Co budują zwierzęta?

Okładka książki Co budują zwierzęta? Emilia Dziubak
Okładka książki Co budują zwierzęta?
Emilia Dziubak Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2020-11-12
Data 1. wyd. pol.:
2020-11-12
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310133953
Średnia ocen

8,8 8,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Rok w lesie. Zasypianka Emilia Dziubak, Tomasz Plebański
Ocena 0,0
Rok w lesie. Z... Emilia Dziubak, Tom...
Okładka książki Szpinakowa Staruszka Emilia Dziubak, Emma Karinsdotter, Martin Widmark
Ocena 8,6
Szpinakowa Sta... Emilia Dziubak, Emm...
Okładka książki Dinks Emilia Dziubak, Martin Widmark
Ocena 7,4
Dinks Emilia Dziubak, Mar...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,8 / 10
30 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
563
534

Na półkach: ,

Proste i ładne ilustracje, dobrze opisane. Bogaty zbiór różnych typów, dobrze uporządkowane.

Proste i ładne ilustracje, dobrze opisane. Bogaty zbiór różnych typów, dobrze uporządkowane.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
11
7

Na półkach:

Uwielbiam Emilie Dziubak jej ilustracje i możliwość nauczenia dzieci czegoś nowego. Wracamy do jej bajek BARDZO często.

Uwielbiam Emilie Dziubak jej ilustracje i możliwość nauczenia dzieci czegoś nowego. Wracamy do jej bajek BARDZO często.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1514
1210

Na półkach: , , ,

Każdy rodzić, chyba, w swoim życiu staje w sytuacji, i to niejednej, w której jest zasypywany tysiącami pytań. Czasem nawet całymi milionami. W życiu dziecka przychodzą różne etapy ciekawości. Pierw poznaje świat jako taki, później sfery zainteresowań zaczynają zataczać coraz szersze kręgi, a jeden z nich zahacza o świat zwierząt. Świat barwny i wielce interesujący, ale przede wszystkim obszerny. Nawet dla rodzica. Ale jeśli już doszliście do tego etapu, że Wasza pociecha domaga się informacji o tym, gdzie mieszkają zwierzęta i jak te ich domy wyglądają, to oto przed Wami książka, która zaspokoi głód wiedzy niejednej małej latorośli.

Co budują zwierzęta? Emilii Dziubak bowiem są nieocenioną skarbnicą odpowiedzi na pytania młodych entuzjastów zwierząt. Autorka odkrywa przed nimi i nami rodzicami świat, o którym nam się nie śniło (filozofowie pewno wiedzieli co nieco) lub do tej pory nie przywaliwszy do tego wagi. Wszak gniazdo to gniazdo, a nora to nora.

Jak się jednak okazuje gniazdo gniazdu nierówne tak jak i nora norze. Emilia Dziubak, która jest jednocześnie autorką tekstu i ilustracji ukazała to dobitnie. Ale nie tylko to.
Zacznijmy jednak chronologicznie, a przynajmniej tak mniej więcej.
Pierwsze, o czym przeczytamy, to niejako legenda odczytywania znaków dotyczących tego gdzie zlokalizowany jest zwierzęcy dom. Czy powinniśmy go szukać pod ziemią, a może na niej? A być może wysoko w koronach drzew lub wewnątrz pni? Następnie poznajemy materiały, z których wykonywane są owe domostwa – zwierzaki mają równie duży wybór co ludzie, z tym że w większości wypadków są w stu procentach eko. :)

Dalej przechodzimy już do domów. Różnych. Moje dzieci co rusz wzdychały lub wołały „wow, a patrz tutaj”. Jest więc co oglądać.
Na pierwszy rzut mamy ptaki – chyba nikogo nie dziwi ten wybór. Gniazda, które budują, mają bowiem tyle form i kształtów, że nie sposób nie czuć podziwu wobec ich pracy przy budowie. I mowa tutaj i o rodzimych gatunkach, które znamy i możemy obserwować w Polsce, ale też i odrobinie egzotyki np. taki Kiwi, czy Tukan.

