Anna na tropie tygrysa

Okładka książki Anna na tropie tygrysa Bartłomiej Świderski
Okładka książki Anna na tropie tygrysa
Bartłomiej Świderski Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Ezop
2022-05-11
2022-05-11
rodzina las przygoda ekologia

Książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Książka większego formatu. Twarda oprawa. Ilustrowana w kolorze.

Jest to lektura obyczajowa , przygodowa.
Sympatyczna para tatuś z dziewięcioletnią córką często podróżują do domu samochodem.
Mieszkają w willi pod lasem, którego praktycznie nie widać, gdyż wszystko jest osłonięte ekranami przeciwdźwiękowymi itp.
Tak naprawdę dziewczynka widzi tylko kawałek zieloności z okna swojego pokoju.
A ciągle marzy o wędrówkach leśnych. Ma bujną wyobraźnię, którą wykształtowała też literatura ,którą czyta, występy w przedstawieniach szkolnych.
Tata jest z kolei realistą, twardo stąpającym po ziemi, wszystko popiera swoją wiedzą encyklopedyczną, podręcznikową.
W każdym z nich drzemie sekret. Dziewczynka marzy o wróżkach, czarodziejach, postaciach z ,, Władcy pierścieni’’ w realu.
Tata ma za sobą traumę z dzieciństwa związaną z lasem.

Pewnego dnia ,zatrzymuje ich na drodze policja, gdyż droga do domu jest nieprzejezdna. Z transportu uciekł tygrys. Przymusowy postój w obrębie lasu przedłuża się. Wydzwania mama , dopytując się czemu jeszcze nie dotarli do domu.

I prędko niestety nie dotrą.
Anna ucieka ojcu do lasu na samotną wycieczkę, zostawiając tylko karteczkę w samochodzie gdzie poszła. Tata podąża jej tropem, pokonując własne lęki.
Zaczynają się przygody, o których obydwoje raczej nie chcieliby pomarzyć. W dodatku w lesie komórki straciły zasięg.

Ratowanie ptaszka , wypadniętego z gniazda, wnyki, kłusownicy, tygrys.

Czy tata odnajdzie zaginioną córkę w lesie?
Czy będą tropić tygrysa i kłusowników?
Kto będzie pacjentem ratowników medycznych ,a po kogo przyjedzie policja?
Jak się skończy ta niebezpieczna przygoda ?
Czy mamy nerwy wytrzymają?

O tym wszystkim przeczytacie w książeczce. Bardzo ciekawa. Trochę niezachęcające obrazki, ale dzieciom się podobają.
Ogólnie ekologiczna, trochę wszystko grubymi nićmi szyte, ale ogólny cel dobry. Najważniejsze to pokonywanie własnych lęków.

Polecam dla dzieciaków!

Książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Książka większego formatu. Twarda oprawa. Ilustrowana w kolorze.

Jest to lektura obyczajowa , przygodowa.
Tak...

• Obyczajowe
  • Przygodowe
  • Zwierzęta
  • Dziecięce
  • Przyrodnicze

Dodaj cytat z książki Anna na tropie tygrysa