Zaplanowana pod każdym względem.
Śledczy, któremu przydzielona jest sprawa nie ma prostego zadania. Podejrzanym może być każdy. Podkomisarz Okoński snuje więc domysły, kto i dlaczego może być mordercą. Te jego historie podobały mi się najbardziej. Jego postać została zbudowana bardzo pozytywnie i ciężko go nie polubić. Jego intuicja i sposób myślenia są genialne. Dręczy go jednak własna przeszłość. Nie łatwo jest być gliną w dzisiejszym świecie i podejmować trudne decyzje.

Suchań. Małe miasteczko, gdzie wszyscy się znają, mówią sobie dzień dobry, nie zamykają drzwi i nie domykają rolet. Przez małą szczelinę niepostrzeżenie można zobaczyć wiele. Wystarczy być cierpliwym i ostrożnym.

Jednorożec to wstrząsająca historia brylutalnych morderstw. Świetnie napisana intryga kryminalna jest debiutem autora.
Rafał Glina zostawił otwarte zakończenie tej historii, które od razu pobudza do snucia własnej intrygi, co tam się właściwie wydarzyło🤔🤫🫣
Miejscami gubiłam się w nazwiskach policjantów i nazwach jednostek. Było tego zdecydowanie za dużo. Niektóre opisy mogłyby być krótsze. Książka jest dość sporych rozmiarów, a wiadomo, że lepiej się czyta takie 300. Ale z uwagi na debiut, autorowi można wiele wybaczyć 😇

Psychopatyczny umysł mordercy.
Zło w najczystrzej postaci.

Karmiony adrenaliną. Napawany strachem.
Czujący władzę nad czyimś losem. Pan życia i śmierci.

Szyderczy uśmiech. Złowrogie zamiary.
Uduszenie, okaleczenie, trofeum.
Śledczy, któremu przydzielona jest sprawa nie...

Policjant bez nałogów za to z przeszłością, seryjne morderstwa, zaskakujące zwroty, wszystko złożyło się na świetną książkę.

🔎🔎🔎🔎🔎 Recenzja 🔍🔍🔍🔍🔍

Rafał Glina " Jednorożec "

Wydawnictwo: Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔍🔎

" Pracuje dłużej od ciebie i nigdy nie miałem do czynienia z seryjnym mordercą. To, że parę lat temu przez chwile otarłeś sie o jednego, nie sprawia, ze każde morderstwo będzie zaraz początkiem serii. Prędzej spotkasz jednorożca, niż weźmiesz drugi raz udział w sprawie z seryjnym..."

" Jednorożec "to debiut autora i niesamowita historia pełna tajemnic, dużej dawki napięcia, zwrotów akcji i nieoczekiwanych odkryć.. To naprawdę fascynująca podróż, która dostarcza wiele wrażeń..

Styl autora jest pełen tajemniczości i napięcia, co sprawia, że czytanie jest jeszcze bardziej emocjonujące.. Autor zgrabnie przedstawia sytuację, wciągając nas w świat dochodzenia podkomisarza Okońskiego..

Opisując miejsce zbrodni i kolejne morderstwo, autor używa szczegółowych opisów, które pozwalają nam wizualizować to, co się dzieje.. Przez to, że podkomisarz Okoński zostaje zaangażowany w sprawę w Reczu, mamy poczucie, że jesteśmy świadkami rozwijającej się historii..

Autor stwarza atmosferę zagadki, podkreślając trudności, z jakimi Okoński musi się zmierzyć.. Wprowadza elementy niepewności, takie jak alibi męża i świadkowie, którzy nie pomagają w ustaleniu sprawcy.. To sprawia, że jako czytelnicy sami zastanawiamy się, jak Okońskiemu uda się rozwiązać tę zagadkę..

Styl autora jest wartki, pełen emocji i dynamiczny.. Opisuje on dokładnie szczegóły, takie jak uduszenie, okaleczenie i znalezienie włosu, co dodaje realizmu i głębi historii.. Przykuwa naszą uwagę, budząc ciekawość i chęć poznania dalszego rozwoju wydarzeń..

" - Ale ty mi nie jestes potrzebny. Zresztą gdybym cię wziął, to byś nie cierpial tak, jak chce. I tak mocno, a tu chodzi o cierpienie. Człowiek musi cierpieć za swoje grzechy, inaczej życie nie miałoby sensu. Inaczej śmierć nie miałaby sensu..."

Podkomisarz Okoński, który staje przed trudnym zadaniem rozwiązania zagadki.. W mieście dochodzi do serii tajemniczych przestępstw, ale nie ma żadnych śladów ani dowodów, które mogłyby pomóc w śledztwie..

Jednak Okoński odkrywa włos na miejscu jednego z przestępstw, który nie należy do ofiary, ale do jej koleżanki.. To jest ważny trop, który może prowadzić do rozwiązania zagadki..

Podkomisarz Okoński używa swojego sprytu i dedukcji, aby odkryć prawdę i rozwikłać zagadkę..

