Ilustrowana Biblia dla dzieci

The Children's Bible
Jedność
2010-01-01
2010-01-01
Biblia Jedność dzieci opowieści biblijne ilustrowana

Biblia to księga ważna nie tylko dla dorosłych Chrześcijan, ale także istotna skarbnica wiedzy i wartości dla młodszych czytelników. Z tego też względu warto już od wczesnych lat przyzwyczajać dziecko do czytania opowieści biblijnych, z których płynie wiele ważnych i pożytecznych wskazówek jak żyć i postępować. Ostatnio w moje ręce wpadła „Ilustrowana Biblia dla dzieci”, którą mój ponad trzyletni siostrzeniec z zaciekawieniem przeglądał.

Tematyka tej książki obejmuje zarówno Stary i Nowy Testament. Dzieci przeczytają o stworzeniu świata, poznają Mojżesza i króla Salomona a także przyjrzą się życiu i działalności Jezusa. Bardzo wiele wydarzeń zostało tu opisanych w jasny i przejrzysty sposób wyjaśniając największe i najważniejsze dla człowieka wydarzenia. Nie ma tu skomplikowanego języka, jest za to duża czcionka, piękne i kolorowe ilustracje i wiele ciekawostek. Każdą nową opowieść rozpoczyna cytat z Pisma Świętego, który jeszcze silniej zbliża dziecko do Słowa Bożego i pokazuje, że religia nie jest tak skomplikowana jak może się wydawać. Na końcu książki znajduje się obszerny słowniczek z pojęciami, które dla dziecka mogą sprawić trudność i dlatego zostały wyjaśnione. Naprawdę ciekawa i warta kupna lektura.

"Ilustrowana Biblia dla dzieci” to książka, która idealnie nadaje się na prezent. Pięknie wydana, w twardej okładce z obwolutą i duży format to tylko początek. Do tego bezsprzecznie śliczne ilustracje i oczywiście bogate wnętrze sprawia, że Biblia ta na pewno będzie wartościowym i ważnym podarunkiem dla pociechy. Na samym początku jest miejsce na wpisanie stosownej adnotacji komu i z jakiej okazji ta księga jest wręczana. Będzie to niezapomniana pamiątka urodzin, Komunii Świętej czy Bożego Narodzenia. Okazja z pewnością się znajdzie. Polecam gorąco!!

Moja ocena: 6/6

• 📋 2020
  • Biografia
  • Michalina czyta :)
  • Religijne
  • Półeczka Mimi i Luli
  • ✳️ LGM
  • W mojej osobistej biblioteczce:)

Dodaj cytat z książki Ilustrowana Biblia dla dzieci