Zajdziecie tutaj także owady, co też nie powinno Was dziwić. Poznacie budowę pszczelego królestwa, zajrzycie też do termitów i kilku innych gatunków.
Nie brak także słów kilku o pajęczakach – ten rozdział wzbudził we mnie... No cóż, dla tych, co mnie znają, żadną tajemnicą nie jest, że pająki wzbudzają we mnie paniczny strach, więc gdy tylko niczego niespodziewająca ja trafiła na te strony... Gęsia skórka to było takie minimum, jeśli chodzi o reakcję, jednak... Same domy tych ośmionożnych stworzeń są doprawdy fascynujące (i przerażające zarazem).

Po kilku chwilach grozy wchodzimy z butami do mieszkań ssaków, jakich konkretnie dowiecie się tylko wtedy, gdy zgłębicie Co budują zwierzęta?. Ale to nie koniec. Znajdziecie w tej publikacji także informacje o budowlach wodnych, czy też o domach będących kamuflażem. Słów kilka przeczytacie także o działalności człowieka w tym temacie...

I wszystkie te informacje, które są naprawdę ciekawe i w zupełności zaspokoją głód wiedzy dzieci, oczywiście do pewnego wieku, opatrzone są ilustracjami, od których nie sposób oderwać wzroku. Całość jest po prostu fenomenalna. Być może ciut nieporęczna, bo to spory format, ale jeśli nie da się jej wygodnie trzymać w rękach, to wygodnie przegląda się ją na podłodze. :)

Jeśli więc Wasi milusińscy kochają przyrodę i zwierzęta i są zwyczajnie ciekawi, jak to z tymi domami dużych i małych stworzeń jest, to koniecznie zaopatrzcie się w Co budują zwierzęta? Emilii Dziubak – nie pożałujecie.

Każdy rodzić, chyba, w swoim życiu staje w sytuacji, i to niejednej, w której jest zasypywany tysiącami pytań. Czasem nawet całymi milionami. W życiu dziecka przychodzą różne etapy ciekawości. Pierw poznaje świat jako taki, później sfery zainteresowań zaczynają zataczać coraz szersze kręgi, a jeden z nich zahacza o świat zwierząt. Świat barwny i wielce interesujący, ale...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
334
332

Na półkach:

W książce nie brakuje ciekawostek nt. o malowniczych podwodnych kawalerkach chruścików, tymczasowych domach motyli, glinianych gniazdach kopułek przyczepionych do murów, mobilnych gniazdach, tratwach i mostach mrówek legionistek. Są także wspaniałe ogromne pajęczyny tysięcy pająków, zamurowane w drzewach gniazda samice dzioborożców z małymi czy cudownie wymierzone otwory na żołędzie i osobliwe spiżarnie dzięciurów żołędziowych. To wszystko tak wspaniale opowiedziane i zilustrowane. Znalazło się też miejsce dla budowli, które wykonuje dla zwierząt człowiek, ale to drobiazg w porównaniu z kunsztem zwierząt:) Ikony wyjaśnione na początku książki pomagają poruszać się po kolejnych stronach, szyfrować, które zwierzę jaki typ domu buduje.

Ten atlas to prawdziwy majstersztyk.
http://madebybibi.blogspot.com/2020/11/co-buduja-zwierzeta.html

W książce nie brakuje ciekawostek nt. o malowniczych podwodnych kawalerkach chruścików, tymczasowych domach motyli, glinianych gniazdach kopułek przyczepionych do murów, mobilnych gniazdach, tratwach i mostach mrówek legionistek. Są także wspaniałe ogromne pajęczyny tysięcy pająków, zamurowane w drzewach gniazda samice dzioborożców z małymi czy cudownie wymierzone otwory na...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
271
271

Na półkach:

Większość z nas wie, że lis mieszka w norze, wiewiórka w dziupli, zaś niedźwiedź w gawrze. Z pewnością znajdą się jednak wśród zwierząt takie, które zaskoczą Was swoim mieszkaniem! Emilia Dziubak postanowiła stworzyć niezwykłą książkę, w której pokaże najciekawsze, najokazalsze i najbardziej zaskakujące mieszkania różnych stworzeń. „Co budują zwierzęta?” to ciekawa edukacyjna propozycja dla dzieci, która zabierze małych czytelników w niezwykłą przyrodniczą podróż.