Czy te dwa przypadki są ze sobą powiązane? Czy mamy do czynienia z seryjnym mordercą?

🔎🔎🔎🔎🔎 Recenzja 🔍🔍🔍🔍🔍

Rafał Glina " Jednorożec "

Wydawnictwo: Zwierciadło
@wydawnictwo_zwierciadlo

🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔎🔍🔍🔎

Cześć Rafał, gratuluję udanego debiutu. Super książka. Fajnie poczytać o Suchaniu, mam nadzieję, że w następnej książce też będzie coś o naszym miasteczku. Pozdrawiam.

“Jednorożec” Rafała Gliny to mocny kryminał, który wciąga czytelnika w wir wydarzeń od pierwszych stron. Autor nie daje odetchnąć czytelnikowi i nieustannie podkręca akcję. Strach, niepewność a zarazem ciekowość to stany, które będą wam towarzyszyć przez całą książkę. Wnikniecie w umysł zabójcy i jego ofiar. Będziecie podążać za policjantami i starać się rozwiązać zagadkę. Ale w tej powieści nic nie jest oczywiste, bo autor bardzo długo wodzi nas za nos. A samo zakończenie… to majstersztyk. Pozostawi was w osłupieniu i w poczuciu, że to już koniec. Ale jak to?! Dlaczego?! Niby wszystko zostało wyjaśnione, ale jeszcze wiele pytań pozostało. Ja czuję niedosyt.

I jeszcze jedna uwaga, “Jednorożec” to debiut Rafała Gliny, który zwala z nóg. Gwarantuję wam, że emocji wam nie zabraknie w trakcie lektury. Przekonacie się jak bardzo pokręconą osobowość mają niektórzy ludzie i co są w stanie zrobić, by dostarczyć sobie ogromnej dawki adrenaliny.

"Lubił zabijać. To nie było jego pierwsze morderstwo. Katarzyna Palińska była jego kolejną ofiarą, i na pewno nie ostatnią. Ale pierwszą kobietą w jego kolekcji."

Posterunkowy Robert Galiński i sierżant Paweł Starek otrzymują zgłoszenie o zabójstwie. Na miejscu znajdują ciało dotkliwie pobitej, pokaleczonej i uduszonej czterdziestojednoletniej Katarzyny Palińskiej. Sprawę przejmuje Prokuratura Rejonowa w Stargardzie na czele z prokuratorem Januszem Wielickim. Statystycznie większość takich morderstw popełniają współmałżonkowie, podejrzanym zostaje więc mąż ofiary. Do sprawy zostaje przydzielony podkomisarz Jacek Okoński z sekcji dochodzeniowo - śledczej policji. Jego śledztwa w sprawach o morderstwo jakie prowadził dla prokuratury, nigdy nie trwały dłużej niż 48 godzin, dlatego zakładają, że i tym razem będzie podobnie. Okazuje się jednak, że nie będzie to zwykłe śledztwo. Na miejscu oprócz jednego włosa nie znaleziono innych śladów. Ma wrażenie, że morderca chciał skierować śledztwo na falszywe tory.

Spora część spraw związanych z zabójstwami, w których brał udział rozwiązywała się sama. Liczył, że podobnie będzie w tej sprawie. Jedyny dowód jaki ma nie pasuje jednak do niczego, ale to kwestia czasu zanim się to zmieni. Sprawa nie jest prosta i przejrzysta, zaczyna coraz bardziej się komplikować. Okoński nie ma żadnego punktu zaczepienia. Wszystko zmienia się kiedy w oddalonym o kilkanaście kilometrów Reczu znaleziono kolejną uduszoną kobietę. Modus operandi się zgadza, uduszenie, okaleczenie, imię kobiety, włos. Wydaje się, że mają do czynienia z tą samą osoba, istnieje bowiem zbyt dużo podobieństw. Do kogo należy włos i co oznacza w całej sprawie? Jakim motywem kieruje się zabójca? Czy podkomisarz rozwiąże sprawę na czas?

Rafał Glina serwuje swoim czytelnikom brutalne opisy od których włos jeży się na głowie. W pewnych momentach musiałam wręcz odłożyć książkę na moment, ponieważ moja wyobraźnia działała na pełnych obrotach a z pewnością nie były to przyjemne obrazy. "Jednorożec" to brutalna, mroczna i wstrząsająca historia. Ta książka to mroczny, kryminalny majstersztyk. Historia jest naprawdę wciągająca i nie sposób się od niej oderwać. Różnorodni bohaterowie i ich historie nadają autentyczności tej opowieści. Sporo dialogów i ciekawe opisy sprawiają, czytanie nie dłuży się, a wręcz przeciwnie idzie bardzo szybko i płynnie.

