Nazywam się Aida. O macierzyństwie w cieniu choroby psychicznej

Okładka książki Nazywam się Aida. O macierzyństwie w cieniu choroby psychicznej Agnieszka Piechowicz
Okładka książki Nazywam się Aida. O macierzyństwie w cieniu choroby psychicznej
Agnieszka Piechowicz Wydawnictwo: 3 GROSZE AGI Agnieszka Piechowicz biografia, autobiografia, pamiętnik
3 GROSZE AGI Agnieszka Piechowicz
2024-04-19
2024-04-19

Z ciekawości, jako mama sięgnęłam do tej książki. Jest to wzruszająca opowieść, w formie pamiętnika, o zmaganiach z chorobą psychiczną po urodzeniu dziecka. Nie zdajemy sobie sprawy, że może to przydarzyć się każdej z nas lub bliskiej nam osobie. Książka pomaga poznać i zrozumieć odczucia takiej osoby. Autorka opisuje codzienne zmagania, słabości, porażki, ale również momenty siły, nadziei i miłości. Pokazuje, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie ze strony bliskich oraz społeczeństwa. To książka, która daje nadzieję i motywuje do walki z przeciwnościami losu. Gorąco polecam każdemu!

Poruszająca i autentyczna opowieść, która zapada w pamięć na długo po przeczytaniu ostatniej strony. Autorka, z niezwykłą szczerością i odwagą, dzieli się swoimi zmaganiami z chorobą afektywną dwubiegunową, oferując czytelnikowi unikalne spojrzenie na życie w cieniu tej trudnej do zrozumienia przypadłości.

Wstęp opisujący dzieciństwo, nastoletnie wybryki i studenckie lata pozwala lepiej zrozumieć jej osobowość i tło, z którego się wywodzi. W miarę jak narracja rozwija się, poznajemy jej codzienne walki z depresją, próby samobójcze i pobyty w szpitalu psychiatrycznym. Hipomania, z jej wzlotami i upadkami, stanowi równie ważny element tej opowieści, pokazując, jak trudno jest znaleźć równowagę w życiu dotkniętym chorobą dwubiegunową.

Jednym z największych atutów książki jest jej brutalna szczerość. Aida nie unika trudnych tematów i otwarcie mówi o swoich doświadczeniach, co czyni jej historię jeszcze bardziej autentyczną i przejmującą. Jej opowieść to nie tylko zapis zmagań z chorobą, ale również historia o macierzyństwie, które w cieniu choroby psychicznej nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Styl pisania autorki, mimo trudnego tematu, jest niezwykle lekki, co sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. Ja nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam ją w jeden weekend. Każda strona jest przesiąknięta autentycznymi uczuciami, przez co historia jest nie tylko czytana, ale i odczuwana, wciągająca.

Polecam rodzicom, zmagającym się z życiem z chorobą psychiczną ale i tym, którzy szczęśliwie niedotknięci takim obciążeniem ale chcą lepiej zrozumieć bliskich, którzy mieli w tej kwestii mniej szczęścia. To również pozycja obowiązkowa dla tych, którzy szukają inspiracji i dowodów na to, że mimo najtrudniejszych przeszkód można znaleźć siłę do walki i nadzieję na lepsze jutro.

Dzięki swojej autentyczności i poruszającej narracji, książka ta zasługuje na maksymalną ocenę 10/10. Jest to niezwykle wartościowa pozycja, która z pewnością pomoże wielu czytelnikom lepiej zrozumieć siebie i innych. Gorąco polecam!

Wstęp opisujący dzieciństwo, nastoletnie wybryki i studenckie lata...

Książka od której trudno się oderwać. Tak naprawdę można ją przeczytać jednego wieczoru pomimo, że do najcieńszych nie należy. Trudno jednak ją czytać na raz biorąc pod uwagę historię, która wydarzyła się naprawdę.
Myślę, też że dla wielu kobiet i ich rodzin może być bardzo pomocna.

Myślę, też że dla wielu kobiet i ich rodzin może być bardzo pomocna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wzrusza i wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo wartościowa pozycja dla osób zmagających się z chorobą i dla każdego kto chce zrozumieć osoby chorujące.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Gratulacje dla autorki książki za poruszanie bardzo ważnego tematu i opisanie historii która wciąga i skłania do refleksji, przynajmniej mnie . Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka naprawdę warta przeczytania. Osobom zmagającym się z zaburzeniami psychicznymi pokazuje, że pomimo wielu trudnych chwil warto się nie poddawać i walczyć o siebie. Osobom, które nie doswiadczyły takich problemów, obrazuje jak trudne jest życie z chorobą.
Agnieszka dziękuję Ci za tę książkę. Wzruszasz o zarazem dajesz nadzieję. Dziękuję za otwartość i mam nadzieję, że po przeczyraniu tej książki wiele osób zacznie mówić o swoich problemach otwarcie.

Dodaj cytat z książki Nazywam się Aida. O macierzyństwie w cieniu choroby psychicznej