Na początku czeka Was słowo wstępu. Autorka zapozna małych czytelników z legendą, dzięki której z łatwością rozszyfrujecie, czy dana konstrukcja jest domem naziemnym, podziemnym czy może osiedlem mieszkalnym lub budowlą przenośną. Następnie przyjrzycie się przeróżnym materiałom, z których zwierzęta budują swoje schronienia. Teraz jesteście już gotowi do odkrywania sekretów architektury świata zwierząt!
Na poszczególnych stronach pięknego atlasu „Co budują zwierzęta?” zajrzycie zarówno do gniazd ptaków, budowli przeróżnych owadów, jak i do domów ssaków czy zwierząt podwodnych. Wśród konstrukcji nie zabraknie nawet niezwykłych mieszkań, które pełnią funkcję kamuflażu. Każdej, wspominanej w książce budowli towarzyszy bardzo okazała ilustracja oraz pełny zaskakujących ciekawostek opis. Dzięki temu korzystanie z atlasu jest naprawdę ogromną przyjemnością!

Wspólnie z autorką zajrzycie do domu wikłacza czy krawczyka. Te małe ptaszki z rzemieślniczą wręcz precyzją szyją swoje mieszkania, idealnie dostosowując je do swoich potrzeb. Sprawdzicie także w jaki sposób dzioborożce chronią swoje potomstwo przed drapieżnikami. Jednak najbardziej zaskakującym ptasim mieszkaniem jest naszym zdaniem kopiec nogala zmiennego. Ta niezwykła konstrukcja naziemna może mieć nawet 10 metrów średnicy! Co ciekawe, pełni ona nie tylko rolę domu, ale jest także inkubatorem, dzięki czemu nogale nie musza wysiadywać swoich jaj.

W kolejnej części książki przyjrzycie się konstrukcjom, w których mieszkają owady. Sprawdzicie jak swoje gniazda budują osy, pszczoły czy różne gatunki mrówek. Przyjrzycie się zwyczajom, panującym w mrowiskach mrówek legionistek czy mrówek grzybiarek. Dowiecie się także dlaczego termity są tak zmyślnymi architektami, że zainspirowały pewnego inżyniera przy projektowania centrum handlowego w Zimbabwe.
Bardzo ciekawy jest rozdział, poświęcony siedzibom pająków. Przyjrzycie się pajęczym gladiatorom, którzy w niezwykle oryginalny sposób zdobywają pożywienie. Dowiecie się także jak pająk topik wykorzystuje swoją pajęczynę do oddychania. Sprawdzicie również, które pajęczaki budują niezwykłe naziemne korytarze! Muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła nas na ogromna różnorodność pajęczych mieszkań!

W atlasie „Co budują zwierzęta?” nie mogło zabraknąć podziemnych konstrukcji mniej i bardziej znanych ssaków. Sprawdzicie jakie pomieszczenia znajdziecie w domach nieświszczuka, golca piaskowego czy kreta. Dowiecie się także w jaki sposób ryjówki czy nornice dbają o stały dostęp do pożywienia. I choć wiele ze wspomnianych w tej części zwierząt z pewnością znacie, to jestem przekonana, iż ciekawostki z ich życia będą dla Was dużym zaskoczeniem.

Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczona książką Emilii Dziubak. Oczywiście, po atlasie autorstwa tej utalentowanej graficzki spodziewałam się niezwykłych ilustracji i tu nie było żadnej niespodzianki. „Co budują zwierzęta?” to tytuł pełen fenomenalnych ilustracji! Każdy obrazek jest niezwykle staranny i bardzo szczegółowy, dzięki czemu z ogromną dokładnością prezentuje domy poszczególnych zwierząt. Jednak to, co wprawiło nas w osłupienie była treść, towarzysząca grafikom. Każdy opis pełen jest ciekawych faktów i zaskakujących ciekawostek, dzięki czemu książka ma ogromne walory edukacyjne. Co ważne, w tekście przeczytacie nie tylko o samych budowlach, ale także o niezwykłych zwyczajach ich mieszkańców. Szczególną uwagę autorka poświęciła mrówkom, pszczołom, termitom, kretom i bobrom, które zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych bohaterów książki. Sprawdzicie, jaki podział ról panuje w mrowisku, jak bobry budują spiżarnie oraz jakie cechy anatomiczne umożliwiają kretom życie pod ziemią. Z pewnością wiele faktów z życia tych zwierząt będzie dla Was nowością!

