zrób to od razu

Okładka książki zrób to od razu Gleeson Kerry
Okładka książki zrób to od razu
Gleeson Kerry Wydawnictwo: Rebis poradniki
poradniki
Rebis
2008-01-01
2008-01-01

Okładka książki Zasady Canfielda. Rusz się stąd, gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być! Jack Canfield, Janet Switzer
Zasady Canfiel... Jack Canfield, Jane...
Okładka książki Najpierw rzeczy najważniejsze Stephen R. Covey, Rebecca R. Merril, Roger A. Merrill
Najpierw rzecz... Stephen R. Covey, R...
Okładka książki Mowa ciała Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała Allan Pease, Barbar...

Książka bardzo ciekawa, uporządkowana i dobrze się czyta. Zachęca do tego, żeby sprawy do załatwienia zrobić "od razu". Autor pokazuje na życiowych przykładach, co to dokładnie oznacza i w jaki sposób to zrobić, żeby oszczędzić czas i nerwy.

Sprawdzi się przede wszystkim dla pracowników biurowych. Wiele rad i przykładów dotyczy organizacji pracy za biurkiem, odpowiedzi na e-maile i porządkowania dokumentów. Dodatkowo w każdym rozdziale jest dużo inspirujących cytatów, wypunktowanych list i streszczeń.

Książka warta uwagi.

Wiele przydatnych porad i wskazówek dotyczących pracy biurowej oraz zarządzania sobą i czasem własnym, które przydadzą się osobom wiecznie zapracowanym.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

pozycja przydatna dla wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ogarnięciem chaosu w zarządzaniu soba czasem. książka zawiera wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zupełnie nie to czego szukałam.

Zupełnie nie to czego szukałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na początku czytałam z zachwytem, bo tyle porad jak uporządkować emaile, jak ogarnąć biurko, jak wykonywać zadania w pracy, jak wszystko zaplanować.
Ale potem to już było powtarzanie tego samego, więc od połowy przekartkowałam.
Stanowczo za długie i za rozwleczone. O co najmniej 50%.

Ale potem to już było powtarzanie tego samego, więc od połowy przekartkowałam.
Stanowczo za długie i za rozwleczone. O co najmniej 50%.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bez szału. Kilka praktycznych rad ale bez jakiś innowacji. Raczej momentami wręcz czytałem dość niechlujnie i bez większego skupienia. Można ją spokojnie skrócić o 40%.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie dałam rady skończyć. Typowe amerykańskie motywacyjne bzdety, jakich pełno. Nie dla mnie, ale może są ludzie, którym rady zawarte w tej książce faktycznie pomogą.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Zrób to od razu" jest typowym poradnikiem, rzeczowo i wyczerpująco opisującym zagadnienie zarządzania czasem. Autor, ze względu na swój zawód i pochodzenie, głównie opierał się na przykładach z korporacji o anglosaskiej kulturze organizacyjnej. Na szczęście przekazywane w nich wskazówki mają charakter uniwersalny, więc spokojnie można wykorzystać je w życiu codziennym. Do najważniejszych porad osobiście zacząłem się stosować i widzę już pierwsze pozytywne efekty.

Słabą stronę książki stanowią opisy korzystania ze specyficznych narzędzi. Niektóre z nich mają wąskie praktyczne zastosowanie, inne są anachroniczne, zaś jeszcze kolejne mają znakomite, o wiele tańsze zamienniki. Z mojej perspektywy najbardziej użytecznymi narzędziami, z których dotychczas nie korzystałem okazały się kalendarz i lista zadań zintegrowane z programem pocztowym. Świetna sprawa, zarówno w pracy, jak i do zarządzania wolnym czasem.

Mimo, że sam jedynie przekartkowałem kilka sporych fragmentów, to z czystym sumieniem polecam książkę każdemu, kto ma problemy z dotrzymywaniem terminów, narzeka na nadmiar obowiązków, brak wolnego czasu, bądź cierpi na prokrastynację. Jeśli jesteś jedną z takich osób, to przeczytaj to od razu!

Parę ciekawych rad, poza tym straszny bełkot jak to w amerykańskiej literaturze. Zresztą nawet chwalone GTD mogło by być skrócone o przynajmniej 50% objętości ;) Ale to już taka branża.

Dobry cytat: "Większość ludzi ponosi porażkę, ponieważ brakuje im wytrwałości w tworzeniu nowych planów w miejsce tych, które zawiodły".

• Ebook_Epub
  • Rozwój osobisty