"Jednorożec" to bardzo ciekawy i wciągający kryminał. Morderstwo, błyskotliwy detektyw oraz cwany zbrodniarz-  wszystko na swoim miejscu. Ciekawa intryga, nieprzewidywalna akcja, niebanalni i prawdziwi bohaterowie. Do tego mroczny klimat zbrodni. Wszystko brutalne i psychopatyczne. Sama historia została opowiedziana dość ciekawie. Na pewno trzeba się było skupić, aby nie pominąć ważnych faktów i połączyć wszystko w jedną logiczną całość. Nie brak tu wskazówek prowadzących donikąd. Podczas czytania tej książki od samego początku nasuwa się mnóstwo pytań, ciągle pojawia się ich coraz więcej i więcej a z każdym nowym odkryciem w głowie panuje istna burza mózgu. Książka napisana w cudowny sposób lekkim, przyjemnym i prostym językiem. Polecam!

Książka jest debiutem autora, którego gratuluje.

W Suchaniu w małym miasteczku w zachodniopomorskim dochodzi do morderstwa w którym kobieta zostaje okaleczona po śmierci. Dochodzenie przejmuje podkomisarz Okoński. Szybko okazuje się, że to nie będzie łatwa i szybka sprawa do rozwiązania. Brak świadków, śladów. Na miejscu jest tylko włos, który nic nie wnosi. Policja nie ma nic co mogłoby wskazać na odnalezienie sprawcy.

Niedaleko zostaje popełnione kolejne morderstwo okazuje się, że jest to kobieta o tym samym imieniu, zamordowana i okaleczona w ten sam sposób. Znowu pozostawiony włos na miejscu zbrodni czy to jest wskazówka od mordercy dla policji ?

Super wciągająca książka, w której każdy może być podejrzany. Powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron, aż do końca.

Książka jest debiutem autora, którego gratuluje.

Jest to klasyczny kryminał z wątkiem seryjnego zabójcy, który dusi swoje ofiary, wyłącznie kobiety, a następnie odcina im sutki.

O fabule rozpisywać się nie będę, sami musicie przeczytać. Akcja rusza z kopyta już od pierwszych stron i do końca nie zwalnia.

Autor nie ustrzegł się jednak przed podstawowym błędem nowicjusza i już na wstępie zapchał rozdziały nadmiarem postaci (głównie policjantów). Cały ten ogrom inspektorów, podinspektorów, nadinspektorów, sierżantów, starszych sierżantów, młodszych sierżantów, posterunkowych i innych gamoni z tysiąca różnych komend miejskich, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich, przyprawia o zawrót głowy.
Niemniej jednak zachował klasyczną zasadę kryminałów - morderca pojawia się na pięćdziesięciu pierwszych stronach książki.
Kolejny klasyczny element to charyzmatyczny główny bohater - podkomisarz Jacek Okoński. Policjant z trudną przeszłością (o dziwo bez nałogów) z wyjątkową intuicją. Dał się polubić od pierwszego wrażenia.

Dodajmy do tego świetnie uknutą intrygę, zaskakujące zwroty akcji, przystępny język, brak przestojów i w efekcie otrzymamy całkiem zgrabny kryminał.

No dobra, jest trochę błędów językowych, stylistycznych i przede wszystkim składniowych, ale generalnie czyta się szybko i sprawnie.

Jako, że to debiut, dam mocne 7/10 za pomysł i realizację, bo widzę tu duży potencjał. Kwestie językowe należy jednak dopracować.

Hej kochani. Jak mija wam sobota? Co dobrego czytacie?
Przychodzę dziś do was z recenzją debiutu o intrygującym tytule. "Jednorożec" bo o nim mowa to świetnie napisany kryminał z mocno rozbudowaną warstwą psychologiczną co dla mnie jest mieszanką idealną. Fabuła osadzona jest w małym miasteczku, jest morderstwo a nawet kilka, jest seryjniak i jest rasowy glina. Czyli mamy wszystko co my kryminalne tygryski lubimy najbardziej.
Choć trzeba przyznać, ze autor podąża dobrze znanymi schamatami jednak umie utrzymać napięcie i ciekawość czytelnika.
Suchań to małe spokojne miasteczko. to właśnie tu dochodzi do morderstwa, którego ofiara jest brutalnie okaleczona. Rusza śledztwo, któremu dowodzi podkomisarz Okoński. Śladów brak, ofiar przybywa w miasteczku sieje się strach a czas ucieka. Szybko wychodzi na jaw, że nie będzie to szybka i łatwa sprawa. Śledztwo staje w miejscu.
Czy uda sie powstrzymać psychopatycznego mordercę?

Muszę przyznać, że książka skusiła mnie mega okładką. Uwielbiam gdy ona sama jest obietnicą świetnej, mrocznej historii. Tak było i tym razem. To bardzo udany debiut i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika niepokojących kryminałów. Ja dostałam wszystko czego oczekiwałam. Zawiłe śledztwo, uwagę skupioną na podłożu psychologicznym, wgląd w pracę policji i świetnie wykreowanych bohaterów i ten małomiasteczkowy klimat pełen niedomówień i tajemnic.
Kochani ogromna polecajka ode mnie. Z ogromna ciekawością będę śledzic kolejne książki autora.

Hej kochani. Jak mija wam sobota? Co dobrego czytacie?

• Kryminał
  • Egzemplarz recenzencki