„Co budują zwierzęta?” to jedna z ciekawych pozycji na rynku przyrodniczych książek dla dzieci. Połączenie przepięknych grafik Emilii Dziubak z niezwykle ciekawym tekstem jest gwarancją wspaniałej zabawy, pełnej zaskoczeń otaczającą nas przyrodą. Gorąco polecam tę książkę wszystkim dzieciom już od 4. roku życia.
Czytelnicze Podwórko

Większość z nas wie, że lis mieszka w norze, wiewiórka w dziupli, zaś niedźwiedź w gawrze. Z pewnością znajdą się jednak wśród zwierząt takie, które zaskoczą Was swoim mieszkaniem! Emilia Dziubak postanowiła stworzyć niezwykłą książkę, w której pokaże najciekawsze, najokazalsze i najbardziej zaskakujące mieszkania różnych stworzeń. „Co budują zwierzęta?” to ciekawa...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
8
8

Na półkach: ,

Książka Pani Emilii pełna jest prześlicznych ilustracji i ciekawostek budowlanych ze świata zwierząt, które pomogą pociechom dowiedzieć się czegoś nowego na temat otaczającej ich przyrody.

Książka Pani Emilii pełna jest prześlicznych ilustracji i ciekawostek budowlanych ze świata zwierząt, które pomogą pociechom dowiedzieć się czegoś nowego na temat otaczającej ich przyrody.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
680
323

Na półkach: , ,

Nie wiedziałam, że nieświszczuk, to inna nazwa dla pieska preriowego. Lubię dowiadywać się nowych rzeczy z książek dla dzieci. Pięknie wydana i zilustrowana.
Mój siedmiolatek:
"Fajna, żeby wiedzieć, których kawałków natury nie niszczyć i żeby obserwować domy zwierząt ."

Nie wiedziałam, że nieświszczuk, to inna nazwa dla pieska preriowego. Lubię dowiadywać się nowych rzeczy z książek dla dzieci. Pięknie wydana i zilustrowana.
Mój siedmiolatek:
"Fajna, żeby wiedzieć, których kawałków natury nie niszczyć i żeby obserwować domy zwierząt ."

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
386
342

Na półkach:

Gdy Emilia Dziubak stworzy ilustracje do książki, ba, gdy ją napisze to kupuję ją w ciemno. A gdy dodatkowo zrobi to przy współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia, ekspertami od najpiękniejszych książek dla dzieci dotyczących życia zwierząt, to mój must have, który będę polecać każdemu.

Mowa oczywiście o jednej z najlepszych książek tego roku dla młodszych dzieci szkolnych, choć starsze przedszkolaki również będą ciekawe.

„Co budują zwierzęta?” to książka wywierająca na czytelniku ogromne wrażenie, efekt WOW, gwarantowany. To atlas domów stworzonych przez zwierzęta, które trzeba przyznać z dumą, są inspiracją dla architektów i inżynierów.

Krótkie, ale bardzo wartościowe treści, za to ile zwierząt tam poznamy, ok 50 ptaków i ich budowle, ssaków, ryb i owadów dwa razy więcej, także warto po nią sięgnąć.

Razem z Emilią Dziubak poznamy mieszkania naziemne, budowle podziemne, domki jednorodzinne i całe osiedla, tak, tak, dobrze czytacie. Jerzyki, jaskółki, salangany tworzą ptasie miasta.

Przyjrzymy się ptasim projektantom wnętrz, poznamy skomplikowane zamki mrówek czy termitów. Zachwycimy się misternie utkaną pajęczą siecią (zaznaczam pani Emila to wszystko rysuje, nie fotografuje, brawo).

Interesujące są domy jako kamuflaż, domy tymczasowe czyli owoce czy budowle dla zwierząt stawiane przez człowieka, dzięki temu poznałam spiżarnię dla wiewiórek.

Nie lubię książek dużo formatowych, ale tutaj to ogromny atut. Wszystko dokładnie wyrysowane, widać najmniejszy szczegół, przepiękne stonowane barwy i spójność zachwyca.

Gdy Emilia Dziubak stworzy ilustracje do książki, ba, gdy ją napisze to kupuję ją w ciemno. A gdy dodatkowo zrobi to przy współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia, ekspertami od najpiękniejszych książek dla dzieci dotyczących życia zwierząt, to mój must have, który będę polecać każdemu.

Mowa oczywiście o jednej z najlepszych książek tego roku dla młodszych dzieci...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
276
263

Na półkach:

Dom, to on jest naszą oazą, naszym małym światem. Czym jest dla zwierząt? Czy jest dla nich tak samo ważny jak dla ludzi ?
Trzeba przyznać, że pomysłowość zwierząt w dobieraniu budulca ich domostw naprawdę może zaskoczyć. Jak można nie zachwycić się domem z papieru lub ze śliny? Zwierzęcy architekci to mistrzowie w swoim fachu. Potrafią zadziwić, zszokować swoją niesamowitą inwencją, przestrzenną wyobraźnią i pomysłowością. Wszystko to by w pełni wykorzystać naturalne środowisko.
Książka Emilii Dziubak to przepiękny zbiór najpiękniejszych i najdziwniejszych domostw. Uwagę zwraca wspaniały dobór kolorów, które niby troszkę przytłumione, ciemne, zarazem są ogromnie ciepłe i zbliżone do naturalnie występujących w środowisku. Na każdej stronie widoczny jest niebywały kunszt autorki, jej dokładność oraz sympatię do modeli.
Książka ta to perełka zarówno ilustracyjna jak i pod kątem zawartej wiedzy. To pozycja na wiele długich wieczorów do oglądania, poszerzania wiadomości, wzbudzająca ogromne zaciekawienie tematem. Duży format pozwala na przejrzystość informacji o wielu zwierzętach, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień. Wiecie co to golec piaskowy, podskoczek mułowy lub nogal zmienny? Nie? To zapraszam do przepięknej lektury. Naprawdę warto.

Dom, to on jest naszą oazą, naszym małym światem. Czym jest dla zwierząt? Czy jest dla nich tak samo ważny jak dla ludzi ?
Trzeba przyznać, że pomysłowość zwierząt w dobieraniu budulca ich domostw naprawdę może zaskoczyć. Jak można nie zachwycić się domem z papieru lub ze śliny? Zwierzęcy architekci to mistrzowie w swoim fachu. Potrafią zadziwić, zszokować swoją...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1598
769

Na półkach: ,

Ta książka zasługuje na 1000 gwiazdek. Na 10 możliwych.

Przede wszystkim piękna
Przede wszystkim mądra
Przede wszystkim przejrzysta

Przede wszystkim, to muszę przyznać, że nie jestem obiektywnym czytelnikiem, bo książki Pani Emilii Dziubak wielbię i kolekcjonuję. Jej kreska, ale też wrażliwość i wyzierająca z każdej plamy koloru miłość do zwierząt sprawia, że książki przez nią stworzone mają duszę. Ja widzę jak wygląda to zdanie i jak ono brzmi. I mimo, że nie jestem osobą, która podchodzi bardzo emocjonalnie do książek, to tak to zostawię bo to święta prawda.

Z technicznych spraw - mnóstwo wiedzy. Pięknie i czytelnie przedstawionej. Podziały na typy zwierząt, materiały budowlane, rodzaje mieszkań, i tak dalej. Krótkie ale wyczerpujące teksty. Spójność. I delikatna, spokojna kolorystyka odpowiadająca realiom i nie męcząca wzroku.

Bardzo wartościowa. Mnie zachwyca

Ta książka zasługuje na 1000 gwiazdek. Na 10 możliwych.

Przede wszystkim piękna
Przede wszystkim mądra
Przede wszystkim przejrzysta

Przede wszystkim, to muszę przyznać, że nie jestem obiektywnym czytelnikiem, bo książki Pani Emilii Dziubak wielbię i kolekcjonuję. Jej kreska, ale też wrażliwość i wyzierająca z każdej plamy koloru miłość do zwierząt sprawia, że książki...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    78
  • Przeczytane
    36
  • Posiadam
    10
  • Dla dzieci
    6
  • Teraz czytam
    4
  • Przyroda
    3
  • Dzieci
    3
  • 2021
    2
  • -000-Jędrek-
    1
  • Dla Klary
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Co budują zwierzęta?


Podobne książki

Przeczytaj także